aké uplatnenie má do budúcna učtovníctvo/auditorstvo? alebo na akú vysokú škol

Príspevok v téme: aké uplatnenie má do budúcna učtovníctvo/auditorstvo? alebo na akú vysokú škol
nicoo

ahojte :) práve sa rozhodujem kam bude smerovať moja budúcnosť aspon počas študia... nasledujúcich rokoch... budem maturovať a rohodujem sa či ísť alebo neísť šudovať učtovníctvo/auditorstvo... či ísť šutodovať do Bratislavy na ekonomickú univerzitu alebo do Nitry SPU.-.... (nitra je bližšie) ale láka ma aj Bratislava ael zároveň sa bojím... veľkého mesta.. dochádzania.. 60km... alebo či spravím príjmačky na univerzitu či už v Ba alebo NR... poradili by ste mi nejaký iný odbor? som zmetená a termín príjamčok sa blíži.. zatiaľ som na Obchodnej akadémii a v 3 ročníku som bola aj vyznamenaná... inak mám priemer známok v iných ročníkoch 1,6.... priamo z učtovníctva mám 1-.. to mi ide..

sugarfree

nicoo, ja chodím na FEM SPU, ale odbor ekonomika podniku. Ojka má pravdu, účtovníctvo tu má akreditáciu len na bakalárskom stupni, na ing. by si musela už ísť do BA. Ak chceš študovať vyslovene len účtovníctvo, tak ti odporúčam začať priamo v BA. Čo sa týka známok zo strednej, myslím, že sa vôbec neberú do úvahy. Záleží na tom, ako spravíš príjmačky. Aspoň tak to bolo, keď som začínala ja, ale to bolo už takmer pred 5 rokmi :) Snáď sa to nezmenilo.

bibi123

nicoo-to je ako otazka, ako ci ma vyznam v buducnosti profesia-pekar, predavac v potravinach, stavbar, opravar,... :O)))kazda podnikatelska jednotka musi viest uctovnictvo a v ramci zavadzania systemov manazerstva kvality su audity tiez velmi bezne, takze budes mat stale pracu... urcite chod na fakultu EUBY a nie na FEMku do NR, FEMka je zbytocne narocna, su tam ucitelia, ktori chcu vsetko od A po Z, na EUBE Ti staci na zvladnutie skusky len 51%, docenti nerobia problemy a netreba sa skoro vobec ucit.
Co sa tyka vyhod/nevyhod, ci ist z gympla alebo OA-na gympel sa vacsinou hlasia inteligentnejsi studenti(neviem, ako to nazvat, aby sa niekto neurazil, to by som nechcela), resp. ti, ktori maju schopnosti, chut, navyky sa poriadne ucit, maju na zakladke dobre znamky, na gympli musia zvladat vacsie kvanta uciva(vediet celu problematiku vsetkych vied) a su 4roky pripravovani na dalsie studium. OA pripravuje studentov uz do praxe, takze maju chleba v rukach, ale nie su schopni sa tak dobre ucit, lebo neboli k tomu na skole vedeni... Preto si myslim, ze kazda stredna skola ma svoje + a -

ojka

čo sa týka Nitry, tak tam sa UCT vyučuje samizda len na bakalárskom stupni, na inžinierke asi nemajú akreditáciu...
v BA sa donedávna otváral odbor UCT a hosp. informatika, teraz je to už len UCT. To sa týka BC. štúdia. Na inžinierskom štúdiu sa otvaráju odbory "UCT a finančné riadenie" (tu sa kladie dôraz na UCT a manažment) a druhý odbor je "UCT a audítorstvo". A na toto audítorstvo ma BA samizda ako jediná VŠ škola v SR akreditáciu. Preto máme teraz aj spolužiaka, čo chodil do nitry a prestúpil do BA (:
Na prípravné kurzy sa oplatí chodiť, a ak sa tam už človeku nechce, tak vydávajú aj knižky z ktorých je dobré sa učiť na prijímačky (:
To je fajn, že si z OA, bude sa ti lepšie učiť to účto a ekonomické predmety, lebo gymnazisti si väčšinou užívajú len matiku v prváku a potom musia prepnúť na ekonomické myslenie, čo niektorým trvá trošku dlhšie (;
A 60 km dochádzania, to nie je veľa, buď bude intrák, privát, alebo aj na denné dochádzanie to podľa mňa nie je veľa.... na to sa dá v pohode zvyknúť.... ja som len na strednú dochádzala 30 km, a niektorí spolužiaci i viac...
tak teda držím palce (:

bikerka

nicoo:
ked ta bavi uct a paci sa ti to tak si tam podaj...urcite ma buducnost...a je to aj zaujimave..ja by som si podala na tvojom mieste na ekonomicku do BA, na odbor uctovnictvo, su tam tazke prijimacky, dost, ja som mala skoro same jednotky na obchodnej a nespravila som...z ekonomie co sme mali na strednej sme tam nic nemali...radim ti chodit na pripravny kurz.. na SPU su este tazsie primacky zevraj ako na EUBA...a znamky sa neberu vobec do uvahy na EUBA tusim ani na SPU, len to či más alebo nemas maturitu...
ked mas este nejake otazky kludne napis: V.Alice@azet.sk

nicooo

ahoj... a na akej strednej škole si? ako alebo z čoho sa budeš pripravovať na prijímacie skúšky? ja sa bojím že by som nespravila tie prijímacie.. :( a neviem ktorá škola alebo aký iný predmet porpípadne :(

zuzuska

Nad tymto rozmyslam momentalne aj ja ale ja rozmyslam nad ekonomickou V BB alebo v BA a ako poistku si dam asi ZA