Doplnky - Gainer, Kreatín,...

Príspevok v téme: Doplnky - Gainer, Kreatín,...
FerryG

Caute, chcel by som zacal posilovat, mam 16 rokov. som dost tenky preto by som chcel aj pribrat a premenit to na svaly a chcem si kupit aj nejaky doplnok ako napriklad gainer...pocul som ze kreatin mi moze robit problemy s oblickami/pecenou ak ho budem brat v takomto veku, tak sa chcem spytat ci gainer nie ... alebo co by ste mi doporucili? dakujem :)

dr_house

Kreatín nekupuj z rôznych dôvodov, min. po jednom roku sám už budeš vedieť prečo. Gainer je dobrá vec, určite najlepšia na začiatok. Ak máš ale viac peňazí, kúp si proteín a maltodextrín, a miešaj si to v pomere tvojej váhy. Doplnky si nevyberaj sám, radšej sa s niekym poraď. A ako bolo napisane, najprv si prečítaj základy o stravovaní a cvičení. Inak sa nepohneš.

vitoľščšč

v tvojom veku by som ti doporucil skor nejake proteiny napr. whey 80 protein by ti stacil uplne ked docvicis si nasypes do 1/2 litroveho pohara ten protein a to ti staci nekaz si telo v tak mladom veku s nejakymi silnymi blbostami ..ja ti doporucujem henten co som napisal si ho mozes kupit v roznych chutiach napr jahodovy je dobry

Sozannah

Hovorim zo skusenosti mojho frajera, ktory posilnuje, v prvom rade treba zvysit prijem energie z normalneho jedla, jest pravidelne minimalne 6x za den vacsinou masite jedla pred spanim si moj frajer dava este nizkotucny tvaroh, na naberanie svalovej hmoty treba prijat 2-4g bielkovny na 1 kg hmotnosti. Kreatin vobec nemusis, ktory sa vyuziva ako zasobren enerie pri cviceni (ano ma aj ucinky na vytvaranie svalovej hmoty ale na to su lepsie proteiny a aminokisleliny napr. BCAA, ktora ma aj vela inych pozitivnych ucinkov). Ale v tvojom veku netreba nic, len sa poriadne stavovat a dobry trening, lebo telo je este vo vyvoj a pruznejsie reaguje.