som sám

Príspevok v téme: som sám
chladomor

Prečítal som si niekoľko podobných tém. Mám tuším že 20 rokov a nikdy som nemal vzťah s inou osobou. Nejaká moja časť túži po blízkej osobe, ale dievčatá nevyhľadávam. Ani s ostatnými ľuďmi nevychádzam dobre, nemám rád ľudí. Všade ich vidím a často mi to lezie na nervy. Samozrejme, vďaka mojej "skvelej" povahe (nejaká psychická anomália) zostanem do smrti sám. Začínam sa len obávať, že sa sám zbláznim (ešte viac ako som), lebo ma naozaj niekedy prepadne pocit zúfalstva a samoty. Chcel by som vedieť, ako sa s tým vyrovnať, aby som mal aspoň niečo z môjho osamelého života.

ivana45

chladomor, nepisala som ti, ze sa mas snazit byt normalny.
Reagovala som na tvoje slova: "Začínam sa len obávať, že sa sám zbláznim (ešte viac ako som), lebo ma naozaj niekedy prepadne pocit zúfalstva a samoty. Chcel by som vedieť, ako sa s tým vyrovnať, aby som mal aspoň niečo z môjho osamelého života."
Ak to naozaj povazujes za problem, psycholog by ti mohol pomoct. Vyrovnat sa s tym,naucit sa zit sam. Nie psychiater. Mas pravdu - nie si dusevne chory. Ale hlavu hore,. este nie je nic stratene. Sam pises, ze sa obavas, ze sa zblaznis.
Nie si prvy -pravdepodobne- schizoidny psychopat (terminus technicus je: schzoidna porucha osobnosti), ktoreho poznam a ktory nechce byt sam.

Za seba ta prosim: 1. Daj sa sterilizovat.
2. Nauc sa zit sam a nekaz ziadnej zene a pripadne aj detom zivot.

chladomor

Áno egocentrický som teda riadne, vidno to aj na mojich príspevkoch, stále len ja, ja a ja. Aj teraz. A že sa len vyžívam vo vlastnej sebaľútosti? Nuž, priznám sa, dávno som sa tak dobre nepovyžíval ako tu a ďakujem všetkým prispievateľom, že mi to skvalitnili.

TrainingBoy

hey chladomor vsak rob si co chces, nikto ti to neberie, ale pytal si sa druhych na nazor a teraz sa stavias do defenzivy
a mysliet si ze si len ty je dost egoisticke, potom nechapem naco tu s vymyslenymi ludmi vobec diskutujes
robis z nicoho nieco, rozoberas kraviny, ostatne mam pocit ze sa nudis ked mas cas rozmyslat nad takymi sprostostami, hladas vedu tam kde nie je
btw tvoja uvaha je postavena na hlavu a je ocividne ze sa len vyzivas v sebalutosti a nechce sa ti prestat, najskor tu pises o tom ze nechces byt osamely a potom pises ze stastie je zanedbatelna malichernost, a ked nebudes sam tak akoze nebudes stastny?
bud sa zmier s tym ako sa veci maju, alebo pre to nieco sprav a zmen to, chlapa robia ciny nie prazdne slova

chladomor

Asi sem píšem preto, aby som sa konfrontoval s inými názormi, z času na čas to potrebujem a asi ma to aj baví. A že prečo sem píšem, keď to nie je nič nové? No pre mňa to je nové v tom zmysle, že sa to týka mňa a nie niekoho iného.

sob rudolf

Samota je to najlepšie na vzťahu, ale to človek docení až neskôr. Väčšina ľudí, ktorí majú samotu, chcú naopak vzťah. Nič zvláštne, každý má svoje požiadavky, chce to, čo nemá.

Iveta Michael

chladomor

Napriek zavádzajúcemu nicku :)musím skonštatovať že ty si veľmi vnímavý chalan a určite nie emocionálne prázdny...Zrejme si len samotársky typ a to poznám lebo takí ľudia nemajú kladný vzťah k zvieratám a ani spoločnosť ľudí im moc nechýba. Ani si vôbec nemyslím že máš divnú povahu,si na svoj vek inteligentný a múdry dosť,len by si potreboval k sebe spriaznenú dušu ktorá by bola rovnakého razenia ako Ty.
Tiež nesúhlaím s tými reakciami kde Ti hneď všetko vyčítajú,zrejme im nedošlo že patríš medzi vzácne výnimky..nehádž flintu do žita,ešte si na to moc mladý a nič nie je až také tragické ako to teraz vyzerá,hlavu hore:))

jajka001_

kazdy z nas je sam. realita je taka aku si vyberies. mozes byt sam a tesit sa z tych hroznych nocnych mor a strachu alebo sa pokusit preniknut do inych vesmirov - do dusi inych ludi.

trencan

chladomor začínam uvažovať prečo sem vlastne píšeš? veď nič nové pod slnkom si sem nenapísal, tí čo sú ako ty, vedia a chápu, tí ostatní to nikdy nepochopia. tak načo sa snažiť
začína mi to tak pripadať že toto fórum je plné sebaľutujúcich sa ľudí a štvať ma to začína, predsa keď sa chceš zmeniť cestu nenájdeš tu niekde na internete na nejakom fóre, kde ti bude písať nezmysly nejaký narcistický neurotik ako JA

BTW...
"Čo ak si celý svet len predstavujem, a keď sa z toho sna prebudím a otvorím oči, zistím, že naokolo nie je nič len ja a tupá tichá prázdnota." => tak predsa si pochopil moju teóriu matrixu

jajka001_

tak celkom objektivne, nikto nie je uplne normalny, nakolko normalnost je premenliva velicina, a stastny? co je to stastie je tiez na dlhu debatu. ale to ze sem pises znamena ze mas pocit ze nieco nie je ok a ze nieco treba zmenit -nie je tak? a to je to , ze sa citis osamely. ostatne ta ani tak netrapi.
trocha psychologie by ti pomohlo, zacnes chapat ludi a preco su taki aki su, mozno ti zacnu byt blizki. a mozno zistis ze nie si az taky odlisny ako si myslis.

mapa stranky

Ked citam, co a ako hovoris, ako rozmyslas, pripada mi to velmi blizke, akoby som presne poznala ako a preco si myslis to, co sen pises, velmi nlizke mojej povahe so sklonom k pesimistickej filozofii. Este aj tie slovne zvraty a priklady vasich nezmyselnych povah su mi akesi zname. Moja pointa- mozno ste osamelí vo svojej samote, ale z globalneho hladiska je takych ludi, special vo vasom veku, pomerne dost. A verim, ze ten vek je aj odpoved tj, ze casom pridete na novy nazor, na inu uroven-a dufam, ze bude este negativistickejsia! Ja som to tiez zazila, aj napriek tomu ze som mladsia. Bon soir!