Zumba alebo aerobik?

vevericka

ak ta bavi aerobic tak chod na aerobic a na zumbu .nie oba su aero sporty, z bocoh sa chudne..
ziadne znackove obelcenie netreba neviem co to sem pletiete ved aj na aerobic si niekto moze dat nike rovnako ako noke od cinana(aj ked v podstate obe boli pravdepodobne vyrobene v rovnakej fabrike)
co sa tyka zumby vlastne aj aerobiku zavisi od trenera...zazila som, co mala svoje o nicom choreografie a inu, co cvicila betove take normal, aj chlapika, co nam nedal celu hodinu zastavit

exott

milý zumba nadšenci.ak mám byt uprimný tak si za tie prehnane vysoké ceny tie zumba handry radsej odpustim pretože menej by ma vyšla aj každoročná liposukcia ako skupovat ten čínsky second-hand,je to úbohé ako na tom chcú zbohatnút.

zdravie14

Ano hlavne je pohnut sa od telky a robit to, co nas tesi. Kto ma rad tanec, tomu vyhovuje zumba a aj pri aerobiku zalezi kto ho predcvicuje. Tak ako pri vsetkom.

vebe

Pri zumbe velmi zalezi, kam chodite a teda kto to vedie. Niekto to ponima viac tanecne,niekto viac aerobikovo. Ja mam taku skusenost, ze sa teda potime a riadne. Pri zumbe nejde len o vykon a chudnutie, ale clovek si rozhybe kostru, vela sa tam kruti zadkom a cekove si clovek udrziava pruznost. Netreba to odsudzovat, dnes je ponuka taka siroka, ze kazdy si moze najst, co mu najlepsie sadne. Biznis vseobecne prenikol aj do sportu a netyka sa to len zumby. Prinos je v tom, ze ludia sa hybu, ako kolvek, ale sa hybu, co je urcite lepsie ako ked sedia pri telke. Na mnohych miestach po sidliskach je uz moznost prist si zaskakat na zumbu a poviem vam, je tam plno, aj stihle aj gulatsie. Zeny to vytiahne z domu a pridu sa hybat a to je to najdolezitejsie.

delphia

k tomu "nezmyselnemu " skakaniu: nie kazda, ktora na zumbu chodi ma v plane vyslovene chudnut. mozno ste mlade, a co vas najviac zaujima je, ako mate vymakane telo. lenze sice zumba nie je na vymakanie svalstva, ale zato vyborny sposob, ako si rozhybat telo. ak ma zena sedave zamestnanie, ktore jej zaberie denne 8-10 hodin, doma dalsie povinnosti a starostlivost o rodinu, tak zumba je vybornym sposobom, ako aspon obcas "pohnut" kostrou.

bubinko83

kicka,dakujem mam preste ten isty pocit z toho ako ty.Ked idem s aerobiku som vždy zapotena a su tam aj posilovacie cvičenia a tak.Ale na tej zumbe nič necitim ,pride mi to take nezmyselne skakanie.Teda asi som jedina na svete ktorej sa to nepači:)

kickaTT

no ja neviem ja chodim pravidelne na jogu a na spinning, 3/4 krat tyzdenne to je aerobne a plus posilnovanie co mas lepsie nez cisty aerobny sport pretoze aj svaly naberas....a svaly dokazu spalovat....

okrem toho mam pocit ze tie zenske co vidim chodit na zumbu su stale tak rovnako tlste a mlandrave.... tak neviem mne to pride ako flakacka ked som tam bola tak nic moc a to som poctivo vsetko robila na rozdiel od vacsiny ktora aj to co ma robit nerobi poriadne.... neviem proste moj subjektivny pocit je ze je to akurat tak na vyskakanie na zabavu a koniec...ale tak neviem :) panuje aj nazor ze je to cvicenie pre lenive a dobry marketingovy tah....

kazdopadne sa pri chudnuti odporuca aerobne cvicenie na zaciatku a potom posilnovanie svalov.... co zumba nie je