Červíky v ľudskom mäse

Príspevok v téme: Červíky v ľudskom mäse
durosv

Jedna moja kamarátka mi tvrdí, že v každom živom mäse /a teda aj v ľudskom/ sú prítomné zárodky červíkov. A že teda keď dáme po smrti mäso aj do sterilného prostredia, po určitej inkubačnej dobe sa na (v) ňom objavia červíky. Ja som tvrdil, že sa tam objavia preto, lebo ich tam nakladú (vajíčka) muchy a z nich sa potom vyvinú tie červíky:)

Ozve sa niekto s vedomosťami z biológie a pomôže nás rozsúdiť?

Ďakujem.

User_37597

no sranda...nech ako kolvek googlim neviem najst ani jeden odkaz na kostnace alebo mrtvolne cervy..proste nic ako sa tvoria...
domaca uloha pre vsetkych: hlada sa vznik kostnacov :D

Lulu2011

no na tele mame milion mikroorganizmov, keby sme mali mikroskop,tak vidime plno potvor,ale neverim, ze z nich sa cerviky vyliahnu

brontanaska

napriklad v ovoci ,,zarodky,, vinnych musiek su. ked nechas ovocie a zacne hnit, zrazu tie male potvory su. podla mna tak isto to funguje aj na mase a je uplne jedno ake maso to je. ci ludske alebo zvieracie.

User_37597

no ale zober si telo v hrobe.ako sa tam asi tie muchy dostanu?
takze pravdu ma tvoja kamaratka..ani nie ze zarodky ale proste nase telo zacne hnit s tych hnilobnych stiav po smrti a tie cerviky (kostnace) sa proste len tak zjavia a maju hostinu...dobru chut :)