Antikoncepcia pod 18

jajka001_

predpokladam ze nejes maso. lebo ak jes maso, znamena to ze si zodpovedna za smrt toho zvierata, a teda si ho zabila.

daffodilka

Hm, tak vybav to aj mne s Bohom, ked je to take jednoduche :) Asi mas dobre konexie :) Boh povedal nezabijes, len tak na okraj.
Ale radsej ukoncme tuto debatu, mam aj inu robotu ako vypisovat na forum :) Len som povazovala za potrebne informovat vas o veciach, o ktorych vam bezne nepovedia.

jajka001_

a som veriaca. ale nepocuvam cirkevne kecy rimskokatolickych knazov.
a s bohom si to vybavim, o to nemaj starosť:) mam k nemu urcite blizsie ako tí čo hlasaju inym ludom ako maju žiť podla predstav nejakych knazov.

jajka001_

ale ano, mam dieťa. a práve preto viem, aká je to závažná vec, dať niekomu život. a nevediem pseudohumanisticke filozoficke debaty o tom , kedy zacina zivot. clovek je zodpovedny za svoje skutky. svet treba chapat v sirsich suvislostiach.

daffodilka

pharmatexom a kondomom nedochadza k zabraneniu uhniezdenia oplodneneho vajicka, tak nie je to celkom tak ako hovoris.. a ja nie som humanista :)

daffodilka

Ano, tebe to moze byt uplne jedno, ak nie si veriaca. Pri Postinore je to podobny ucinok ako pri hak.
Este som v predchadzajucom prispevku chcela napisat, ze samostatne vajicko a samostatna spermia je len bunka. Ale ked dojde k oplodneniu je to uz ludska bytost, ktora ma dusu a jedinecny geneticky kod. Ale to je podstatna informacia pre veriacich. Je to na kazdeho slobodnej volbe, pre co sa rozhodne.
A suhlasim, ze na vine je neviazany sexualny zivot.
Inak jajka, ty mas nejake deti? Asi nie, co? :)

jajka001_

ale to je uplne jedno. kolko deti je zabitych postinorom, escapelle. na vine je neviazany sexualny zivot a nie hak. ja mam napriklad vztah uz 15 rokov, cely cas uzivam hak, lebo kondom neznesiem. ak by nebola hak, tak by som mala uz pat deti, no dakujem pekne. nie ze by som mala nieco proti detom ale len dat im zivot nestaci, to by som bola ako zvieratko.
hak uzivam tak ako sa ma, ak by sa aj eventualne stalo, ze by bolo oplodnene a odislo by, je mi to jedno. hak predsa uzivam preto, aby som tehotna nebola. je to moja volba.