Zinkova mast? Akne

Príspevok v téme: Zinkova mast? Akne
jaja:)

Asi od vianoc som brala zinok tak 5 mesiacov a posledne uzivam multivitamin s mineralmi kde je 42 zloziek ako aj zinok selen b komplex A C E vapnik a ine mineraly...dalej som asi tyzden pila zihlavovy cajik a uzivam na noc pravidelne zinkovu mast...
plet sa mi vazne velmi zlepsila ale cim to je ? tou mastou ci vitaminmi ?
zinkova mast je na podrazdenu pokozku po podpazusim prosti zarastaniu chlpkov a pod. zaberala niekomu an akne tak ako mne ???

dada333

meh...
no je to niečo podobné.. a mne to nedá a furt si to bud vyškrábem alebo povytláčam a potom mám nepekné nohy z toho..:// a ja už až depresie z toho mám pretože aj cez leto som to mala ale v lete sa mi to ako tak aj zlepšilo.. možno tým že som celé dni strávila vo vode, na slnku v saunách atd.. ale teraz to mám ešte horšie.. a bojím sa že to do leta ani nezmizne.. :////

orchidejka

ja to asi vyskusam a uvidime co to povie. Ty mas lipolotio? Lebo viem ze existuje aj hydrolotio a ze aky je medzitym rozdiel..
Iba katka, ty mas tiez keratis piloris, ak ano - na akom mieste? Ja mam zase na akne zineryt, je to celkom fajn a kombinujem to so zinkovou mastou na nejake obcasne nove vyrazky plus contratubex na jazvy, skoda ze neucinkuje lepsie ten contratubex, jazvy len zosvetli ale zatial moc nepomizli. Zeby som ten zineryt vyskusala aj na tie ruky? Lebo akoze ja to nemam nejako extra strasne, prave dnes som si to obzerala a pekne zhydratovala, a je toho malicko a svetle..inak z lekarne tu robenu vodicku mas RSB, tiez som to pouzivala ale mala som z toho maximalne suchu tvar az taku supinatu, ked to bolo robene ako cisto liehovy roztok. Vodny roztok sa mi viac pacil. Prestala som to vsak pouzivat ked som sa zistila co vsetko ta voda obsahuje (R - rezorcinol, S- kys.salicylova a B-kys.borita v pomere 1:2:3 plus dopplnit etanol do 100g.) Celkom paradna vysusovacka coo?tak ze reku toto si prestavam davat na tvar.

Iba Katka

orchidejka jej to mám :D Mne to kožný nanútil, on je taký obchodník, že vždy keď k nemu prídem, tak mi niečo ponúka. Ale ako nesťahujem si, lebo je to fajn, zvyknem si dávať na noc a počas noci sa mi pleť vôbec nezamastí, lebo je dostatočne hydratovaná. Akné už skoro vôbec nemám, len neviem či kvôli tomu, lebo okrem toho používam skinoren krem a takú vodičku čo mi namiešali v lekárni (RDG? RGD? Tak nejak sa to vola)

orchidejka

prave som si citala rozne clanky resp. postrehy ludi a ze kozna casto zvykne predpisovat excipial lipolotio www.adcc.sk. niekomu to zabralo, niekomu nie. neskusala si to nahodou? je to na volno, tak rozmyslam ze to skusim ale predtym sa asi zacnem konecne natierat telovymi mliekami, lebo ja som to nikdy nezvykla a uz aj viem preco nieco take mam :D len sa obavam, ze vsetky telove ktore doma najdem budu dost riedke..inak vdaka za tento tip

meh

ja som si tiez najprv myslela ze je to nieco horsie, no mam to uz roky a je to stale rovnake, sem tam miernejsie, potom som nasla ten wiki clanok a podla foto aj opisu je to presne toto - neboli, nesvrbi, nestipe, nemizne. zatial som nepocula o nicom co by to odstranilo, ono je to vlastne nadmerna produkcia keratinu ktory sa hromadi v poroch, alebo take cosi. ja sa natieram kadecim, skusam rozne kremy a telove masla, najlepsie su hustejsie, hydratacne, mam rada tie od alverde, pripadne striedam s mandlovym olejom. tie redsie mlieka su nic moc, hoci jedno take od baley mi raz celkom sadlo, treba si len najst nieco co vyhovuje. sranda je, ze na pravom ramene to mam vyraznejsie nez na lavom, na tom mam len take drobucke fliaciky teraz. hoci keby som sa par dni nekremovala tak bude paseka aj tam :))

orchidejka

meh, ja to mam tiez a povodne som si myslela ze je to psoriaza. cim to hydratujes? neexistuje nejaka masticka resp. liek ktora by to uplne odstranila?

meh

dada, toto co mas na stehnach vyzera nejako takto? alebo su to nejake "klasicke" vyrazky?

en.wikipedia.org

ak je to ono, tak ja to mam tiez, na stehnach a ramenach hlavne, je to vlastne nadbytok keratinu, co sa prejavuje malymi nebolestivymi vyrazkami. ma to vela ludi a je to len kozmeticky problem, mne na to pomaha jedine poriadne hydratovat - ked sa par dni nenatriem, vysypem sa dost, ked to nezanedbam tak mam pokozku takmer hladku

dada333

ja mám vyrážky viac menej aj na nohách hlavne na stehnách.. mám to už asi rok a všeliake možné mastičky som skúsila no nič mi nepomohlo.. rozmýšlala som že začnem používať tú zinkovú masť.. myslíte že je to dobrý nápad ? :/ alebo neviete ako niečo také liečiť ? :/