Trápia ma rodičia

Príspevok v téme: Trápia ma rodičia
Anonymka123

A z akého dôvodu? Ocova žiarlivosť... Ničí a aj vždy ničilo náš život. Nie preto aby nás bil alebo čo... Ako otec je naozaj super, dá sa s ním porozprávať, zahrať sa s ním a vie aj pochváliť...
A určite už viete, kde sa tá žiarlivosť umiestnuje. Pri mojej mame... Nenávidim otca za to, čo robí, pretože moja mama nič zlé určite neurobila, nikdy nepochybyla ale z druhého pohľadu ho mám rada, pretože je to môj otec. oco vyhľadáva neveru za každým jej krokom... Kontroluje ju, kde je, s kým je... Moja mama nikde nechodí. Preplakala veľa dní, a obdivujem ju za to aké pevné ma nervy, že sa z toho všetkého nezrútila... Za všetkým vidí neveru. Poviem príklad, minule isšla mama z práce s ujom na aute a išli s ním aj ostatné ženy po práci... Ale oco jej neverí a hneď za tým vidí neveru... Jeho žiarlivosť nám ničí život po súkromnej ale aj finančnej stránke. 3 roky nikde nebol, pre mamu, lebo ona sa s prepačením vždy s každým veď viete čo... Mám už 18 rokov a tyranizovanie trvá už viac než 5 rokov. Viete si to predstaviť? 5 rokov prežitých v strachu? Mama stratila sebavedomie... Stráca nádej do života... Ako povedala, keby sme neboli mi detí, dávno by si niečo urobila...
Chceli sme otca presvedčiť ku psychológovi, ale hned sa obránil, že on má pravdu on nepochybil to mama... Je tu toho viac veľa zážitkov, nebudem to tu rozplytvávať...Píšem anonymne lebo viem, že tyranizovanie či už ide o to psychické je trestne...Čo robiť? Čo mám poradiť mame? Čím dalej je to horšie a horšie...Prosím o rady :(

vevericka10

pockat zirlivy tak viac je posledych 5-6 rokov, stale hovori ze mama spravila hlupost..nevies co tym mysli??co ak mama predsalen nieco spravila a teraz jej neveri? nemusela byt hned neverna v zmysle, ze sa s niekym vyspala, ale monzno spravila nieco, co jeho ziarlivost znasobilo..

mirka.malik

tak skoc do poradne sama a aspon sa porad. najlepsie do manzelskej poradne, tam maju skusenosti aj s takymito pripadmi. otec by sa mal kazdopadne liecit, aspon sa o to pokusit. a to, ze maju spolocny dom, to je slaby dovod. zivot je dolezitejsi ako majetok. ked bude po mame, naco bude otcovi alebo vam ten dom?

Anonymka123

Ja som to už zvažovala, ale mama by sa na to nedala :/ Neviem či by išla :( Ona nechce nikomu na krk nič vešať...Ťažko mi z toho je...Viem, že sa to takto môže kedykoľvek skončiť a práve to ma trápi...Otec? koľko je žiarlivý? On bol stále žiarlivý ale nikdy sa to u neho neprejavilo tak ako to robí teraz :( Viem, že je to tak...Neviem,...Neviem naozaj, čo robiť... Je mi z toho všetkého doplaču, oni mi dali život, a teraz to otec chce všetko krásne čo bolo zničiť? Veď ako on hovorí, mohli by sme byť milionári, keby mama neurobila hlúposť...Máš pravdu pracuje jeho fantázia... :( Za všetkým vidí neveru...KeĎ sa mame niekto pozdraví, hoc je to aj nejaký mladý chlapec, hneď za tým vidí neveru... Je to chore, ale on si to akoby neuvedomuje :( Trápi ma to a veľmi, lebo už sa nechcem pozerať na to, ako mama trpí...Jeden čas sa to upokojilo, vyzeralo, že to bude v poriadku...Ale on si stále niečo nájde... :(

mirka.malik

tvoj otec je chory. ziarlivost je choroba, rovnako ako alkoholizmus. lahko to pochopis aj z toho, ze skutocnost vyhodnocuje skreslene. vsetko si vysvetluje svojim sposobom. ziarlivca sa tazko da prevychovat alebo vyliecit. ziarlivec dokaze znicit nielen svojho partnera, ale aj deti a cely rodinny zivot. nepozeraj na to, ze mas otca rada preto, lebo je to otec. to je slaby argument. aj tyran a alkoholik je otec a napriek tomu je to clovek, ktory ublizuje, cize pacha zlo. bolo by dobre, keby ste spolu s mamou navstivili nejaku psychologicku poradnu a popytali sa ako postupovat. lebo donekonecna nemozete dovolit, aby vas otec terorizoval. ak by tvoja mama na to doplatila zdravim alebo zivotom, nikdy by si si to neprestala vycitat. existuju nejake linky pomoci, skus nast na internete a rozhodne nieco podnikni!

Anonymka123

Nechcem byť sebecká, chcem jej pomôcť, ale musíš pochopiť aj ty mňa, všetko by sa tým zmenilo...A mama nechce byť tiež sebecká, všetko robí pre nás :(

Anonymka123

Teraz vlastne robí...Mama neviem, nechce sa s ním rozviesť je tu veľa dôvodov prečo sa nechce rozviesť a to napr. aj náš rozostavaný dom, ale aj finančná tieseň, ona by nás troch neuživila :( Chcem jej pomôcť...Neviem, čo jej mám povedať...Neviem čo jej poradiť :( Ako píšem oco nie je zlý, je žiarlivý...Vie byť k mame aj milý... Ale tie milé časy sa stále krátia... Bojím sa, že sa z toho zblázni a urobí niečo čo bude neskôr ľutovať :(

katka...

Presvec mamu, aby sa s nim rozviedla. Ako pises je znicena. Naco taky zivot? Ja take zeny nikdy nepochopim, ktore dobrovolne trpia. Ku psychologovi ho nedostanete, ak nebude chciet.
A na druhej strane pises, ze je to super otec. No neviem, keby si mala 5 rokov, tak beriem. Ale ako moze byt pre teba niekto super, ked ublizuje tvojej mame a tym vlastne aj celej rodine?