Koniec sveta za 3 dni

lost

haha :D no pekne ...
ja mam rozne skusenosti s tymto.. ked som sa nejakej pani opytal ze ci mozem pomoct, ona ze nienie (tiez taky styl ako keby som jej chcel nieco ukradnut), teraz neviem ci to bola vobe zena, alebo muz!

dalsi pripad, stojim na MHD zastavke, a prdomnou je starsi pan, a ide k nemu rychlo nejaky mladik (mozno bezdomovec?) a pyta sa tak ze "dobry den, pomozem vam zobrat tasku?" a ten pan sa normalne ze zlakol ze nienie! - isto si myslel ze ho chce okrandut :)) i ked tiez by som si to myslel

minule som napr isiel na iste schody a tam dve slecny sa snazili vytiahnut poriadne tazke tasky.. tak som sa pytal co pomozem, ona ze jj.. v tej budove som bol tak minutu az dve, a za ten cas ked som sa vratil, stale im asi nikto s tym nepomohol (lebo vtedy som si vsimol ze tam maju dalsie 3 tasky.. tak sa tam ta druha s tym trapila..) a ked sme to vyniesli, tak ona ze "jaj jak Vam dakujem, dufam ze dnes budete mat stastie, napriklad ze vyhrate loteriu" :D

zaujimavy extrem, jeden aj druhy :D

ako uplne bezna pomoc.. stoji ma to mozno 2 kalorie a niekto bud odmietne ze neeee a niekto este popraje vyhru v loterii :D (skoda ze som si v ten den nestavil :)) )

milli11

lost, ja som raz ako dieta sa jednej babky opytala, ci jej mozem pomoct s nakupom. A ona mi vynadala, ze ci ju chcem okradnut o nakup. Dobre, ze ma nim nesvihla. To som chcela urobit dobry skutok. Kam to ten svet speje. Teraz sa na tom len smejem, ale vtedy som sa citila cudne, akoby som bola kriminalnicka. :D

lost

viera je predsa o hladani - hladani Boha hladani sameho seba.
preto neviem aky ma vyznam ak mi napr rodicia budu silou mocou tvrdit ze kostol je to najlepsie pre mna a musim tam ist.
niekedy je podla mna najalepsia skola realita (moze do mna instruktor hustit ze chod takto a takto.. v realite sa to naucim a POCHOPIM - to je extreny rozdiel, POCHOPIT...).

uz len z jedneho dovodu:
ak das niekomu navod na dokonaly zivot, aj tak to nebude nasledovat, resp. bude mat blby zivot.
(ehm, povodna fraza je asi priblizne takato: daj ludom presny navod ako obchodovat, a oni aj tak coskoro prehraju)

neviem ale ako u deti, tam to moze byt ine (deti pod 15 povedzme, alebo pod 18)

lost

jj, niektore kazne su take psychologicke ako keby, ako keby take motivacne.. niektore su take.. ze vynoria plno otazok..

mne sa napr nechce chodit do kostola.. uz len z principu ze: kolko plusiek dostanem od Boha, ak tam zajdem ? a co ak tam zajdem na silu? viera predsa nezalezi od toho co robim, ci klacim, ci sedim, alebo ci sa modlim na zachode.. ak to myslim vazne teda..

kolko ludi zije bez kostolov a su veriaci.. silnejsie nez ti co maju kostol. OK ale tu sa da povedat ze ja moznost navstivit kostol mam.. no ale ak je to z povinnosti, pochybujem ze dostanem plusko.. to uz radsej pomozem nahodnej babke s nakupom, nieco co aj mna bude bavit.. a nie len - umele ukony v kostole - mne to pride take umele ... ze v kostole sme kazdy bratia a sestri.. vyjdeme von a uz si planujeme ozran party na vikend..

jajka001_

hm. ja fararov moc pocuvat nemusim lebo stale mam na jazyku kopec protiargumentov. naposledy som pocuvala farara asi pred 10timi rokmi na svadbe. ako to tam vydrzis, sediet a pocuvat to? verim ze su aj taki ktorych kazne stoja za to ale ...

sansara

..tieto témy milujem)))))
A aj tak nechápem, prečo sa ľudia až tak veľmi boja smrti, hm..
Raz som bola na jednej omši a kňaz mal takú dosť haluz kázeň, že: "keby sa teraz tu medzi nami zjavil Boh a povedal by - teraz, v tejto chvíli zomrieš", tak kto by to vraj dobrovoľne z prítomných chcel a nechcel by ešte ostať nažive atd atd....no a vtedy sa spýtal nás prítomných, že či je niekto taký, kto by s okamžitou smrťou súhlasil a nech teda zdvihne ruku. No a Ja ju ako jediná aj fakt zdvihla))))))) Ach jaj...farárovi skoro oči vypadli a potom sa radšej tváril, že ma nevidí a pokračoval ďalej vo svojej kázni...no mám pocit, že už v skrátenej verzii))))