ach to chudnutie

Príspevok v téme: ach to chudnutie
demetria

to chudnutie ide tak pomaly... joj za 3 mesiace len 2 kilá dole, mám 18 rokov, 173cm a 83 kg chcem 62-67kg(nechcem byť veľmi vychudnutá)- momentálne by som bola šťastná aj za 79 kg, za každé kilo menej, viem, že sa až tak veľmi nesnažím ale aj tak, moja kamoška je tiež tučnejšia a ona za dva mesiace schudla 6 kg. Moja nadváha mi nejak extra neprekážala, jasné necítila som sa úplne úžasne a sexy ale teraz začínam cítiť hlavne na kolenách ma bolia kĺby a kosti, a hanbím sa ísť s tým k lekárovi lebo mi aj tak povie, že mám nadváhu a ja to viem, preto chcem schudnúť

demetria

a koľko vážiš a meriaš? ja nosím oblečenie 42/44 a chcela by som do leta na 40, chcem si obliecť kraťasy bez toho aby som sa trápila že mám tučné stehná, dať si topánky na opätkoch bez toho aby som vyzerala že idú podo mnou prasknúť, baby a keď ste schudli - stratili sa vám prsia?, lebo som počula, že pri chudnutí sa chudne aj z pŕs :D to by som nerada, dosť že ich mám malé :-)

majkaaa

No,ja by som si radšej raňajky dala výdatnejšie,ten chlebík či pečivo so syrom,proste raňajky aké majú byť. Desiatu by som riešila ovocím a nejakou zeleninou. Obed si daj normálny ako v škole,aj s polievkou,ale chlieb si k tomu nedávaj. Olovrant a večera,tam už buď so sacharidmi opatrná,nie keksíky,ani pečivo. Skôr chudé mäso,zelenina,cottage,ryby,neviem,je toho veľa,čo Ti chutí. A kde môžeš,tam pešo a pohyb. Ja som kalórie nikdy nepočítala,stravovala som sa približne takto,dodržiavala som pravidelnosť a dosť som cvičila. V prvom rade sa treba naučiť správne jesť,upraviť metabolizmus,kým padne prvé kilo môže prejsť aj nejaký ten týždeň,ale určite to pôjde. Ja som bola podľa BMI obézna,teraz nosím oblečenie č. 38, takže moja skúsenosť.

demetria

ja jem tiež normálne obedy čo sú navarené v škole, raňajky-len také jednoduché, pomaranč alebo nejaké pečivo, desiata-chleba so syrom, olovrant-nejaké bebe keksíky, zelenina alebo niečo malé a večera- jogurt alebo nejaké pečivo :D :D
neviem či je to správne ale začala som chudnúť konečne po väčšom mesačnom snažení, pribl. 3 kg dole, zatiaľ to nie je vidno ale to nevadí ja si počkám, občas chodím na zumbu, 2x telesná v škole, a ešte cez víkend bicykel keď je pekne

1cukricek

ja som zacinala chudnut 15.februara s vahou 96 kg pri mojej vyske 173 cm,naposledy som sa vazila vcera rano a mala som 86 kg,hlavnu vec kotru som zmenila bolo moje stravovanie,jem 5 krat denne,zdravsie ako predtym, na obed vecsinout o co je navarene takze je to naozaj vselico,a co je hlavne skoro nikdy nie som hladna, bohuzial pravidelne necvicim,ale ak mam cas tak cvicim vtedy a zacala som chodit po schodoch...taze som pochopila ze hladovkami a nejakymi drastickymi dietam nci nezmenim,len pravidelnou stravou

nikki.7

ahojte...

demetria veľmi dobre ´ta chápem,lebo aj ja som začínala so zdravou stravou, až keď moja váha zasvietila na 80tich kilách.

Začala som sa stravovať veľmi podobne ako to tu bolo spomenuté,k tomu cvičenie min 3 krát týždenne a momentálne je moja váha 66,6 kg. Je to krásny pocit,ked ťa okolie pochváli a počúvaš len chváli.

Snáď si to udržím a bude to tak stále. Zatiaľ sa mi to rok darí,ale chcela by som ešte schudnúť aspoň na 63 kg.

Helus

Ahojte baby ,Majka velmi mudro si napisala cely clanok,o chudnuti,velmi rada vas citam,a su tu poucne veci.Drzim vam palceky v zdravom stravovani,a samozrejme,ze aj v chudnuti.Prajem kocky pekny dnicek.

demetria

ďakujem vám za rady,
viete čo je zaujímavé že ráno, keď sa zobudím odvážim sa a mám 82 kg keď prejdú raňajky, desiata a obed tak po poludní vážim 84kg a teraz takto na večer som bola len na bicykli asi hodinku a vážim 81kg... proste si neviem vysvetliť ako je možné že tá váha tak skáče a zase zajtra ráno to bude 82 a stále tak isto :D ale asi pred 3 mes. keď som začínala chudnúť tak tá váha bola stále 84 kg :D dúfam, že ste pochopili

Sisi135

Rozhodne by si mala začať jesť 5 - 6x denne. Mnohý si myslia že ak budú veľa jesť tak priberú, no je to omyl. Metabolizmus spomaľuješ aj keď ješ málo. Uvediem príklad jednej baby: ráno cereálie s mliekom, desiata ovocie, obed normál čo je navarené ale na malom tanieriku, olovrant zelenina alebo ovocie, večera zelenina alebo nič. V každom jedle treba kombinovať bielkoviny sacharidy a tuky a to aj poobede, pričom poobede polovičná dávka sacharidov ako doobeda/naobed. Drž sa toho čo ti napísala majkaaa akurát by som doplnila že na desitau nielen ovocie kedže je ,,rýchly" sacharid a tie sa samotné ukladajú do zásob. Okrem potravín ktoré písala ešte tvrdé syry do 30 % tvs, chudé KVALITNÉ šunky s čo najvyšším podielom mäsa, ryžu, cestoviny v celozrnnej forme, zakysané mliečne výrobky, kvalitné oleje (olivový, ľanový, tekvicový,...) semienka, orechy mastné morské ryby (tuniak - aj normál aj vo vlastnej šťave, losos, makrela). Na pitie vodu, čaj sem tam minerálku a cvičiť 3x týždenne, ale cvičenie nie je podmienka 75 % je i tak v strave. Drž sa!

elinkaaa

Viem Ťa pochopiť viem o čom píšeš. Mám tiež 173/83. Ja som pribrala približne pred 5 rokmi keď mi gynekologička nasadila zlú HAK. Tá mi rozhádzala celý metabolizmus. A aj k lekárovi som šla a nič. Stravujem sa zdravo- nič masné,nič vyprážené ....najmä zeleninku a ovocie. 3 mesiace som cvicila 3x tyzdenne stepaerobic a aj tak som neschudla viac ako 3kg. Takže nie vždy je to o jedle a o cvičení. Choď radšej za doktorkou a nech ti poradí nejakeho odborníka ale asi lepsieho ako som mala ja. Drzi palce :)