Zmätená a netuším ako ďalej

Príspevok v téme: Zmätená a netuším ako ďalej
Mirage22

Predpokladám, že to bude komplikované na pochopenie, rovnako komplikované je to i pre mňa. Mám vše 4 ročný vzťah, v ktorom už vyše 2 mesiacov riešime existenčné problémy (pár krát i počas vzťahu-ako je to bežné)- inými slovami je tesne pred rozchodom, definitívnym. Všetko to išlo z mojej strany, nakoľko som sa priamo dozvedela skutočnosti zakladajúce pochybnosť o vernosti môjho priateľa (a to už druhý krát).

Od toho času (vzhľadom na náš dlhotrvajúci vzťah) som váhala či dať šancu, alebo nie. Jeden deň som bola rozhodnutá, že sa s ním chcem rozísť, ďalší som zase mala pochybnosti či robím správne, lebo vo všeobecnosti nie je najhorší chlap pod slnkom. Má určité vlastnosti, ktoré iní nemajú (napr. inteligencia, absolútne žiadne požívanie alkoholu/drog/fajčenie, ale i priateľský, milý prístup k ľuďom). No ako každý človek má v sebe i svoju temnú stránku, ktorú rešpektujem do tej miery, do akej je to prirodzene ľudské. No sú tu 2 veci, ktoré nedokážem rešpektovať u potenciálneho partnera, otca mojich budúcich detí - sklon k hazardným hrám (sám povedal, že to vie len obmedziť) a dosť obmedzená hygiena (ústna vôbec, hyg.tela - podpriemerná).

Doposiaľ som ho milovala skutočne celým srdcom, robila som všetko, čo bolo v mojich silách aby sme boli šťastní, ale teraz, keď náš vzťah vstupoval do tzv. ďalšieho štádia (fáza, v ktorej človek pozerá na druhého viac racionálne a perspektívne, než srdcom) vyvolalo to vo mne pochybnosti. Všetky 3 podstatné veci, ktoré u partnera nestrpím (nevera, hazard, nedostatoč. hygiena) zmenili za ten čas môj pohľad naňho natoľko, že začínam pochybovať o tom, že k nemu ešte cítim lásku! A možno je to len výsledok druhého problému ktorý ma trápi:

A všetko je to skomplikované ešte jedným faktom - asi 2 roky dozadu som bola a som v bežnom kontaktne s bývalým priateľom (s kt. som chodila ako pubertiačka pár mesiacov; pred 6rokmi). Terajší o tom vedel, ale ubezpečovala som ho, že sa nemusí báť, nakoľko milujem len jeho, a znovu sa zaľúbiť do ex jednoducho už nie je možné. čas išiel pomaly a s postupným uvedomovaním si kategorických chýb partnera, som začala uvažovať o iných a prvý, kto mi bil do očí bol práve môj bývalý (dokonca aj on sám prejavil záujem o mňa asi 2x-keď sme došli na takú tému; no odmietla som - keďže som bola zadaná - jediné čo som mu povedala, je, že sa s ním dobre cítim, ale sú tu isté bariéry, pre ktoré to zrejme nebude možné - mala som na mysli terajšieho priateľa, ako aj to, že som si myslela, že opätovne sa zaľúbiť už asi nebude možné).

Teraz je to všetko v takej rovine, že priateľ sa už pomerne dlho snaží napraviť to, čo urobil, ale toho hazardu, ako vraví, sa zbaviť nevie. A u mňa je to proste nemysliteľné aby môj budúci manžel chodil míňať peniaze na tie špinavé hry. Preto sa akoby čoraz viac od neho odpútavam, prestávam milovať, alebo som už aj prestala. Oveľa viac začínam myslieť na bývalého, začínam premýšľať, že možno by to možno mohlo vyjsť, ak by ešte mal záujem (ako to vravel pred niekoľkými mesiacmi), jednoducho má také vlastnosti, ktoré by potenciálny partner mal mať -a to hovorím aj so skúseností, keďže ho relatívne dobre poznám (veď kedysi sme spolu chodili). Len ide o to, že posledný mesiac sa nejako vôbec neozýva; neviem, či má on nejaký osobný problém, alebo už to jednoducho vzdal - čakať na mňa, kým sa rozídem s terajším. Všetko je to také komplikované a zamotané. A jediné čo viem, je len to, že čoraz častejšie myslím na svojho bývalého /niekedy v sprievode sĺz/ a s terajším som zatiaľ len preto, lebo vidím, ako veľmi trpí, keď by ma mal stratiť.....

Ale takto život nikam nevedie, neviem akým smerom sa ubrať, prvý krát v živote tak radikálne váham... :(( a prosím aj keď len o malú radu. Vopred ďakujem aj za prečítanie tohto dlhého príspevku.

vebe

nezavisle od toho, ci je na obzore dalsi chlap, v tvojom pripade byvaly, mas velmi zasadne pochybnosti o tvojom vztahu k sucasnemu priatelovi. Vadi ti jeho hygiena. Jedna z veci, ktora musi fungovat je to, ze sa ludia navzajom telesne pritahuju,z toho co pises je ale jeho vzhtah k hygiene velkou barierou medzi vami. Vadia ti aj dalsie veci. Nerob si iluzie, tie veci co ti teraz vadia, ti budu neskor vadit este viac a pribudnu k nim dalsie, tak to v zivote je, len neviem ci to bude v tvojom pripade vyvazene tymi vecami, co mas na nom rada. Ty vlastne uz vies co chces spravit, len sa akoby uistujes, ci je to spravne.

Mirage22

bibi123:

inak,ako pises ze staci zmienka a muz sa prusposobi - v mojom pripade to tak nefunguje. Ja som sa snazila vela krat mu naznacit, napr. s tou ustn. hygienou - no akosi nepochopil. (sli sme na obed, len co sme vstali o 11h. a ja sa ho pytam ci uz je hotovy, a on ze jo. Ja na to: aj zuby umyte? on ze hej - klamal). Alebo s tou hrudou som mu uz daaavno na zaciatku povedala ze sa mi nepaci zarastena, ale po case sa aj tak prestal cely holit. No dobre, tu hrud by som strpela, ale podpazusie v lete a riadny prales tam dole - tak to uz rozhodne nie. Myslim ze by postacilo aspon skratit, ked sa mu uz necchce vobec holit. Je mi hlupe to povedat, ale uz sa mi tak fyzicky zhnusil, ked vidim ako vobec o seba nedba :((((

Mirage22

tak baby, tu su odpovede na vase dodatocne otazky:

co sa terajsieho tyka: ten hazard, mala som na mysli poker, ale samozrejme aj stavkovanie (ale to by mi ani nevadilo, tam nejde tolko penazi). Poker je ovela viac nakladnejsi, za jednu particku da vstupne min.20 eur, plus potom dokupovanie zetonov. A hraje 2x tyzdenne. Okrem toho, hraje aj na internete, takze aj tam sa musi dokupovat - a na internete to hraje kazdy den. Je student, zije len s penazi co mu mamina posiela, plus nieco dostava aj za futbal co hraje. Dokopy ma prijem vyse 500 eur/mesacne a on si z toho jednoducho nic nevie usetrit, dokonca niekedy pyta ludi, aby mu pozicali (par krat aj mna). Narozdiel odomna, ja som takisto student, a z 130 eur si hradim uplne vsetko a viem si aj usetrit (kedze som nutena sa starat vylucne o seba, mama mi nic nehradi, otec mi zomrel, takze zijem len zo sirotskeho). Mne jednoducho prekaza, ze nevie zodpovedne pristupovat k peniazom, setrit si - vzdy sa spolieha ze mamka mu posle. Ako potom budeme viest domacnost - to by som si vobec nevedela predstavit!

Co sa hygieny tyka, tak uz som mu to povedala, v podstate vsetky tie veci, ktoré mam na srdci, tak sa zahanbil a povedal ze asi sa mi uz ani do oci nedokaze pozriet a ze pouvazuje ci fakt nebude lepsie ak sa rozideme. Ako som pisala, ta ustna hygiena je absolutne ziadna (cela izba rano smrdi, kedze spava s otvor. ustami) a to neprehanam - ved na intraku ked spime s babami, to je uplne o niecom inom. tazko to tak opisat, to clovek musi zazit. A potom aj hygiena tela - umyva sa len cistou vodou a aj to len sprchu prisunie k telu a ziadne umyvanie - len ta voda po nom tecie, akurat penis si vie trosku viac umyt. Ale co podpazusie? a zadok? ved clovek sa aj tam potí. Jednoducho mne to tak pripada, akoby vobec nebol nauceny zakladnym hyg. navykom (preto, ze je z dediny? - som par krat premyslala). No ja to neviem strpiet. Min. prisiel z brigady (zo stavby) a hodil sa do perin, co som prave vyprala a pozehlila - a este sa nastval, ze co tam po perinach, ked on je unaveny (podotykam, ze sa vobec neumyl predtym nez lahol). A aj to holenie, pocas celeho leta sa neoholil ani v podpazusi, o ostatnych partiach ani nehovorim!!!Tak neviem, ci uz som ja vadna, ze si vyzadujem cistotu a hygienu, alebo skutocne on.

A co sa byvaleho tyka, tak my sme chodili asi 10 mesiacov - ale to bolo take chodenie, skor ako lepsi priatelia, nie ako partneri, rozisli sme sa preto, ze si nasiel inu. Chodil s nou 4 roky. a asi posledny rok co s nou chodil, sa opet ozval po dlhom case aj mne - ale to len cisto priatelsky, nic viac (to uz som ja bola s terajsim 2r.)... A tak sem tam, raz za mesiac, dva mesiace sme sli von na hodinu - pokecali sme. Potom sa oni rozisli a po case mi zacal pisat, ze lutuje ze sa vtedy so mnou rozisiel, ze teraj vie posudit ten rozdiel, ze aka som bola skromna, mila, jednoducha a tato velmi narocna a iracionalna. Ze ak by som sa ja raz rozisla s terajsim, tak by chcel by opet so mnou. To som mu ale napisala ze nie. Par krat sme si aj vysli von, ale vravim, bolo to len 1x/ 2 mesiace - velmi malo (lebo pracuje 400km odo mna). Pokecali sme, a to bolo vsetko, nijak viac som ho neriesila, lebo som mala priatela. Ale po tom, co som si zacala vsimat kategoricke chyby u partnera, teda ked som si sňala ruzove okuliare, zacala som pozerat na druhych, prioritne na toho byvaleho. Hoci on o tom ani nevie, lebo oficialne som sa k nemu spravala a spravam ako zadane dievca.

Takze asi tak... :(

Pyrana206

mircle22 ako dlho si chodila s byvalim a kvoli comu ste sa rozisli? ak to bolo krátko musis cakat ze aj on bude mat chyby ktore sa casom prejavia a budu ti taktiez vadit, a neverim tomu ze po siestich rokoch by ta este chcel, vieš jak sa vravi pro jedno kvítí slunce nesvítí .....a to by bolo fantasy story aby celych sest rokov cakal len na teba, je zadany?

lleilla

....ja som v podobnej situacii volila rozchod,ale s vedomim,ze budem sama,nie s druhym,ale SAMA so vsetkymi nasledkami....

bibi123

Mirage22-vobec nedefinujes ten hazard-vela chlapov podava sportku-napr. moj otec kazdy tyzden uz asi 15rokov. Je to hazard? Myslim si, ze nie vzhladom tych par eur na vysku jeho platu... Mam kamarata, co si raz tyzden poda za euro 50zapasov a uz mu aj parkrat vysla nejaka vyhra nad 2000eur, myslim si, ze to tiez nie je hazard, ale muzi potrebuju mat v zivote aj trosku risku, lebo sa im zachcelo zisku.. takze na objektivne posudenie by si mala napisat o aky hazard ide a aka cast prijmu nan ide...
co sa tyka hygieny. preco sa s nim o tom neporozpravas? Muzi si davaju velky pozor na to, ako vyzeraju a ako ich vnimaju frajerky. Ja som minule skonstatovala nad tym svojim, ze ma nejaku chlpatsiu hrud, nez ked sme sa zoznamili(osobne sa mi to paci)a chlpatsie nozicky.. na druhy den som dosla domov a on mal vyholenu hrud a aj nohy a to uz ma daleko po 30tke.. ked som sa ho so smiechom pytala, ze preco to spravil, tak povedal, ze sa nudil, co je blbost, skor ma chce aj po tych 8rokoch pritahovat... takze staci len zmienka o niecom a muz sa zariadi...
co sa tyka byvaleho. Preco ste sa rozisli? Nemyslim si, ze sa oplati vstupovat 2x do tej istej rieky, ved sa len rozpamataj na jeho negativa, dovody, preco ste sa rozisli...
ak udrziavas neprimerany vztah s ex(blahozelania k sviatkom su ok, ak Ti ma s niecim pomoct-vybavit naspat vodicak:O), robotnikov, pracu, tak je to ok, ale stretavat sa s nim casto je naozaj dovod na neveru zo strany Tvojho partnera, ako pomsta za Tvoje ulety, aj ked mozu byt počestne) Zaroven je od Teba sebecke, ze zabijas nadeje, plany dvom muzom, zijeme v rychlej dobe, moze sa im stat, ze kvoli Tebe "zmeskaju vlak" a pridu o tu sancu mat dieta s niekym, kto ich nenatahuje... Ak sa chces jedneho z nich, urob to hned a neoberaj ich o cas... Kazdy z nich si zasluzi uprimne jednanie...

rozumiem ti

mozno sa mylis a ani svojho byvaleho az tak dobre nepoznas. 4roky su dlha doba a ludia sa menia. a takisto si myslim, ze myslienky, ze by ti to s byvalym mohlo vyjst, sa chytas ako nejakeho zachytneho bodu, stebielka, lebo citis, ze s terajsim to nikam nevedie. moja rada, nauc sa byt chvilu sama. ujasni si, co chces.. od zivota, od samej seba, od partnera... a ked uz v tom budes mat uplne jasno, tak ti zivot privedie do cesty niekoho, s kym si to vsetko mozes overit aj v praxi.:) a hlavne zacnes s cistym stitom, len o nieco lepsie.. poucena zo skusenosti a chyb minulych.:)

janka666

Na staré lásky sa nezabúda a budeš na ne spomínať aj veľa rokov dozadu.
čo sa týka tvojho terajšieho priateľa, tak ja by som riešila rozchod a to hlavne z toho dôvodu, že perspektívne to nemá budúcnosť . Predsa nebudeš rodiť deti mužovi, ktorý nie je pre teba a tvoje deti istota. Hazardu sa nevzdá, to je ako droga. Hygiena, teraz to prehliadaš, ale ked s ním budeš musieť žiť celý život, tak ti to polezie na nervy ..špinavý, páchnúci a ešte aj nejaké tie choroby zo špiny a o zuboch a dychu nehovoriac..čo z toho, že je dobrý k ľudom a je inteligentný?..ak by ozaj bol, tak sa nedá na hazard..podľa toho čo píšeš, tak tou inteligenciou ho prevyšuješ a vlastne to nie je ani vhodný partner pre teba..len strácaš čas..nerieš teraz či bude iný partner a aký a kedy príde, radšej zostan slobodná a sama a bez problémov ,ktoré ti robí partner..po jeho boku tvoj život naberie nie veľmi dobrý smer.

Mirage22

ja nevravím, že nemám na výber. Práve naopak, v mojom okolí sú aj ďalší, napr. o dvoch oficiálne viem, že majú o mňa záujem - lenže o nich ja zas nestojím. Nakoľko som dosť konzervatívny typ človeka, ja skôr uprednostním toho, koho viac poznám a v tomto prípade je mi najbližší môj bývalý. Ale ako vravíš, asi bude lepšie rozísť sa s terajším a byť sama - čas mi možno ukáže cestu. Hoci skutočne vnútorne túžim byť s ex - poznám ho, viem, aký je, cítim sa s ním úplne prirodzene a skvele. A jednoducho, chýba mi.