samota-alkohol

hviezda01

tiez som nad takym niecim premyslala,le nmam na to odvahu,sa verejne s niekym o tom rozpravat...a co sa tyka toho zabitia...aj mne sa to stlao..opila som sa,a chcela som sa zmarnit..kua...uz to nikdy nechcem zazit

delphia

baby mate vazny problem! nepomoze nic, iba sa obratit na psychiatra a podstupit najprv ambulantnu liecbu a dalej ukaze cas. ste mlade, zivot pred vami, takneblaznite! predsa nie preto ste tu, aby ste si nicili jednak zdravie, partnerske vztahy a svoj spoloc. status.
hviezda teba by mozno mohli nakopnut prispevky, ktore tu uz bezali- napisane detmi alkoholikov. vyhladaj ich a skus sa vzit do situacie tych deti a nekaz si s nimi svoj vztah kvoli BLBEMU ALKOHOLU!!!!!!!!!! a o zdravi ani nehovorim. zivot je krasny a zijeme ho len raz. rodina vas potrebuje!

bibba

neviem kedy som sa opila ja az uplne do nemoty ale myslim si ze to bolo 3 mesiace dozadu, to bol proste den co som zacala pit vecer a skoncila az na druhy vecer a k tomu som si este dala nejake tabletky. a uplna katastrofa bola v lete ked pre mna prisla zachranka lebo som vypila dokopy 5 litrov vina, alebo 4 a pol a taky trapas uz nexcem nikdy zazit lebo ma zobrali kvoli tomu ze som sa xcela zabit a preplo mi, uplny skrat akoze... teraz chodim k psychiatricke a na hypnoterapiu, na ktoru idem aj dnes akurat a este rozmyslam aj nad psychoterapiou popripade skupinovymi sedeniami, ale neviem ako to chodi, ci alkoholici a narkomani su zvlast alebo v jednej skupine, pretoze ak su, tak by som mala paranoju ze by ma po sedeni cestou domov napadol nejaky fetak odtial a tak... a ja neviem, je to take celkovo ponizujuce sa tak otvorene priznat k tomu a chodit do takeho zariadenia, takze to neviem fakt...

hviezda01

tak u mna je to asi podobne,ale to zalezi aj od toho,ako rychlo to vypijem..naposledy som bola opita v sobotu..vypila som liter a pol vina....tak si vies predstavit,ako som musela vyzerat..:-(

bibba

vies, co by ti pomohlo trochu? keby to niekto odhalil. ak tvoj muz neuvidi ze mas problem, tak to budes robit asi dovtedy kym bude fakt zle. ja sa teraz krotim lebo to zacalo vadit ludom okolo mna, chapes? nekrotim sa kvoli sebe. samozrejme, ze som bola castokrat aj smutna zo seba, ale asi som nebola nikdy tak presvedcena otom, ze sa uplne vykaslem na cely alkohol... a az ked to bolo moc na ludi, ktori ma maju radi, az vtedy som si dokazala trochu vstupit do svedomia a snazim sa aspon trochu kvoli nim. ja sa absolutne nedokazem snazit kvoli sebe.

bibba

ja si nehovorim nikdy ze uz nebudem nkdy v zivote pit. lebo viem, ze to sa nestane. len by som xcela napriklad vydrzat dlhsie pri jednom pohari, chapes... a nie ze niekto si da dva pohare vina a ja za tu dobu aj 5. to hovorim, ze obrazne. najlepsie sa asi zacinam citit po 3 poharoch 2dcl vina a ty kedy?

hviezda01

pijem kvoli uvolneniu a dobremu pocitu,jasne,ze to muzovi vadi,ale pred nim sa neopijem,..a mam aj deti,kvoli nim ma to trpai najviac,...ale neviem,ako mam s tym skoncovat..vzdy po opici si poviem,ze uz nebudem...a aj tak to dlho nevydrzim...

bibba

teraz som mala naposledy asi pred tyzdnom ked sme isli na tri pivecka s kamosmi po kine a co ty? kedy si naposledy pila? a to ale je pre mna uplne ze "WAU, LEN TRI VELKE PIVA". akoze "strasny pokrok"... ze sa sama vychvalujem ze ooo, neopila som sa :D ale asi sa treba aj chvalit :))) a ten tvoj muz, s ktorym mas problem, jemu to nevadi, ze pijes? asi mas aj deti, vsak? a nikdy ste sa kvoli tomu nehadali, ze vela pijes, alebo on je vyslovene taky typ, ktoremu je jedno aj co je s tebou a flaka sa kadetade? smiem sa ta nieco spytat? pijes na truc, pijes kvoli depresii alebo kvoli uvolneniu a dobremu pocitu? podla mna je viac dovodov, ale väcsinou sa to konci dost podobne...

hviezda01

presne tak,ved ja tiez nevravim,ze pijem kazdy den...mala som obdobie,ze som bola tyzden v liehu,ale potom som mala obdobie,ze som nepila aj mesiac....

bibba

ale ja neviem. ja tym nezakryvam nejake konkretne trapenie. len mi je proste fajn ked si dam... no ale mna by niekto furt buzeroval keby som dopadla vazne zle. asi nato nemam podmienky, aby som sa prepila uplne na smrt, rodina by ma dala aj nasilu na liecenie, ale viem naisto, ze by ma nevyhodili z domu. to by som musela byt vazne dost strateny pripad. ale neviem... vsetko je mozne. ale ja som skor taky prilezitostny alkoholik, ze neviem niekedy odhadnut mieru. neviem si predstavit ze by som pila kazdy den. ale vadi mi uz aj len to, co bolo. lebo to prerastlo raz aj do dvoch dni do tyzdna. mozno to neni take hrozne. ale ked si to clovek zobere, dva dni do tyzdna pit + dva dni mat opicu, to je natom clovek uplne super vyse pol tyzdna a to uz je zle. a zla cesta.