Nemam sa s kym o tom porozpravat...

Príspevok v téme: Nemam sa s kym o tom porozpravat...
arabeska

Dobry den. Trapi ma jedna vec, nemam sa s kym o tom porozpravat, rozhodla som sa preto napisat na forum.
Mam 25 rokov a som vydata. Moj manzel si minule pisal cez chat s kolegynou. Je to kolegyna, s ktorou sa poznam aj ja, parkat sme boli u nej na navstevu. Videla som, ze vzdy, ked sa k nemu priblizim chat vypne. Pytala som sa ho s usmevom, ze preco to robi. Snazil sa to uhrat tak, ze zvelicujem a ze proste len nema rad, ked ma niekoho "za chrbtom". Mne to vsak nedalo ze preco robi take drahoty a ked siel urobit kavu, otvorila som si chat. Docitala som sa, ze ta kolegyna sa velmi trapi - kvoli chlapom. Nic konktretne tam ohladne toho nebolo, ako som pochopila, nechcela velmi o tom pisat. Nakoniec vsak hodila kompliment mojmu muzovi, ze aky je on dobry chlap. A moj manzel jej nad to odpisoval veci typu, ze "aj ty si ako z ineho sveta" "si proste anjelik"...
Zaskocilo ma to! Neviem, ci sa mam bat a vidiet za tym nieco viac alebo to brat len ako prejav empatie zo strany mojho muza, ze sa snazil psychicky pozdvihnut zdeptanu kolegynu...?

BlackRose

Opakujem... nerozumiem prečo vydajom žena stráca svoju hrdosť....

Arabeska precitaj si vsetko co si tu popisala. Nestranne.Akoby to niekto iny pisal. Osobne mi vyznievas ako manzelka - ,,stihacka,, ktora chtiac nechtiac nasla muzovi emaily, ktore nie su v poriadku a hned vyvodila z toho zavery...prislo k hadke, fackam, narekom, placu, poziadavkam atd atd.. Aj ked je pravo na tvojej strane, aj ked viem ze sa ti deje krivda a sucitim s tebou, ba dokonca zdielam rozhorcenie, tak robis vacsiu chybu nez on. Predpokladam ze tvoj muz ma ASPON priemerne IQ a vcelku chape ludskej reci. Stacila jedna jedina otazka co s nou ma a on mal jasne odpovedat. Nie aby doslo k hadkam. Teraz vyznievas ako hystericka zena. nechapem co sa s nim seres ako s deckom. po tychto skusenostiach mu uz never a ak by nevzal na vedomie tvoju ziadost aby to viac nerobil, tak mu to proste vrat. hadam ako chlap pochopi viac jasnu reakciu - oko za oko zub za zub.

arabeska

Ahojte, takze sa udiali nove skutocnosti. Hovori sa doveruj, ale preveruj a po tychto skusenostiach som zacala byt este opatrnejsia a ostrazitejsia. Vcera som nasla zrejme zabudnuty nezmazany mail v schranke manzela, medzi odoslanou postou. Islo o jeho kolegynu - INU KOLEGYNU, o akej som pisala minule. Mail bol este z maja minuleho roku, kde manzel pisal rano z domu zo sukromneho mailu na jej pracovny mail okrem ineho aj taketo veci "chybas mi a neviem sa dockat poobednajsej smeny :-*" oslovoval ju mojko. Skoro som dostala infarkt :( srdce mi bilo snad 200, bola som ako obarena a viete si asi predstavit ake scenare mi zacali virit hlavou. Muz bol este v robote, kazdu chvilu mal prist. Ale neprichadzal a neprichadzal. Tak som mu napisala smsku, ze ci pozna tu a tu zenu - napisala som jej meno. Hned nato mi obratom volal, bol podla hlasu sokovany, pytal sa ma, co so mnou dotycna chcela - asi si myslel, ze sa mi ona ozvala. Ja som nedokazala dokopy nic povedat, ledva som zo seba vysukala, ze sa o tom musime porozpravat doma a ze je mi zle a na odpadnutie.
Ked dosiel domov, chcela som vysvetlenie. Tvaril sa dost chladne, ba az nazlostene. Ja som najprv nekricala, pytala som sa ho, co s nou ma alebo mal. Dookola som opakovala tuto otazku. Dorazne zacal opakovat, ze nic, bol na mna neprijemny, s placom som odisla do spalne. Po chvili za mnou prisiel a ja som len stale naliehala, nech mi povie, co s nou ma a povedala som "vsetko viem". Uz som kricala aj ja, neverila som mu ani jedine slovo ktore povedal, zakazdym ked povedal "nic" som mu dala silnu facku. Dala som mu dokopy 3 silne facky, cerven mal az za usami. V tom amoku som si vypytala jej cislo, chcela som aj od nej pocut vysvetlenie - nedvihala. Dlho sme sa natahovali, plakala som, potom uz aj on, nebudem vsetko rozvadzat. Zaver? Dosli sme k tomu, ze nic s nou nemal, je to kolegyna uz v dnesnej dobe byvala, nepracovala ani na tom isto pracovisku, je aj bola v tom case zadana a vysvetlenie? Ze oni v praci medzi sebou TAKTO KOMUNIKUJU!!! A vsetci. Chapete to??? Ako si moze s kolegynami vymienat maily, kde su slova mojko, chybas mi, neviem sa dockat kedy pridem do prace, cmuk a podobne??? Tieto slova som povazovala, ze patria vyhradne mne! Vraj si s nou vtedy dobre rozumel, vela pracovnych veci mu pomohla vybavit, ze si potom pocas pracovnej doby pisali na rozptylenie, dobre sa s nou komunikovalo, ze sa casto pytala aj na mna a ze to je vsetko.
Aj ked mu chcem verit, ale stale nechapem, ako to moze brat tak pohodovo??? Ja si neviem predstavit, zeby som nieco take pisala kolegovi. Minule, ked si chatoval s kolegynou ju opisoval ako anjelika, teraz som prisla uz aj na toto... a to je len jeden mail, nechcem si predstavit ako by som sa citila, keby som citala vsetky maily, co si vymenili. Som velmi zranena :(

arabeska

katy 1976, ja si tak vo vseobecnosti myslim, ze mame vztah, v ktorom velmi vela komunikujeme. Teda aspon ja ano, ja mu poviem o vsetkom, hoc aj nejaku blbost, ale chcem, aby vedel o vsetkom, co prezivam napr. cez den a tak. Preto ma trosku sklamalo, ked mi nechcel povedat "tajomstvo" kolegyne. Teraz som si este spomenula na jedno tajomstvo o ktorom mi povedal neskor - nas spolocny kamarat s priatelkou cakali babo, povedali to mojmu muzovi na zaciatku tehotenstva s tym, aby to zatial nerozsiroval... nepovedal to ani mne, az ked mu dali "povolenie". Vtedy ma to velmi mrzelo. Myslim si, ze je prirodzene, ze muz nieco take povie svojej manzelke. A keby som ja niekomu zverila taketo "tajomstvo", zverila by som mu to s tym, aby to nepodavala dalej cudzim ludom, ale akosi automaticky by som ocakavala, ze to dotycny povie manzelovi/manzelke. To ma trosku mrzi, lebo sa citim potom taka neista - co vsetko mozno predomnou taji. Nikdy som to nebrala tak, ze mame pred sebou tajomstvo, pretoze jednak ja k nasmu vztahu tak pristupujem a jednak moj muz je velmi uprimny, on skoro ani klamat nevie. Tak toto ma tiez tak ranilo, ze som zistila, ze asi nemame na 100% uprimny vztah, ako som si myslela... ale s tym ja nic nenarobim, budem sa snazit mojho muza nejako "presvedcit", ze tajomstva v manzelstve mat nechcem.

katy1976

arabeska,
to co ti napsiala mondan, je uplna pravda, stopercentne sa s jej nazorom stotoznujem. Tiez som si presla jednym vztahom z ktoreho mi ostala krasna dcera. Tam, kde sa prestane komunikovat, nie je co pomoct. Strati sa rec, puto. Partnerstvo je o komunikacii dvoch. O vsetkom. Prve manzelstvo stroskotalo aj koli tichu, aj koli inej zene, ktora bola "zranena". On ocividne jej natolko sa snazil pomoct, ze skoncil s nou. Ja som to ticho trpela, nekomunikovala. Vytracala sa z jeho zivota...
Mam druhy vztah, je to uzasne, rozpravame sa ja rano v posteli, aj o tretej rano. To je dolezite. Aj sprostosti riesime. Rad sa somnou podeli o svojich pocitoch. Je to uz 8 rokov. Ale vsetko sa naucis, ver mi. Cesta je poznanie. Nezastavuj:)

arabeska

Ahojte,
myslim, ze celkovo to dopadlo dobre. Manzel je teraz ku mne este pozornejsi ako bol predtym a snazi sa mi davat najavo, ze nemam mat preco obavy. Ako ja mu verim, ze on to nemyslel uplne tak ako to napisal, ze ju chcel len utesit a bla bla. Ale samozrejme neverim jej. Pretoze si viem predstavit, aka je teraz precitlivela, kedze jej chlapi tak ublizuju a mozno aj bude teraz viac nad mojim muzov rozmyslat, ked jej napisal take pekne veci. Aj som mu to vysvetlila, ze u zien je to trochu ine ako u chlapov. A kazdopadne, stale pise ona prva jemu, nikdy nie on jej. Myslim, ze manzelovi v tomto mozem verit. Dufam, ze sa to uz viackrat nezopakuje a ze som mu trochu "otvorila oci".

anjelik9

ja by som na tvojom mieste verila sama sebe a snažila sa zistiť prečo vyhladáva takýto pokec na nete tvoj muž hej je to jeho kolegyna len podla mna kolegovia su preto kolegovia že sa s nimi stretávaš v práci a keď sa s niekým skamarátiš tak občas po práci dakde zájdete abo ako ty si hovorila že ste sa všetci stretli ale určite mi nepríde oki keď si s nou vypisuje na nete a ešte k tomu za tvojim chrbtom keby to bolo take nevinne pisanie tak si myslim že by volil iný slovník a nemal by tendenciu niečo pred tebou zatajovať ale by ti to normálne povedal keby si sa spýtala

ivana45

keby sa mu nepacila, nebavil by sa s nou tak, ako pises. Ani dobrak.
Ale zasa - paci sa mu kolegyna, no a co ? Takych bolo a bude. Netrap sa. Povedz mu, ze sa ti to nepaci (znekludnuje ta to atd..) a malo by to stacit aby prestal.

Monavka

arabeska, aj moj chlap je taky dobrak a niektore veci ho vobec nenapadnu. Napriklad ma vytocilo, ked bol na navteve u byvalej! Vies si predstavit. On tam bol len normalne ako kamarat, bez ziadnych umyslov, az doma som mu povedala, preco ho tam zrejme ona volala: ona je nezamestnana uz x rokov, sedi doma, unudena (vydata s detmi), nema ani tolko toho v hlave, aby ju nenapadlo, ze byvaly zenaty sa na navstevu nepozyva... Mna by ani nenapadlo volat si na navtevu nejakeho byvaleho spred sto rokov, kebyze som vydata a navyse s deckami...