kojenie a antibiotika

Príspevok v téme: kojenie a antibiotika
pemca

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na liečbu spojenú s mykoplazmovou bronchopneumoniou "zápal pľúc". Diagnostikovali mi totiž tento zápal pľúc a doktor mi predpísal FROMILID UNO 500, čítala som že sú to dobré antibiotika , ale problém je vtom že kojím. Mám 8 - mesačného syna a bojím sa že mu to môže uškodiť. Predtým som už brala AUGMENTIN , ktorý vôbec nezaberal - mala som teplotu 39-40 "C, brala som ho asi tri dní každých 12 hodín, potom mi doktor predpísal FROMILID UNO 5oo a CIPRINOL 500 , keďže to bola dvojkombinácia antibiotík , tak som kojenie aj prerušila a mliečko aby som nestratila , tak som si odstriekávala , ale asi po troch dňoch užívania som sa vysýpala aj keď mi teploty konečne klesli až sa úplne stratili , potom som asi týždeň chodila na injekcie " DITHIADEN a HYDROCORTISON 200 mg" , po týždni som opäť začala kojiť , keďže umelé mliečko mi synček vôbec piť nechcel ( úplne ho odmietal).
Potom mi doktor predpísal ZINNAT 500 , ktorý som brala asi týždeň , ale po poslednej kontrole mi oznámil , že ZINNAT som brala zbytočne , že tento druh antibiotik na tento typ zápalu pľúc vôbec nezaberá a tak mi znova predpísal FROMILID UNO 500. Vraj ho mám užívať štyri až šesť týždňov. A keby som sa znova vysypala , tak aspoň budu naisto vedieť že to je od týchto antibiotik. Chcela by som sa opýtať či neuškodím synovi , keď budem tak dlho užívať tieto antibiotika a kojiť a ešte či mu to neublíži , keby so sa znova vysypala.
Ešte som zabudla spomenúť , že v karte mam napísané , že som alergická na PENICILÍN , tak že je dosť možné , že som sa vysypala s AUGMENTINU , čo si myslí aj pani doktorka na alergickom. Prosím Vás preto o radu , ako by som mala postupovať pri užívaní antibiotik , aby som neuškodila synčekovi. Za radu vopred ĎAKUJE a prajem pekný deň.

radomil

Dobry den,

myslim si ze dany problem by mohlo vyriesit kvalitne Colostrum. Pozrite si reportaz Rexlex z 25.10.2010, je to siesta reportaz. Pripomente sa mi v pondelok na moj mail, poradim sa so svojim lekarom, ktory ma s tymto bohate skusenosti.

Prajem Vam pekny vikend
Rado

radomil

Dobry den,

myslim si ze dany problem by mohlo vyriesit kvalitne Colostrum. Pozrite si reportaz Rexlex z 25.10.2010, je to siesta reportaz. Pripomente sa mi v pondelok na moj mail, poradim sa so svojim lekarom, ktory ma s tymto bohate skusenosti.

Prajem Vam pekny vikend
Rado