urad prace

Príspevok v téme: urad prace
angrychair

som vedena na urade prace a chcem ist na dovolenku, preto si chcem to kazdomesacne hlasenie prelozit o 10 dni neskor ako mam termin..povodne som chcela o tyzden skor, ale uradnicka do mna zacala skakat, ze ona ma o tyzden skor uz nemoze dat lebo tam ma vela ludi (nakoniec vysvitlo ze aj ona sa chysta na dovolenku a tych vela ludi tam ma preto, lebo si vsetkych napchala do jedneho tyzdna)..mam na to vobec pravo? zenska splietala nieco take, ze jej donesiem doklad z cestovnej kancelarie..ale co ak nejdem s cestovkou ale sama a autom? ziadne doklady o tom mat nebudem..to uz fakt nemam pravo ist ani na dovolenku kedy chcem, lebo som nezamestnana?

mate59

tak je to vyriešené k spokojnosti,pri zmene to treba vždy nahlásiť,aj na ZP.Akonáhle si vyčiarknutá z evidencie, musíš si odvod ZP platit sama,46,06 eur.

angrychair

system, ked odchadzas a si evidovany na urade, treda im to dat vediet, nech si zbytocne nerobis problemy, oni ta vyradia z evidencie a budes si odvody platit sam, urcite by som len tak bez slova neodisla, pretoze nevies, kedy ich budes zas potrebovat a len si narobis neprijemnosti

angrychair

tak teda bola som tam, prisla som s tym tak, akoby sme sa o tom nikdy predtym nerozpravali ani nehadali, suverenne "dobry den, chcem vas poprosit, ci by sa nedalo......" a zrazu zienka aj ma cas 1. jula a uz si na mna najde tie 2 minuty aby ma vybavila, co pred 3 tyzdnami este neprichadzalo do uvahy...vraj staci prist 1., to uz bude jul, takze mi moze dat dalsi termin az na august a "vyriesime to k mojej spokojnosti"...sice nechapem, preco sme sa pred 3 tyzdnami museli pohadat na tom a preco mi uz vtedy nemohla povedat, aby som prisla 1. jula a vtedy mi da novy termin na august, ale v poriadku, zrejme sa niekto zle vyspal...ja len teraz dufam, ze v noci zo stvrtka na piatok sa jej bude spat dobre.

tekvicka_

ako je to s nahlasovanim to neviem nastastie som to nemusela absolvovat, nie ze by mi bolo lepsie som szco :D a zatial sa rozbieham
ale ta suma je 46,06 eur ako pise mato, predtym to bola pre samoplatcov polovica ale teraz sa to zjednotilo

žažiká

pravo mas, staci ist den pred dovolenkou na urad s tym ze zajtra odchadzas a ona je povinna ta zapisat,ked bude pindat proste chod na vedenie povedz co je vo veci, alebo ked sa nechces pred dovolenkou nervovat daj sa vypisat u lekarky a na konci marodky sa pojdes hlasit, nezabudni kladenku vsak odniest na urad prace.

system

tekvicka_: chvala Bohu, a kolko to cini mesacne ? este by ma zaujimal. a ked som na urade a potom chcem odijst do zahranicia tak zas treba vybavovat ze odchadzam a nahlasit ze budem samoplatca ? alebo nepridem a hotovo ? :D ... este to by ma zaujimalo ... :D

tekvicka_

pre system: na urade prace sa registrovat nemusis to nie je povinnost, ale zdravotne poistenie si potom musis platit ako samoplatca