Policajná škola

ciniminis

evikbalik ja som mala v pokynoch, ze si mam vziat 2 topanky, ale tam nebol cas na prezutie a co este mozem poradit, pri brusakoch si dat okolo drieku tensi sveter, kedze brusaky sa robia na zemi a je to dost tvrde.
Vela stastia Vam prajem zajtra kadet, torero a evikbalik :)

evikbalik

Ahoj TORERO prosím ťa treba niečo špeciálne na tie fyzické testy 5. septembra čo budú? Aká obuv a podobne.

Torero

Chcel by som sa ešte opýtať, kto už bol na fyzických v KE, ako sa musia robiť zhyby? Začínať z vystretých rúk a zvihnúť sa nad žrď, alebo stačí so zohnutými rukami?

ciniminis

Vdaka Torero za odpoved :)
Ja som minuly rok absolvovala fyzicke testy a testy zo slovenskeho jazyka. Viem, ze ak pri plavani ta chyti krc, nemozes sa zastavit, lebo ta automaticky diskvalifikuju. V plavani som celkom dobra som si myslela predtym, ale tam to nestaci...
Jedna disciplina ide za druhou, da to zabrat poriadne.
Bolo nas tam asi 100, z toho ak sa dobre pamatam 9 dievcat.
Rozdelili nas na skupiny, pri slovenskom jazyku na 4 skupiny a pri telesnej na 2 skupiny.

Torero

ciniminis, mňa na psychotesty strašilo veľmi veľa ľudí, že je to nesmierne ťažké, že to trvá 8 hodín a výjdeš vonku ako po 10 hodinovom nepretržitom kopaní zemiakov, ale podľa mňa to bolo celkom prijateľné.

Bol som tam od 7:30 asi do 13:30, čiže "len" 6 hodín a po dvoch hodinách sme mali vždy krátku prestávku a cez obed sme mali 20-minútovú. V tomto smere s prehľadom a testy boli tiež fajn, v podstate prvú hodinu len vypisuješ papiere, či si na to schopný atď a potom začneš ako prvé som mal test 30 otázok na pozornosť, potom kreslíš tie postavy, 30 obrázkov na zapamätanie, ďalej primitívny vedomostný testík, ľahké počty, proste nič extra. Toť tá zaujímavá časť. Potom nasledovala tá osobnostná, tam bolo asi 300 otázok kravín typu: Býva ti často smutno? a pod. To už bolo skôr na výdrž, než na myslenie a tých bolo aj najviac. Ešte som zabudol, tak tie prvé testy boli niektoré aj načas, tzn. z 20 stihneš vždy tak 12 - 15, max. 17 to už je v tebe. Ale nie je to žiadna prekážka fakt.

Nijak extra som sa nepripravoval, len od kamoša som mal asi 300 otázok, že mu to dala vraj nejaká psychologička, ale to boli len tie osobnostné hlúposti a aj tak tam taká otázka ani nebola, čiže v podstate nič.

kadet, ja tiež najviac plávania, akože viem dačo preplávať, ale nikdy ma to nebavilo a ešte ma aj ruka trápi, no uvidíme :)

Som z Banskej Bystrice, uchádzal som sa od začiatku roka, pozvánka prišla na 3-krát a bolo v nej, že pozývame Vás na psychologické vyšetrenie, o fyzických ani zmienka. A až keď som ich spravil, tak prišli na rad fyzické aj to sa mi ozvali len preto, že sa uvolnilo miesto, inak som bol na október písaný.

kadet

Torero neviem ako je možne že najprv si bol na psychotesty ale ok. počuj pred ktorou dsciplinou maš rešpekt ? :) ja sa priznam že sa bojim len plavania a to len v pripade že dostanem krč tak som skončil........

ciniminis

Torero, ty si siel najprv na psychotest? kolko otazok si mal a kolko casu na ne? pripravoval si sa nejak na tie psychotesty?

Torero

Silent, ja som mal ísť na 3. októbra, ale uvolnilo sa miesto na september, tak mi telefonicky dali vedieť, že či pôjdem aj skôr. Ak budem úspešný, tak že 1. 10. už chcú, aby som nastúpil.

kadet, ok, aj keď mám z toho obavy, psycháče boli ľahučké, ale tohto sa trochu obávam.

Silent

Caute, chcem sa spytat, na tie fyzicke testy Vas pozvali telefonicky, alebo Vam prisla domov pozvanka? A ak, tak kedy, kedze ste pisali, ze idete 5. septembra na fyzicke do KE. Vdaka