tehotenstvo na sk ci v uk?pls

Príspevok v téme: tehotenstvo na sk ci v uk?pls
milovna

dobry den.prosim vas ja vobec netusim co by bolo pre mna to najlepsie.niesom tehotna,ale planujeme babo a moj problem je sa rozhodnut kde mam rodit.takze pracujem uz 3 roky v uk a vobec netusim co vsetko treba vybavit tak,aby som ziskala maximalny zisk materskej...,(podotykam,neviem po anglicky)alebo mam ist radsej rodit na sk?ale neviem co si tam mam vsetko tiez povybavovat tak aby som mala len to najlepsie.taktiez by ma zaujimalo,kolko sa dostava na slovensku materska a kolko trva a tiez by ma zaujimalo kolko sa dostava v uk materska a kolko trva.dakujem pekne.budem rada,ak mi to vysvetlite tak,aby som tomu pochopila xixixi

milovna

robim v sklade medzi samymi muzmi a vsetko su slovaci okrem manazerov.tak jasne,ze nieco sa na mna nalepilo,ale co sa tyka vybavovania veeci,tak to si neviem predstavit,ako by som im to vysvetlila :-Dto je jedno,ten kto to nezazije ten to nepochopi

jajka001_

ano, ved to tam mas napisane
ale kde si pracovala, co si robila? neviem si to predstavit. ved anglictina je lahka a ked tam pracujes tri roky, nieco sa na teba muselo nalepit. vacsinou ludia ked idu do zahranicia tak uz nieco anglicky vedia. to si tam cely cas rozpravala len so slovakmi?

milovna

moja keby si pracovala so slovakmi a len s nimi sa cely zivot rozpravala,tak ti zarucujem,ze anglicky ani neceknes,.a to som neni len ja prikladom,ale mnoho ludi co tu ziju a to uz 5-6 rokov.taka je realita.a diky za informaciu,ale by ma zaujimalo aj ze kedze by som mala matersku teda v uk a prisla by som naspat na sk uz nastalo a napr.platila by som si aj to poistne tych 270 dni,tak mam aj tak narok?dakujem

jajka001_

inak ak si pracovala v uk, narok na matersku na svk nemas, lebo tu musis mat 270 dni minimalne zaplatenych.
najdi si paragraf 48
www.porada.sk
Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.

(2) Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 34. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.
okrem tohto sa poskytuje prispevok pri narodeni dietata, aktualnu vysku neviem