Bolavá kostrč

Príspevok v téme: Bolavá kostrč
Bibiana22

Ahojte,

na začiatku roka v zime som si narazila kostrč pri páde na svahu :( Bolela ma asi 4-5 mesiacov. Cez leto ma prestala bolieť a teraz sa bolesť opäť vrátila. Prosím poraďte mi čo mám robiť?? V zime som si ju natierala Fastum gelom (ale aj tak som ju cítila tých 4-5 mesiacov) a zlomene alebo nalomené nemám nič bo som bola vtedy u doktorky a robila mi aj rontgen.
Tá bolesť je už neznesitelná :((((

sivuk

Ahojte:-)aj mna boli kostrc hlavne ked lezim velmi tazko sa mi vstava a mam 27r.som po pôrode 8mesiacov a cakam druhé babo.ked lezim na rovine ako na gyn.na koze te je utrapenie a na posteli to isté.kazdú noc sa prebudzam ked sa chcem otocit ze to neide bolest ako keby tam nieco seklo tahalo a opatrne sa otacam hladam polohu kým to povoli.citala som nejaké stránky otom ale neviem ci by mi teraz pomohol niekto ked som zase tehotna.ci to neni pretazením nadvahou po prvom 10kg ostalo na mne.nejako vydrzím do pôrodu zase po pôrode kym sa kosti daju do kopi telo oddychne a uvidíme dalej.ale za kazdú radu dopredu Ďakujem

Laura1

Ahoj Bibiana22,pád a náraz kostrče i keď nebola preukázaná zlomenina apod.dávam do spojitosti s terajšou bolesťou kostrče.Tie ostatné uvedené príčiny môžu tiež spôsobovať pocit bolesti.I dlhé byciklovanie,sedavé zamestnanie... RHB je rehabilitačná liečba. Skús si vygoogliť bolesti kostrče a nájdi tému Ženský chvostík:Kde nás bolí.Je tam viacej článkov a budeš prekvapená,koľkých ľudí tento problém trápi.Pri anatomickom skrátení svalov upínajúcich sa ku kostrči je uvedená i možnosť liečby stuhnutých svalov metódou Ľ.Mojžíšovej.A s akupunktúrou Ti možno poradí mjaník.A ozvi sa zdravím

Bibiana22

Ahojte!

Laura1, bolest kostrce mam urcite z padu z predoslej zimy (spadla som na snowboarde na zmrznuty sneh - velmi tvrdy pad)- len zase sa mi to vratilo.. a teraz v septembri som bola u mojej obvodnej doktorky a ta mi povedala ze to moze byt pocasim.. tak neviem.. natieram si to fastum gelom opat ale stale to boli :((((

V zime mi robili aj rontgen a tam nic nenasli. Tak podla mna je zbytocne sa davat zase ozarovat, nie?

Co je prosim ta RHB?? A aka je to manipulacna liecba?

Rozmyslam od tej akupunkture.. fuh.. ihly mat napichane na kozi a este v takej oblasti (skoro v zadku vlastne) - no mam trochu strach.
Viete mi prosim poradit kde robia akupunkturu v Bratislave a boli ste s nou aj spokojni?

Laura1

Ahoj Bibiana22, bolesti kostrče niekedy spôsobuje vyžarovanie bolesti pri kŕči hrubého čreva,alebo fissura rekta,alebo niekedy vyžaruje bolesť do oblasti kostrče po zápale rodidiel,alebo bolesť kostče-coccygodynia je spôsobená blokom- ako píše i jajkaOO1.Možno by bolo dobré zopakovať RTG i v bočnej projekcii.Moja kamarátka mala podobné ťažkosti na Rtg nález posunu kostrče a po manipulačnej liečbe sa jej uľavilo.Mjaník má pravdu-akupunktúra je super. Skús neurologické vyšetrenie ,ak by sa jednalo o bolestivú kostrč tak RHB, pozor na čom sedávaš . Zdravím .