nemôžem vystáť môjho priateľa, ale milujem ho

Príspevok v téme: nemôžem vystáť môjho priateľa, ale milujem ho
ederka32

Môj priateľ stratil pred 9mesiacmi job, neurobil takmer nič preto aby si našiel iný, zistila som, e má dlhy, za 9 mesiacov bol na pohovore len raz, moc prebera a pritom nema ziadnu certifikaciu ani skolu ani nic, proste chce peniaze za nic, ja neviem neviem neviem, ale doma v nasom vztahu je to hrozne, on proste zlenivel, je frustrovany, vsetko chapem, ale jeho egoizmus proste prerastol tak pocas tejto marodky, ze sa to uz neda.....nemozem to vsetko vydrzat, ja chodim do rpace, snazim sa podnikat a on mi snicim nepomoze, pratat , varit, mame psika, vsetko je na mne a on sa len flaka, minule som dokonca chcela na pohotovost tak mi povedal ze si mam ist sama...je toto normalne? z toho vsetkeho som sa na neho zacala pozerat ako na neschpneho cloveka, milujem ho, ale toto mi vadi...myslite ze sa to da nejako zachranit alebo si mam radsej dat topanky ktore ma tlacia dole? prosim pomozte mi, mne na nas zalezi

vitaminwater

pre vacsinu chlapov je ponizujuce, ked zena je zivitelkou rodiny... skus mu pomoct, motivovat ho, mozno by mohol podnikat v podobnom odbore, ako pracoval.. urcite ma este nejake kontakty...

ederka32

Nemozem sa s nim o tom bavit a navrhnut riesenie, pretoze pravda boli a on po mne iba krici, je neprijemny a povie mi, ze sa nemam starat. on robil 12 rokov v jednej firme, velmi zaujimava praca ale bez buduceho uplanenia, kedze islo o nadnarodnu firmu a u nas takych ludi firmy nepotrebuju, v skratke jeho rpaca bola party...a tpoto mu ostalo, chce nic nerobit a vela zarobit....my sme spolu uz dlho a popravde nikdy som si nemyslela, ze on vie byt taky aky je teraz....som z neho sklamana, nemozem ho o nic poprosit ani povedta iba vrci a ak chcem sa s nim milovat tak mi este dava podmienky, ze sa mam zmenit, lebo on nemoze...minule som ho trosku opil a z neho vyslo, ze sa nemoze so mnou ilovat , lebo sa neciti ako chlap, lebo zijeme z mojich penazi a ja sa o nas taram...ale?? skutek utek..nic nerobi aby to zmenil..som smutna, sklamana ale nechcem ho opustit, nieco vo vnutri mi hovori ze sa to zmeni. ale musim urobit nieco razne lebo on si asi zvykol, ze bude dobre aj ked nerobi nic...len neviem co

elsa5.5

a s tým podnikaním by ti mohol pomôcť a v domácnosti tiež,alebo si skús s ním tak pohovoriť celkovo aj peniaze sú treba nech ti pomáha v podnikaní ja neviem zháňať klientov,alebo nech si spraví aspoň kurz prípadne nejakú školu externe a aspoň na brigádu niekam,alebo na pár hodín denne nejakú prácu porozprávať sa s ním a nájsť nejaké spoločné riešenie....

jajka001_

prestan ho ofukovat, ked je doma a nerobi, zlenivel, to je jasne, pekne nanho nahuč, ze ked trci doma, ze ma upratat a starat sa o psa a nakupit a navarit - co myslis ze robia zeny ked su v domacnosti? a chlap pride domov a ocakava ze bude navarene a upratane. tak ked trci doma nech sa nepovaluje.
to by ho malo trochu nakopnut a rozhybat a snad si zacne hladat pracu. ved ty aj vsetko platis. tak mu nedavaj prosim ta peniaze. nevar mu, neper mu. zadaj mu povinnosti ktore si musi plnit. a ak nebude ochotny, POTOM ho posli do zadku.l