jedlo v amerike

Príspevok v téme: jedlo v amerike
americanka

chcem sa spytat ako sa da stravovat v amerike ak clovek nechce prist 100 kilovy? je pravda ze clovek aj keby tam jedol zeleninove salaty (bez dressingov samozrejme!!) tak z toho priberie lebo tam je ina konzistencia a do vsetkeho pchaju hormony? ci co...a ovocie do iste ci aspon ovocie a zelenina su normalne?
(pocula som totizto ze do masa sa pridavaju nejake hormony a z toho prave sa tam pribera...)

Nela111

ana_bella
To co je za blbost? Ako si si mohla cely cas mysliet, ze si schudla, a pritom si pribrala 12 kg??! VED TO SI NECITILA NA OBLECENI?? Ak ti boli po cely cas, aj po navrate domov, dobre tie iste rifle, tak ako si mohla mat o 12 kg viac? Ok, pochopim 3-4 kg, ale 12?

Americanka
Ja som bola v USA niekolko krat, na dlhodobych pobytoch. Jedla som normalne, aj ich typicke jedla, kolace, zmrzliny, atd., ale nepribrala som. Hamburger som zjedla mozno raz za 3 mesiace, lebo tie nemusim. Ale cheesecake som milovala, aj rozne ochutene cream cheese a zmrzlinu som mala skoro kazdy den. A javorovy sirup hadam ku vsetkemu, haha. Su to vsetko kaloricke veci, ale na mojej postave sa to nastastie neprejavilo. Lebo som sa nimi neprezierala! Takze zalezi aj od mnozstva. Urcite sa nemusis obavat, ze cely cas v usa budes musiet jest iba zeleny salat, aby si nepribrala. Ale faktom je, ze na mase, ovoci a zelenine chutovo citit, ze je v nich dost chemikalii. Ale nemyslim, ze by si z nich kvoli tomu pribrala.

vebe

Moj syn bol rok v USA a vratil sa stihly a to ani nesportoval. Bol v oblasti, kde jedli velmi velmi striedmo, ked mi popisoval co a kolko doma jedli, tak by nikto z vas neveril, ze hovori o Amerike. Vacsina vymennych studentov sa dostane do mensich miest a dedin, podobne ako on, takze sa do fast foodov nedostal, len ak isiel s rodinou autom v sobotu na nakup, cez tyzden skolskym autobusom do skoly a potom naspat domov a tam nebolo nic, len zopar domov a dlho dlho nic a farmy. Je ale pravda, ze ak clovek podlahne v USA stravovaniu vo fast foodoch, kila idu raketovo nahor a neverim, ze to maso a vsetko co sa tam predava nie je napechovane hormonmi a vseliakymi ochucovadlami, co mozu navodit az nieco ako zavislost

ana_bella

Bola som tam rok, som ppckarka. Ked som tam prisla bola som z nich najchudsia, jedla som salaty ktore boli dokonale, ked moja host rodina varila, jedla som len ryzu alebo mash potatoes. Robila som sporty na high school cize som denne behale 4 mile (cca 6 km) + k tomu hodina cvicenia. Cely ten cas tam som mala pocit ze som dokonca schudla. Prisla som domov postavila sa na vahu u doktorky a vysledok? + 12 kg :'( Na mieste som sa rozplakala. Ale myslim ze tam nemusis zakonite len pribrat. Ak ma niekto prirodzene dobry metabolizmus pochybujem ze priberie. Ja som ho mala rozhadzany dlhorocnymi dietami a problemami. Je to aj o kontrole samozrejme, maju super jedlo, sandwiche, cerealne tycinky, tacos vsetko mozne, a myslim ze ked im dokazes odolat pripadne ich budes jest s mierou sa ten mesiac nepriberies :)

mataBB

ja tam tiez poznam ludi...ale toto je podla mna blbost...to si zas nejaky vypaseny american vymyslel vyhovorku, preco je ako prasa....

vies, cudovala by si sa ale viac hormonov sa pouziva tu...tu sa kazdy vyrobca snazi usetrit par centov aj za cenu toho, ze do potravin napcha neviem ake sracky...v telke sa to stale premiela

takto.

mataBB, good morning, v USA maju ine smernice o hormonoch v potrave ako v EU, rastove hormony v masa su normalka...