Glykemicky index

User_37597

joj ja som dnes zatial ani jednu sladkost nedala do ust :D
zatial :D
ranajky ovsene vlocky s pomarancom a kiwi to bolo o 06:00
09:00 to iste lebo som to nedojedla cele
12:00 tie tri kusky chleba s jogurtom a syrom
15:00 jablko
a za pol hodku koncim v robote o 6tej som doma a neviem co si dam ale asi sa moc nebudem obmedzovat s teplym jedlom.
inak napr perkelt,kura,koprova,polievky-tam sa nemam coho bat mozem jest toto tak ako som to aj pred tym jedla nie?
lebo viem ze ryza,zemiaky to musim zmenit podla toho co som citala.

Lotushia

Ja som tiez potrebovala schudnut hlavne z brucha, tam priberam najviac a este som byvala stale nafuknuta. Ale jedavam ten knackebrot a tie ovsene vlocky a naozaj to spravilo zazrak :)

ja tiez jem kazde tri hodky a hladna nie som. ale o tom je aj cely ten GI, ze ked jedavas poraviny s nizkym alebo strednym GI, tak nebyvas tak casto hladna.

mne sa aj tak najviac osvedcilo, ze najlepsie je dat si sytejsie ranajky a lahsiu veceru. lebo predtym som najviac priberala z toho, ze cez den malo som jedna a na vecer som sa napraskala.

nafuknuta mozes byt aj z toho fajcenia, ved predsa to vdychujes vzduch.
a so sladkym bojujem aj ja stale, uplne to nevylucim asi nikdy ale uz som to obmedzila na jednu sladkost denne a to myslim ze neublizi:)

User_37597

iha 8 kil to je nejak malo :D mala by si pribrat :D
ale nie.
dakujem ze si mi odpovedal ana moje otazky.
vies ja nemam nejak strasny problem co sa tyka jedla.
nejem mastne.napriklad maso som od zaciatku roka vylucila na 2 mesiace lebo mi po nom bolo zle.od marca som zas zacala a vyzera to tak ze to chcelo len prestavku s tym masom.ale rezne nemozem ani citit.po tych mi je proste strasne tazko co znamena ze asi mam slabe rozkladacie stavy a teda enzymi.
nejem biele pecivo.kupujeme tmave i ekd je mozne ze tam je len pridana farba a teda celozrnne je urcite lepsie.to tiez jedavam-dnes som mala na obed 3 krajce celozrnneho s bielym jogurtom a syrom-no a rozky som si davala iba sem tam.
ked doma vyprazame alebo robime placky(proste to co sa vysmaza na oleji) tak vzdy to dame na papierove utierky odsat.a snazime sa co najviac zeleniny kedze si pestujeme doma.
co sa tyka mna a jedenia asi tak pred 2 rokmy tak sa da povedat ze som sa doslova prezierala.teraz je ovela mensie porcie aj ked jem nieco co je moje oblubene.
zdravotne problemi nemam skoro ziadne.som uspesne "vyliecena" z oslabenej imunity a inak neni nic co by mi nejak strasne skodilo.fajcim ale povedala som si ze ak schudnem na zelanu "hodnotu" tak prestanem.( to aj dodrzim :)
jedine co ma trapi je ze mam nafuknute brucho a som plynata takze dufam ze tymto sa toho zbavim..
inak som prekvapena ze niesom hladna lebo jem kazde 3 hodky teraz a naozaj to funguje.
co sa tyka mc donaldu tam sa objavim raz za rok a ani hranolky a taketo veci nemusim.anipizzu nejem casto...fakt raz za mesiac si dam a ak uvladzem polku z malej tak som stastna :D ano mam rada americke zemiaky ale tak nedam si ich 5x do mesiaca ale mozno len raz.a milujem ryby..milujem pangasa.
kedy si som mala problem ze som sa v noci budila ze som hladna a isla som nieco dzobnut.teraz pohoda najem sa asi tak o pol 7 posledny krat a ked idem spat o 22:00-23:00 tak vobec nepocitujem hlad.moj najvacsi problem bolo sladke.nezjedla som ho vela v takom zmysle ze 10 cokolad denne ale v takom ze na ranajky som chcela nieco sladke a po obede a vecer nieco..proste zavislak :D
a aj preto som sa rozhodla pre ten GI lebo viem ze sladke je moj najvacsi problem.jaj a pijem len mineralky a ciste vody.uz od minuleho roka

a este ohladom cvicenia s tym tiez neni problem lebo zumba mi minuli rok pomohla za 2 tyzdne schudnut 5kg.viem velmi dobre ze ked budem len cvicit ze nezhodim vsetko..musim najprv tymto zhodit z brucha a az potom to vypracovat cvicenim ;)

Lotushia

1. na tu tabulku som tiez pozerala a tiez jej nechapem. najistejsie je pozriet sa sem www.glycemicindex.com do tej databazy. alebo do googlu napis nazov potraviny a k tomu ze glykemicky index
2.ovsene vlocky su super! odkedy ich jedavam, nemam nafuknute brucho, ja ich jedavam s activiou ako posledne jedlo dna, nepribrala som a nie som hladna na vecer
3.urcite si nedavaj nic mastne ani vysmazane, napr. vyprazany syr s hranolkami. najlepsie su ryby a aj kuracie maso. a tiez je dobre vyhnut sa majoneze, ale dresingy mozu byt, tie maju nizky GI
4.to urcite nie, sice, urcite trochu schudnes, ak sa nabude prejedavat sladkym, ale k chudnutiu okrem zmeny stravovacich navykoch patri aj cvicenie. a nie vsetko sladke treba vylucit, napr. z cokolady kt. ma 70%kakaa sa ti nic nestane (ak samozrejme nezies dve tabulky naraz) :)
no tak pizzu by si tiez nemala a ked uz, tak zajest nejakou zeleninou. ja sa napriklad s masom neobmedzujem vobec, akurat rezne nejedavam, zalezi vela od toho, aku velku porciu si das a co ako prilohu.
oriesky su fajn nahrada, ak nie su velmi slane. mandle su velmi dobre a z tych sa ani nepribera (aspon ja nie) a tiez susene ovocie je dobre, ale s mierou.
ja som sladke nevyradila uplne, ale uz si dobrajem len jednu sladkost denne a staci mi to :)
ja som s takymto jedalnickom zacala v marci a uz mam 8 kg. takze to funguje, ale hlavne aj to cvicenie treba

User_37597

no som rada ze mi sem prispievate lebo chcem vediet co najviac..nasla som si tabulky s tym rozlisenim nizkeho,stredneho,vysokeho GI a chcem vediet toto:
1) je jedna cast tabulky kde je 100perc.glukoza a druha cast 100perc.biely chlieb-tak mi prosim poradte na co s toho mam kukat.mam pocit ze na tu glukozu ale na co tam botom je ten biely chlieb?
2)ovsene vloky su vlaknina a su velmi dobre vzhladom na ich super moc ze sa napucia aj niekolko krat v bruchu a clovek nepocituje dlhsiu dobu hlad.dam si ich trebars s pomarancom,kiwi,jahody.
a teraz mi vysvetlite preco to mam jest ked sa odporuca ze len v malich davkach alebo vobec lebo to patri do stredneho GI.
3)co si mozem dat na obed(veceru) lebo chodim domov asi tak o 6tej.cely den nemam teple jedlo tak co mozem.klasika polievky vsetky,maso,prilohy..alebo radsej nmi napiste co by som si nemala dat takto ako teple jedlo.
4)ide len o to v tomto GI ze ja vylucim sladkosti a prilis sladke veci a na zaklade toho schudnem?

cestoviny.ani tomu moc nerozumiem.milujem ich a chcem vediet ci si ich mozem dat na hocjaky sposob.a spaldove cestoviny?su ine chutovo?drahsie?

ake jedlo uz hotove uvarene upecene mam teda obmedzit?..jezis pizza mi tu rozvoniava v kancli :P

jaj a pre informaciu raz som uz spominala ze sa nechcem privelmi obmedzovat.(to sladke uz nejak vynecham)
ale co mam za to nahradit?dnes som si dala asi pol sacku arasidov.tie sa su v tabulke s nizkym GI.a co este by som k tomu mohla pridat?

jajka001_

myslim ze cukor v ovoci, teda fruktoza, je urcite lepsi, prirodnejsi, zdravsi ako biely cukor v nasich vyrabanych jedlach