IQ

Príspevok v téme: IQ
mini250mimi

Ahojte, moja 10 ročná dcérka má iq vyššie ako 130iq. A môj syn Davidko má 8,5 roka a má IQ 55. Je to tím vekom alebo čím? je to v poriadku? Dcérka aktivity: škola (veľmi ju baví ZS a chodí ešte aj do klubov, a krúžkov), klavír, spev, flauta, tance, (brušné, spoločenské moderné, hop hop, ...) prehadzovaná, basketbal. Je veľmi dobrá vo všetkýh predmetoch, a bavia ju jej koníčky, a okrem toho výborne skáče na švihadle aj 110/skokov za 1 minútu.110/1 Alebo joging, beh, plávanie, bicyklovanie, skaybording, cvičenie mobil. PC (minimalita 30-43min denne) alebo knihy, referáty, ajrychlejie pise a cita v triede, a píše na PC veľmi rýchlo. Ona je ako blesk, a rychla nema problem ani z TV-t.vychovou, no za to moj synacik, je ako slimáčik. bohuzial,:(.

Syn aktivity: futbal, hokej, PC (maximalita niekedy aj 2 hodiny denne ale využíva to na učenie, ) dalej referáty, gitara, mobil. A dcérka dostane za pol roka max. 4 dvojky a jednu 3. (výnimočne), a má viac rozumu neposmieva sa bratovi za výšku IQ. Ale zasa David jej zavidí výšku jej iq. (moze to byt aj tym ze viac sa vzdelava dcerka, a viac pozer TV a pod. ) no David dostane aj raz za 2 tyzdne 2, trojku, ale má aj 4 a 5. Neviem, čo mám robiť, v našej rodine nikto nemá tak nízke IQ ani v jeho veku.

A môže to byť aj z toho že dcéra je skrátka šikovnejšia a má viaej koníčkov a aktivít? Niekedy presedí aj celé poobede nad knihami a učením. Ďakujem vopred za Vaše názory.

mini250mimim

Zaujímalo by Vás to moje? Tak Vám ho poviem. Naposledy som si namerala 200. Ale psychologické psychotesty mi vyšeli na 189%. Čiže z toho vyplýva že iq je niekde na hranici 185-190. Vy mudrci. A preto ma to trápi, lebo on chodí do školy pre mimoriadne nadane deti ako moja dcera, a preto ma to IQ trápi, lebo tam majú všetci oq nad 100%. čiže 100-110. Ale ja ho mám rada, aj keby mal IQ 0. Len preto som napísala, za tú školu... ShaulaThalit-tak mi povedz to tvoje, ak si taká muda. Nahnevala si ma. ALe nebudem to riesit, a hadat sa takto cez net. (pre sprostejsich INTERNET). A máe niektorí pravdu, nemôže mať až také nízke IQ. (asi, dúfam.)

ShaulaThalit

mini250mini: Keď už tu tak super rozoberáš IQ svojich detí, zaujímalo by ma to tvoje. Možno by si mala dobrú úspešnosť, ale podľa tvojho príspevku si ako matka nepoužiteľná...

sweater

Ona to absolutne nechape, tvoj syn urcite ani zdaleka nema take male iq ako pises, istotne sa pohybuje niekde v priemere, a vyska iq vobec nieje o tom co tu pises, aaaaaaaach, a to ze nema dobre znamky, pozera televizor a hra pc (uuuuuu- akoze citoslovce naznacujuce zdeseny sok) neznamena ze je hlupy, ale lenivy ako 98,5% tejto generacie, vratane mna...

sweater

no tak to je ina kravina, len tazko si viem predstavit co za matku hodnoti svoje dieta podla iq, inak keby mal iq 55, myslim ze to je niekde uz pri najtazsom stupni mentalnej retardacie, neviem isto vygoogluj si, ako by mohol chodit do normalnej skoly ty mudrlantka? dokazes si ty vobec predstavit co asi tak zvlada clovek s takou vyskou iq ako tu popisujes ze ma tvoj syn? je to vazne skutocna tema? chudak chlapec, zda sa mi ze matka ani poriadne nechape co vobec tento kvocient znamena...

radena

Nechapem, naco da niekto malym detom merat IQ. Dcerka sa moze vydat za alkoholika alebo chudaka s holym zadkom a hned bude jej IQ absolutne nedolezite. IQ VOBEC neznamena, co z cloveka bude. Syna chces reklamovat? Predpokladam, ze ty mas IQ 200, pises nam z Baham, lebo si svoje vysoke IQ tak vyuzila, ze uz nepotrebujes pracovat a urcite ta vsetci pozname, lebo si bola akurat nominovana na Nobelovu cenu.
Snobka.

polepetko

Ja zas nerozumiem tomu, že "tvoj syn závidí svojej sestre výšku jej IQ".. to akože si obom povedala, že ty máš také IQ a sestra až toľko, si proste horší než ona.

A keby mal IQ 55, tak by si podľa mňa ani nedokázal sám v hlave uvedomiť, že čo tá výška IQ znamená a nevedel by si ujasniť v hlave, čo má sestre vlastne závidieť :-)

mini250mimim

No,tak tu tiež asi nemajú všetci IQ v poriadku ale to nevadí. A aj tak Vám dakujem za Vaše názory. Ale ako mu mám ,,obmedziť" PC a mobil keď on sa rozplače a bohvie ešte aj čo??

beskyd

ide dost o to akym sposobom bolo to iq merane, len konstatovanie iq 55 podla mna nema vypovednu hodnotu, okrem toho aj na ten futbal, hokej a gitaru musi byt aspon priemer ak v tom nie je uplne tragicky zase, lebo aj tam potrebuje strategicke myslenie, vydrz, cvik, schopnost ucit sa, vytrvalost, aj to su kvality. za seba viem povedat ze ak by mi robili iq test ulohami typu obratime nejaky nezmyselny obrazec o x stupnov a vyberte z x moznosti ako by potom vyzeral z vtacej perspektivy z lavej strany (myslim ze dost bezny postup) tak to nedopadne dobre a to som bol na celkom slusnom gympli jeden z top sachistov, tragicky z matematiky a fyziky, ale s dobrou pamatou a obstojnou schopnostou ucit sa jazyky. treba ho podporit v tom co mu ide, je dost pravdepodobne ze nieco sa najde aj ked cisla v teste o tom nemusia svedcit. skor mu uskodi ked k nemu budete pristupovat ako k zaostalemu lebo ho to moze psychicky zrazit do zeme, najma ak bude na rodinu emocionalne viazany a bude mat malo inych prostredi kde mu mozu nastavit ine zrkadlo, nepoznajuc hodnotu v jeho teste. okrem toho by som povedal ze ak ma naozaj nizsie iq, aspon ho nemusite tlacit na vysku z ktorych mnohe produkuju akurat tak klientov uradu prace, nech sa vyuci remeslu v ktorom intelekt nebude potrebny vo vysokej miere a moze si zit lepsie ako studovany pedagog, pravnik, ekonom, sociolog, psycholog, antropolog, kulturolog a iny humanitak.