Podnikanie?

Príspevok v téme: Podnikanie?
katussska24

Ahojte možno netypická téma, ale ja už fakt nevládzem z týchto "podnikateľov", ktorí vyciciavajú človeka, ktorý sa cíti ako posledná handra, využívajú ľudí za minimum všetko aby človek robil, ja už nevládzem, som psychicky na dne... Každý sa bojí, že príde o prácu tak radšej bude držať krok, nemôže si dovoliť otvoriť hubu, je to ako otrokárstvo.. Napadá ma začať podnikať, ale viem, že to nieje tiež ľahké, a neviem ani začať, máte s tým niekto skúsenosti? Ako presne postupovať? Ďakujem za každú radu.

Samuel3

No pri začiatku je dobré sa rozhodnúť akú formu zvoliť, či živnosť ak by riziko nebolo veľké, lebo ručí celým majetkom alebo s.r.o. kde je imanie a zopár ďalších úskalí, tiež je fajn nájsť si spoľahlivú účtovnícku firmu barta.sk napr. aj sa rozhodnúť pre jednoduché či podvojné účtovníctvo a podobne.

maria111

Zdravim ma tu niekto zriadeny fasfood alebo rovno kebab??zaujimalo by ma kolko zhruba vychadza kapital ktory investujem dakujem

Laura11

Ahoj ak by som ti mohla poradit tu si mozes nejake info najst immigrationbiz.sk tam im mozes aj napisat s cim by si potrebovala pomoct.

janho

tak ja mam us kebab a na start stacilo presne 2750e a za 2 mesiace vratene. da sa aj tak len treba vediet kde!!!!! a us rozmyslam kde bude druhy stanok :-P

talentmania

neviete dobre velkosklady v zahranici kt.ponukaju biooleje?Hlavne ale uz balene v malych mnozstvach 50,100,200ml... atd.Na kozmeticke osetrenia ako na vlasy a plet ...
Teda ak sa to tu moze vycapit?:0)))

talentmania

Zebra zalezi velmi kde presne chces si otvorit obchod v akom meste potom priestor ci je to napr.centrum mesta alebo nakupne centrum alebo len tak niekde mimo.Cena najmu zalezi od fleku.Potom ci chces velky alebo len malicky ci chces zamestnancov a kolko alebo si budes predavat len ty sama.Velmi zalezi ake oblecenie chces mat svoju certifikovanu znacku alebo je to jedno ze mis mas?Potrebujes presne vediet kde budes nakupovat tovar a hlavne kde ho budu mat stale nie ze nakupis raz a tebe dojde a uz ho nezozenies musis mat stalu zmluvu ze ti budu tovar dodavat.Samozrejme je dolezity ten cely plan vypracovat a tie financie tak tu v BA taky mini butik asi okolo 20000e :0(
No ja osobne skusenosti nemam lebo nepodnikam ale tiez velmi chcem.Robim len v obchode tak nieco o tom trosku tusim ale myslim ze ten kto podnika a ma skusenosti ze ti tu velmi neporadi skor ta bude odhovarat ze ake je to tazke a tak dalej no samozrejme ked je to take tazke tak preco aj on s tym zacal?Alebo len preto ta odhovoria lebo sa boja predsa len tej konkurencii podla mna ak chces, mas nato,mas napad tak treba skusit,ked nevyskusas tak nebudes vediet co je lepsie a ked ti to nepojde vzdy sa mozes vratit a byt znovu len zamestnanec nie?

M74

Ja už chodím 17 rokov po fuškách vo voľnom čase a stále by som sa asi neodhodlal začať sa tomu venovať na plný úväzok. Platené je to síce výborne, ale práce toľko nie je. Na druhú stranu viem porovnať prácu z pozície zamestnanca aj zamestnávateľa. Často to má zamestnanec ľahšie, dostaví sa na miesto a vykoná čo treba. Ale často je za tým plno vybavovačiek, zháňania, jednania a telefonátov.
Pre tých čo chcú začať podnikať:
1. najprv si treba ujasniť čomu sa venovať
2. vypracovať si podnikateľský plán, tj odhadnúť čo budú počiatočné investície do firmy, PC, auto, náradie, nákup materiálu na začiatok a potom si spočítať cenu za prenájom priestorov, prevádzkové náklady a porovnať to s očakávaným ziskom.

system

ale da sa vynajst vselijako, napriklad napises slovo (napr.:visvedcenie) do googlu a google ti povie : " mali ste na mysli : vysvedcenie " :D:D:D