Bývanie v bytovke

lost

to je ako co som videl na Lamparni.
ze niekde v bytovke sa jeden obyvatel zostal na vozicku, nejaka nehoda..

a teraz sa mu nechce poskladat na bezbarierovy vstup..

ale tych bytov tam je vyse 20, ak nie vyse 30-40.

tomu hovorim slovák.

pre tolko ludi je to par korun navyse, plus zvysia hodnotu celej bytovky, plus nikdy nevedia kto bude dalsi. to by bola haluz, ak by tam zostal 1 clovek zdravy, a nechcel by im prispiet, respektive by to blokoval :D :D

nehovorim ak by tam boli 4 byty, to by bolo financne narocnejsie ak sa ta suma rozdeli.

slovo Tolerancia je v nasom slovniku zrejme len omylom.

lost

ked sme byvali na prizemi, tak nam horny sused (tesne nad nami) prasil velmi vela do okien, napr psiu srst..
ta rodina bola extremne divna, a neviem ako to vyriesili rodicia, dohovor asi ani nestaci niekedy.
velmi prijemne pokial sa susi cisto vyprane pradlo na balkone.
tam pomoze asi uz len vysr** sa na ich rozohku ako pozdrav :D

zijeme v dobe, ked lcovek chce mat REALNE sukormie a pokoj, tak musi ist snad na opusteny ostrov :)

alebo mat minimale 40 metrov siroky pozemok.

Janulik33

jedlinka, uplne chapem, ze ti to prekaza. Kazdemu nieco vadi a byvanie v byte je aj o tolerancii ako tu uz niekto napisal. Nad nami byva parik dochodcov-manzelov. Su az prehnane poriadkumilovni. Zrejme sa nudia... Vadi mi, ze kazdy den prasia z okna rozne deky, koberceky, paplony... mozno maju alergiu a musia to robit kazdy den. No ja mam potom z toho na bielych plechoch co mam pri oknach napadany rozny sajrajt. Prekaza mi to, na schodzi domovnik povedal, ze je zakazane prasit z okien, no im je to jedno. Veselo si prasia kazdy den. Aj ja si obcas nieco z okna vyprasim, no nie tak casto a nie tolko, co oni. Ale co mam robit? Oni zas musia tolerovat, ze my mame v byte psa. V nasom vchode ho mame iba my. Ked sme si ho kupili, skoro vsetci sudenia boli proti tomu. No ale zakazat nam tom nemohli a tak nas havo je s nami doteraz.

jedlinka

Ja nechapem ľudi preco to im nevadí, jednoducho niekto mi lezie do môjho sukromia, do môjho ticha, do mojich meditácií a to je už riadne blbé.

milli11

Je to uz par rokov po, susedia nad nami asi 2 roky v kuse prerabali bytovku. potom susedia vedla nas zprava, potom susedia zlava. Vrtanie, buchanie a podobne. Najhorsie to bolo, ked som mala nocne a potrebovala som spat cez den.
Ako to dopadlo? Nuz, pretrpela som. Teraz, ked spim po nocnej a niekto bucha alebo vrta, len raz sa zobudim. Pomyslim si, aha, vrtaju a opat, do par sekund, zaspim.
A ked som hore, nevadi mi, ked pocujem nad sebou lodicky, ci v com to chodia, ani ked niekto cvici na klaviri alebo husliach a este len sa uci, cize je to este dost falosne. Preco to tebe vadi, musis doma pracovat, nosis si napriklad pracu z roboty?

lost

vymente si byty :)

alebo mu kup papuce..

(nie je nic horsie ked niekto chodi naboso na dlazbe/parketach, to dost huci)

ale vezmi si to tak, ze nemas nad sebou susedku ktora chodi v noci v ihlickach ;)