Preco nemozem vymenit obvodneho lekara??

Príspevok v téme: Preco nemozem vymenit obvodneho lekara??
karta

dobry den, pred par dnami som isla mojej obvodnej- este detskej lekarke (budem mat 17r.) ked som na dverach nasla, ze prestala vykonavat lekarsku cinnost a kartu najdem u inej lekarky vedla. prekvapilo ma to kedze od narodenia k nej patrim, a kedze nemam akutny problem k danej lekarke u ktorej mam kartu som nesla. nasla som noveho obvodneho, s ktorym sa rodicia uz medzicasom dohodli a mama zaciatkom tyzdna isla zobrat kartu. lekarka nebola pritomna tak bola zas dnes a sestricka povedala, ze nam kartu nevyda lebo ze podla vyssieho uzemneho celku musime byt u nej minimalne pol roka. pytam sa je slobodna volba lekara, alebo vazne musim pol roka chodit tejto lekarke? ved ma nikto o odchode mojej byvalej obvodnej lekarky neupozornil a dobrovolne by som sa k tejto neprehlasila (obcas ju zastupovala odtial ju poznam a nebola som s nou spokojna)...naozaj ma pravo tu kartu mojim rodicom jendoducho nevydat?

Kitki

Mohol by mi niekto poradiť, co mam robit?
Po skonceni strednej skoly som sa vystahovala do zahranicia.
Moja skolska lekarka si pri zriadeni jej sukromnej ambulancie
1 rok po mojom odchode privlastnila moju kartu a nechala si platit od zdravotnej poistovne kapitacne platby.
Po niekolkych rokoch som prisla na Slovensko na urcity cas a
prihlasila som sa k zdravotnemu poisteniu. Hned na to mi prisiel list zo zdravotnej poistovne, ze im mam zaplatit spat tu kapitacnu platbu, ktoru oni jej vyplatili za mna.
Preco ja, a nie ona? Ja som s nou nikdy nepodpisala nijaku zmluvu, ze chcem byt jej pacientka a ona si nepravom na mna dala platit kapitacne platby.
Je to ako postavene na hlavu. Dopatram sa pravdy?

Laurina22

Nikto sa nechrani.Zo zakona ma lekar zakazane dat pacientovy zdravotny vykaz do ruky.Musi si ho vyziadat jeho novy lekar-to je ten papierik,ktory od teba pyta.

jajkafr

Verča
ona nemá nárok držať tvoju kartu proti tvojej vôli... a na druhej strane to, že pýta od tebe lístoček od tvojho nového lekára tým sa chráni... pretože sa stávajú aj také prípady kedy pacient zabudne kde si dal kartu a potom sa ide hádať so svojou bývalou lekárkou že mu kartu nevydala a ona ak má lístoček od nového lekára tak má doklad, že tvoju kartu mu poslala...

Verča

Ja mám 21 rokov, teraz som skončila školu a idem do zamestnania. Moja dorastová lekárka mi odmietla vydať výpis z karty pre nového - podnikového lekára, ktorého mi určil budúci zamestnávateľ. Vraj musím priniesť od toho nového lekára žiadanku... Pripadám si ako ping-pongová loptička, nabehám sa ako pri štafete. A to ma táto dorastová lekárka nechcela od seba pustiť keď som mala 18 a chcela som prejsť k lekárovi pre dospelých...

Verča

Ja mám 21 rokov, teraz som skončila školu a idem do zamestnania. Moja dorastová lekárka mi odmietla vydať výpis z karty pre nového - podnikového lekára, ktorého mi určil budúci zamestnávateľ. Vraj musím priniesť od toho nového lekára žiadanku... Pripadám si ako ping-pongová loptička, nabehám sa ako pri štafete. A to ma táto dorastová lekárka nechcela od seba pustiť keď som mala 18 a chcela som prejsť k lekárovi pre dospelých...

jajka001_

by som tej lekarke povedala, nech si na VUC zavola sama a informuje sa, ved toto predsa musi vediet, a nie prehanat pacientov

jajkafr

karta
tak teoreticky by si mohla zájsť za lekárom ku ktorému si chceš dať kartu a on ti napíše na lístoček, že žiada o vydanie tvojej karty lekárku a potom by ti už kartu mala dať. Alebo sa choď opýtať na VUC, za opýtanie predsa nebijú :) držím palčeky a daj vedieť ako to dopadlo

karta

takze som fakt zvedava na zajtra ako to dopadne tam, dam vediet
jajkafr, nie nic som nepodpisovala ani som netusila o zmene. tiez som si myslela ze musi...ona sama o sebe nebola neprijemna, len hovorila ze sa boji nadriadenych a vyda len s pisomnym suhlasom co ma velmi prekvapilo. ako aj dalsich ludi co prisli taktiez ako ja