Mám právo sa hnevať?

angela85

Pozri sa ked ti to vadi, tak sa bud kvoli tebe zmeni alebo sa s nim rozid.
moj priatel tiez pred tym chodil kazdy vikend po baroch s kamaratmi aj cez tyzden a pili tam do rana, no ver ze mne to velmi vadilo, ved sme uz dospeli, som mu to aj povedala a ze s alkoholikom byt nechcem (i ked to alkoholizmus nebol, no ale vadilo mi to) a prestal s tym, lebo mu na mne zalezi. to neznamena ze stratil kamaratov, aj ty za tie roky dospeli, alebo ze sme prestali chodit von.
no proste sa rozhodol byt so mnou a ja si to velmi vazim

timejka123

tak urcite keby ta lubil tak by pristupil na nejaky kompromis...aspon by to obmedzil alebo by hulil len keby vedel ze spolu nebudete...mna by to teda poriadne vytocilo, keby sme sa mali stretnut a moj priatel by prisiel zhuleny...a ako dlho ste spolu ???? skus mu povedat nech to obmedzi ked mu nechces zakazovat a ked ta lubi tak by mal prestat uplne, este ked vidi ako ti to vadi....a inac suhlasim s tym ze mu to nechces zakazovat lebo je to zbytocne pokial on sam nebude chciet prestat....

bubu :)

Veď práve...vôbec to nie je príjemné. Ale s tým sa budem musieť vysporiadať, ale nebudem to už dlho takto riešiť :D Nebudem brať už ani ja ohľady na to, čo sa páči resp. nepáči jemu. A keď sa vzťah rozpadne, nebudem na vine iba ja.

M74

No tie dopady na psychiku si možno všimneš skôr ty ako on. Zmeny nálad, zábudlivosť atď. Ale asi to nie je moc príjemné byť s niekým kto je často mimo a Ty si "triezva".

ta3

ze sa s tym nevies zmierit, to v ziadnom pripade nie je Tvoja chyba, Tvoje poziadavky su normalne a ak ich priatel nechce akceptovat, nechaj ho, nech si huli kolko chce a Ty si najdi lepsieho, to je najrozumnejsia vec, ktoru by si mala urobit ak chces byt v zivote stastna

bubu :)

Prečo ma to bude zožierať? Tak asi preto, že ho mám rada s čistou hlavou a nie vygumovaného. Ja akceptujem to, že je slobodný človek. Len neviem ako sa preniesť cez ten pocit, ktorý vo mne zanechá vždy keď sa sfajčí. Tak asi je to moja chyba, že ma to štve. A nechám chlapca nech si užíva a začnem si aj ja a uvidí sa ako sa mu to bude páčiť.

kafe

A prečo ťa to bude vnútorne zožierať? Jednoducho ho nechaj, nech si ničí svoje vlastné zdravie tak, ako sa to jemu páči. Má na to právo. Niekto sa dokaličí lezením po skalách, športovci sa dopracujú k trvalej invalidite športom.. aj dobrá vec dokáže ublížiť. Možno práve on bude prípad, kedy mu zlá vec prinesie nejaký úžitok. Ale rovnako ho to môže zničiť.

bubu :)

Ak by som mu začala hovoriť o dopadoch na psychiku akurát by ma vysmial..on je príliš vyrovnaný na to, aby to malo v takomto množstve negatívny vplyv. Aj keď nikdy nehovor nikdy. Rešpektovať to, napriek tomu, že ma to bude vnútorne zožierať a potom vybuchnúť pre maličkosť...neviem...

M74

5x za týždeň, to je skoro každý deň. To sa mi už nezdá iba ako nejaká zábavka na odreagovanie. Možno by si mu mala zdôrazniť negatívne dopady na psychiku a zdravie.