Práca na dohodu

roza

lulu to si nezmýšľaj že by si si sama platila poistné. To by si pravdepodobne musela platiť aj poistné za zamestnávateľa, a to je pekná paleta.
Tieto dohody sú výhodné ak máš napríklad pracovný pomer založený pracovnou zmluvou, čiže si poistená v tomto pracovnom pomere.
V každom prípade sa nespoliehaj len na to čo si tu prečítaš ale informuj sa u odborníkov a ak by si niečomu nerozumela tak sem napíš, my sa pousilujeme.

roza

lulu - z dohody ty platíš iba daň, žiadne poistné neplatíš, zamestnávateľ za teba platí len úrazové poistenie a garančné poistenie. Ale poistená byť musíš, pre prípad že by si ochorela (aby si dostávala nemocenské dávky)alebo aby sa ti doba práce mohla počítať do doby na dôchodok a pod.
Ak budeš aj evidovaná na úrade práce tak poistné za teba bude platiť štát, ale pre istotu sa tam opýtaj ako to je.

roza

lulu - zatiaľ som sa dočítala toto:
môžeš aj pracovať aj byť evidovaná na úrade práce, ale tvoj príjem z práce nesmie presahovať 65 percent zo sumy životného minima. Suma životného minima je od 1.7.2011 189,83 eur.
Čiže ak tvoja odmena z dohody nebude vyššia než tých 65 % zo 189,83 eur, môžeš byť evidovaná na úrade práce.

lulu2222222

Ahojte,
prosím potrebujem pomoc - kto sa vyzná ako je to s prácou na dohodu.
Hľadala som info, ale nedopátrala som sa.
Chcem vedieť ako je to s odvodmi do zdravotnej a socialnej poistovne.
a či môžem byť evidovaná naďalej na úrade práce.
Ďakujem pekne, potrebujem rýchlo poradiť

tekvicka_

tak ved to je jasne, ze s tymi hodinami sa to da urobit tak, aby to sedelo - ja som tak tiez robila popri skole :)
pre talentmaniu - pokial uz nie si student tak samozrejme tam je to s odvodmi ine, zakladatel temy je, ale student a za toho plati odvody stat, cize na leto je dohoda idealna

ververka

tekvicka, mohol, akurat ze dobps je vyhodnejsia co sa tyka odvodov. a tie hodiny nie su take jednoznacne. my to u nas uctujeme ako dobps - bonus a moze mat aj 80h tyzdenne a problem je vyrieseny.

talentmania

ja som bola mesiac na dohode a potom som bola v tej istej firme na HPP.ked som si volala osobne na socialku a na zdravotku ci zamestnavatel za mna plati odvody tak mi povedali ze ano plati ale ten jeden mesiac co som bola na dohode tak vtedy nie no ja som nebola nahlasena ani na urade lebo som myslela ze to nemozem.Skoncila som v jednej firme a v zapeti som nastupila hnet do druhej ale ten prvy mesiac bol len na dohodu preto som si myslela ze sa nemusim hlasit na urade.Zdravotku vraj by som mala doplatit si sama za ten jeden mesiac a socialku tu vraj nemusim len tym padom som napr.prisla o dochodkove a tak isto keby som napr.v tedy ochorela ze PN alebo by som musela ostat s dietatom doma ako OCR tak by som to nemala vobec zaplatene.Tak preto je lepsie ist na HPP.Ale samozrejme ak je to len praca na 2 mesiace tak potom je to na tebe a zamestnavatelovi.