KCAL

Príspevok v téme: KCAL
smajliQa

ahojte baby :)

tak ma napadlo, co keby sme si sem napisali nejaky ten receptik, dietny.. vhodny trebars na obed..ktory ma minimum kalorii...viete, mna uz prestava bavit dokola jest stale to iste..to osvedcene ze co ma malo kcal....co keby sme sa podelili s ostatnymi o nieco normal, uvarene, ale dietnejsie....nech mame z coho vyberat :)

mozme si tak spolu ratat aj kalorie,,,, cize si strazit prijem a podla toho mat aj vydaj :)))

ktora bude prva?:)

iwus93

Alchamilka: tak u nás vitariánstvo nie je správna cesta, pretože ovocie sa strieka, napr. banány zrejú až na lodi atd...ja som sa tiež na to chcela dať ale neviem neviem v našich podmienkach :(
aj ja si prosím nejaké tipy

alchamilka

iwus93: samozrejme ved vy sami uvidíte kedy sa cítite skvelo ;) a kedy už "stačí" inak nemáte nejaké tipy na zdravé stravovanie (recepty) aby jedálniček nebol jednotvárny baví ma robiť chutné a zdravé jedlá, ale teraz mám od zdravého stravovania na míle daleko ale pokúšam sa lebo pravdepodobne vitariánstvo nebude "správna" cesta

Lucii

iwus dakujem pekne, zajtra frcim do obchodu tak nekupim hotove bebe ale suroviny na tie domace a pustim sa do toho:))

alchamilka

iwus93: samozrejme ved vy sami uvidíte kedy sa cítite skvelo ;) a kedy už "stačí" inak nemáte nejaké tipy na zdravé stravovanie (recepty) aby jedálniček nebol jednotvárny baví ma robiť chutné a zdravé jedlá, ale teraz mám od zdravého stravovania na míle daleko ale pokúšam sa lebo pravdepodobne vitariánstvo nebude "správna" cesta

Lucii

alchamilka toto som dnes popapala
R- cerealie s mliekom
O- slivkové guľky (3)
svačina- jogurt a mandarínka
V- čierny chlieb s maslom (jój z toho ma porazí)://

iwus93

2 šálky hrozienok zalejeme vriacou vodou, aby zmäkli. Zlejeme a necháme vychladnúť.
Vo väčšej mise spracujeme 6 vajec, 2 šálky oleja, 3 šálky práškového cukru, 1 vanilkový cukor. Vymiešame, pridáme 5 šálok polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, 1 kávovú lyžičku soli.
Mierne premiesime a pridáme 3 šálky ovsených vločiek, hrozienka, sezamové a slnečnicové semienka, posekané orechy, kokos. Všetkého podľa chuti a uváženia.
Vypracujeme cesto, urobíme vlhkými rukami guľôčky, stlačíme a na papieri pečieme vo vyhriatej rúre (180 st C) do ružova.
Ale strašne boli lepkavé a zle sa mi tvarovali neviem čim to bolo asi múkou a daj tam 1 šálku toho cukru bude to sladké aj s tou jednou šálkou

Shamrock

Prave som jeden dopapal :)
Obsah tuku: 2 percentá, 125 kcal na 100 gramov, čo nie je vobec katastrofalne. Ako maškrta celkom v pohode ;-)

iwus93

Alchamilka má pravdu, ja sa tiež dobre cítim mávala som 53 kg kedysi, niektoré rifle mi boli napasované a teraz sú mi ako uliate, niekde aj voľné :) ale aj tak ešte nie som spokojná, hlavne s tým maškrtením

Lucii

iwus daj recept na domace BEBE:))rada si ich spravim...no nutia ma preto lebo som velmi schudla a boja sa ze mam anorexiu...nanutili mi to pecivo na veceru:/lebo veceru som v podstate nemavala
...Shamrock- termix a malo kaloricke?to by som chcela videt aky?!:)