Zuby - trhanie nervov

ajusik

mne trhali 4 zuby ked som mala 12 aby mi mohli dat strojcek a zijem..a tie zuby boli uplne zdrave.....tak co sa bojite.a dneska som bola u zubarky vrtala mi a dala som si injekciu tak mam zase cele usta strnute........meheehe.a teraz mam 15...haha:D

crossetdante

Ked mi vyberali nervy prvykrat tak som fakt myslel ze odpadnem, hlava sa mi tocila od bolesti a xcelo sa mi grcat...nenormalna bolest, ALE medzitym som zmenil zubara, ked som prisiel k tomu novemu a povedal mi ze mi budu vyberat nervy tak som sa skoro poskladal v tej ordinacii. (to som mal 23 vtedy) Horkotazko ma prinutil sadnut si do kresla. Nieco mi tam sparal absolutne som nic necitil len ako sa jeho ruka dotyka mojich dasien. A zrazu povedal ze "Tak uz to mate vonku, a vidite ze to nebolelo" Som najprv myslel ze si robi srandu, ale fakt uz bolo po tom. Ak mas dobreho zubara tak sa nemusis nicoho bat.

maruska77

nemohli by ste napisat postup ako sa robi vupln a to trhanie nervov? ja som mala totiz plombu s kazom a ked to odvrtala zistila ze neico je zapalene....dala mi vlozku a min tyzden mi nieco pichala do korenov, hovorila ze ich meria ci co.. bolelo to aj cez injekciu... a teraz tam mam zas nejaku vlozku.. len neviem co ma este caka...

lola4

inak mna uz tri dni boli priserne zub. je pekny zablombovany. nic na nom nevidno, ale hrozne ma boli. tak mi hovorili, ze mozno odumiera. a treba trhat korene. ale to vraj roba pri umrtveni. a mne to asi nemozu urobit, lebo som v siedmom mesiaci. tak neviem. budem muiset skocit za zubarom. tak mi poradte, ci ste poculi ako tehotnej trhaju korene. vdaka

stankow

včera mi moj zubar trhal stoličku,ale nebolo to easy:),treba íst nato HRUBOU silou...teraz som rad,že mam super zubara:))

3nttt

no mna to bolelo jak svina..ale to asi preto ze mi ho trhali zaziva.bol uz tak zapaleny ze by nepomohla injekcia:(ale myslim ze pokial to bude umrtvene neni sa coho bat

kormi

Prosím, poraďte. Dnes som bola u svojho nového zubára a ten mi hneď vytrhol zub, z ktorého mi pred mesiacom vypadla plomba. Horšie je na tom môj manžel, ktorému vytrhol jeden a chce mu ešte obe zadné osmičky. No pripadá mi to, akoby nám chcel vytrhať všetky zuby. Je to normálny postup? Nemal by dať tým zubom šancu sa preliečiť? No fú, neviem čo robiť, nechcem prísť o zuby.

ZABKA7894561

No tak , ja som si svoje so zubami odzila....Viem co je to brutalna bolest....Asi v 13-14 rokoch som dostala rovnatko na zuby (strojček)...Bolo to celkom poho, aj mi to seklo, neni to ziadna hanba ani nic take. Predtym mi este museli vytiahnut 2 zdrave zubky...Pretoze sa mi nemala kde roztiahnut sanka....Tahanie bolo uplne v pohode (aj to si myslim zalezi od toho, akeho mate zubara). Na druhy den som jedla v pohode hranolky :D... Liecilo sa to pekne. No a ked mi nasadili strojcek, az potom sa to asi tak po 3 tyzdnoch zacalo. Tie take droty v tom sa mi zacali cim dalej, tym viac \\\"rozsirovat\\\" v sanke, a drot mi vychadzal na poslednom zube, kde bol cely strojcek upevneny. Kedze z mojej nevedomosti, a z nepoucenia lekarky som ani netusila, ze to ma byt tak, a ze okamzite mam prist potom tam, ja som s tym doma trpela asi 3 tyzdne. Drot mi brutalne nahryzol cely priestor v ustach , a hlavne lica z opacnej strany, kde DOTERAZ mam jazvy (badatelne len mnou, ked si prejdem jazykom po vnutornej stene lic). No ale co uz....Z tej bolesti som uz nevedela co robit, a tak preto som si davala hygien. vreckovky do ust, aby sa mi tie droty nezarezavali do ziveho. No ale...nejak som to vytrpela. Potom prislo nieco horsie,a to uz asi po polroku liecby sa to zacalo. Sanka sa cim dalej tym viac stahovala, a stahovala, a preto to nenormalne ale nenormalne bolelo. PODOTYKAM- UZ na dotyk . Vydrzala som to len na IBALGINOCH .....ale ...vydrzala som to....No tak to asi dost o rovnatkach, ale vrelo odporucam. Je to super vec, i ked stoji kopec penazi, ja som po uspesnej liecbe mala krasne zubky, i ked liecba nieje kompletna len vybratim strojceka z ust. Po tom vsetkom som este dostala taku somarinku priesvitnu ....platnička....... No a to som mala nosit aspon rok, aby sa mi zuby nevratili do povodneho - skaredeho stavu. Ale jasne ze, ja som to nosila len docasu (asi dva tyzdne), lebo ma to otravovalo :D ...umela hmota... Ale je to v pohode a fakt podotykam chlapci a dievcata, noste to dovtedy, dokedy mozete. Lebo je to pravda, ze ked to nenosite, zubky sa vam mierne posunu (zkrivia spat). Jasne, ze ja som to nenosila :D....
no a tu je druha cast mojho prispevku. Od vtedy som presla na druheho stomatologa, a zacalo to celkom poho. Neviem povedat, aky je ....ci skvely, alebo zly. Zly nieje. Ale musim povedat, niesom s nim taka spokojna, ako s predchadzajucim. Uz od zaciatku skolskeho roka chodim k nemu s jednym jedinym zubom. Zacal ma pobolievat, potom to prechadzalo az do mukov, a bolesti ktore sa nedali zniest. Jeho nazor na to- netrhat, ste este mlada, te zub preliecime.... Suhlasila som. Ale odvtedy sa nic nezlepsilo. Prave naopak. Vzdy zrana opuchnem, niekedy v strede dna pocitujem hnusne bolesti, trpke pichanie............
Zajtra idem k nemu znova. Mnohi znamy mi radili- nedaj si ho vytrhnut, on tak boli, pretoze ta bolia nervy, a nie zub. No, mozno je to tak. Ale keby boli na mojom mieste, asi by pochopili. Ze je to velmi neprijemne. Uz asi 7 mesiacov som sa nenajedla na lavej strane sanky, pocitujem, ze ide odtial velmi neprijemny zapach, a to ma hlavne velmi znervornuje. Mam zubneho lekara, chodim k nemu pravidelne, a pripadam si, akoby som hnila zaziva. No je to mozne? CHCEM HO VYTRHNUT ABY BOL KONECNE KONIEC S BOLESTAMI. Ale on ma vzdy presviedca na liecbu. Ano, ja viem, ze je to profesional, a ze on to studoval nejakych 7 rokov. Ale on nepocituje tu bolest, aku zazivam ja . PORADTE PROSIM CO MAM ROBIT. MYSLITE, ZE MI BUDE TRHAT NERVY, A POTOM BUDE PO VSETKOM, I KED ZUB OSTANE MRTVY , ABY SOM SA LEN NANOM MOHLA PORIADNE NAJEST ? ......

jajka

niee mne vytahovala nerv ked mi umrel zub. vlastne mi ho asi zabila ona, plombou, ale co uz ja viem. zub tam stále, černie. osmicky mi trhala hoci boli zdrave, nezmestili sa mi do ust :)

uff

ludkovia to vzdy ked sa trha zub musi ist von aj nerv???mne trhala uz dva a ani raz mi nevytahovala nerv :(
ale trhanie ani hojenie ma vobec nebolelo...celkom v pohode