Boľavé chodidlá

Príspevok v téme: Boľavé chodidlá
evinkala

Pekný deň prajem.Chcela by som poprosiť o radu.Už asi 2 mesiace ma bolia chodidlá v miestach kde začína päta(klenba) na oboch nohách.Keď sa postavím na dlážku,alebo parkety,tá bolesť je nesnesiteľná.Niekedy sú dni,že mi bolesť nedovolí sa postaviť na nohy.V čom by mohol byť problém?Má niekto takú skúsenosť?Ďakujem

rena23

Ja mam taky isty problem, uz par mesiacov mam "startovacie bolesti" v pate, a tym, ze som na zaciatku chodze vzdy krivala,ma postupne zacali boliet aj mensie klby a slachy na chodidle. Gelove vlozky som skusala, ale nepomohli a termin na ortopediu mam az o 2 mesiace. Mate s tym niekto skusenosti?

mary17

...nebude to nahodou padnuta klenba a teda ploche nohy? Skus si kupit ortopedicke vlozky a cvicit cviky na posilnenie klenby. Daj si napr. gulicku na zem a skus ju chytit prstami a prelozit o kusok vedla...alebo krcit iba palcami uterak pohodeny na zemi...alebo si kup taku pichlavu gulicku(jezko, ale s hrubsimi pichliacmi) ci valec, ktorou sa masiruje klenba...

fristi

ja40 presne tak.ja som chodila na akupunt.ku kamaratke-je cinanka a akup.studuje uz 4 rok.velmi mi pomohla aj akupunturou aj masirovanim bolavych bodov na chodidlach.
evinkala-skus si tie bolestive body jemno triet-malo by ti to pomoct.

ja40

Chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského
tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na
ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú
postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány.