môžem odmietnuť tykanie???

Príspevok v téme: môžem odmietnuť tykanie???
katheryne

ja mam 25 rokov ona cca 35 ale vykam jej lebo sme kolegyne z prace a nemam k nej dobry vztah (vlastne neznasa ma), ale kazdy den sa stretavame v kancelarii, a spolu riesime pracovne zalezitosti - kedze pracujeme na tom istom. od zaciatku som je vykala ona mne tyka ako keby sme boli kamosky, ale neriesim to. V kancelarii su este dve starsie kolegyne, ktorym vykam su ovela starsie ale snimi mam vynikajuci vztah ako keby sme boli kamosky, oni mne tykaju - neprekaza mi to, ale ja im vykam.
Ak by mi ta kolegyna s ktorou nemam dobry vztah a pravdupovediac caka kedy ma slak trafi alebo vypadnem z jej zivota navrhla tykanie mozem odmietnut???vobec sa snou nechcem skamaratit ani trosicku zblizit, chcem riesit pracovne zalezitosti a to je vsetko nic viac nic menej....mozem odmietnut?????tykanie????

elsa5.5

tykanie môžeš odmietnuť komu chceš to čisto tvoja vec,alebo prečo by ti navrhovala tykanie ked ťa nemá rada:)

didia

no ta nema asi moc ucty k tebe. ja by som jej to vratila a to tak, ze by som jej jednoducho zacala tiez tykat, nech je trochu vygulena a pritom by som bola k nej velmi odmerana.

katheryne

ale dakujem za odpovede, nebola som si ista a v podstate nikdy som sa nad tym nezamyslela, az ked som nedosla do takej situacie ked ma napadlo, raz v praci "dufam, ze mi nenavrhne aby som jej tykala lebo....hmm, mozem ju odmietnut??"

katheryne

Ak by mi ona navrhla aby som jej tykala...to som sa pytala - zle som to napisala.
Tie dve starsie kolegyne - su mi velmi sympaticke a mile rozumieme si aj ked oni maju cca 55 a viac a ja mam 25 rokov. Poznam ich strááásne dlho ked som este brigadovala na ovela nizsiej pozicii, ale tej "velmi milej"kolegyni som sa nijako nemala a v podstate nikdy som si ju nevsimala. teraz ked som tam nastupila a prisla pracovat presne do ich kancelárie vsetkym som vykala, no tej "velmi milej" duplom. Tie dve starsie aj keby mi vykali isto by som nechcela ...nevnimam ich ako len kolegyne kedze som ich poznala davnejsie predtym. Viem ze riesim to co nie je ale par ludi mimo nasej kancelarie sa pytalo preco tej kolegyni vykam - povedala som, ze je to slusnost a nie je mi kamoska - sme v praci a nie v bare.

jajka001_

lienocka - no ved ked jej navrhne nech jej tyka. ved ona je starsia. katheryne jej nemoze navrhnut nech si potykaju.

jajka001_

istym ludom jednoducho neviem tykat, aj ked si s nimi oficialne potykam, stale im vykam :) asi by to bolo tak aj u teba. neviem,neries, uvidis ked ta situacia pride, ak pride. podla situacie, to sa neda takto povedat

Inner

jasne, ze mozes. Vykanim ziskas od nej odstup. Ak niekomu dovolis, aby ti tykal, znamena to jeho vstup do tvojej osobnej zony. A to nechces. Mne je ale divne, ze ti vsetci ludia tykaju. Ja by som si nedovolila kolegom tykat, ak mi to nenavrhnu a rovnako by mi prekazalo, ak by oni tykali mne a ja by som to nenavrhla. Nech uz to je akokolvek, tykanie kazdopadne mozes odmietnut. Povedz, ze ti to vyhovuje tak, ako to je. Nie si povinna davat vysvetlenia.