docasne byvanie pre rodicov

Príspevok v téme: docasne byvanie pre rodicov
dcera40

Ahojte,
poprosim Vas o rady,alebo pomoc...
Mam tazko chorych rodicov,ktori byvaju s mojou mladsou sestrou v prenajme,lenze sa zistilo a teda aj ona sa priznala,ze nezaplatili uz par mesiacov prenajom a majitel toho bytu uz nema samozrejme trpezlivost a tak ju suri,aby to bud zaplatila,alebo sa vystahovali. O sestru mi teraz ani nejde,som na nu pekne nastvana,ze toto dopustila,ona aj tak potom moze byvat u jej frajera,ale moji rodicia mozu takto ostat na ulici. Maju sice podanu ziadost na penzione,ale su na cakacke a to moze trvat este aj rok.
Neviete kam sa mame obratit??
Dakujem

dcera40

aha,to ma nenapadlo Matyo!
a odkial mam zobrat 4000eur na osobu?
Vy ste asi nezazili to co my,ze ked sme hladali cele leto nejaky penzion pre mojich rodicov,tak vsade je velka korupcia,im nezalezi na tom,ze ludia,ktori u nich potrebuju zit,ze vlastne su to ludia,ktori potrebuju socialnu starostlivost,lebo su imobilni atd atd...cest vynimkam,ale bohuzial nepoznam nezistnych ludi z tychto odvetvi zatial,tak dufam,ze sa to zmeni.

dcera40

Nikto z nas im nevieme pomoct,proste nemame nikto peniaze navyse,ledva vyzijeme z vyplaty do vyplaty. Preto sa obraciam na niekoho,kto by mojim rodicom v tomto pomohol. Najlepsie by bolo keby sa nam uz ozvali z toho penzionu,ze maju pre nich miesto,ale nakolko nemame dostatocne mnozstvo penazi na ktore caka riaditelka toho penzionu,tak nemame sancu. Jasne nam tam dali najavo,ze ak dame tzv."sponzorske" tak ich uprednostia.

Inner

skuste spolocne so sestrou hladat nejake zdruzenia alebo nadacie, urcite sa najde nejaka, ktora pomoze. Slovenska katolicka charita by mohla byt zaciatkom, pripadne tu mozno niekto dalsi dopise kontakt na pomoc. Je mi velmi luto, co sa stalo.