Pozeranie hororov - psychika

N-ika

ak si veriaca tak vzdy ked sa v noci zobudis, sa modli...ukludni ta to a tym ze sa budes modlit stale dookola aj ta to uspi...ak veris v boha pros o pokoj pre svoju dusu...
ak veriaca nie si, supni si jeden xanax (neurol)pred spanim a zabudnes na cely film :-)

thinka1

Ja neviem poraďte mám ísť s tym k psychologovi? Ja už som normálne unavená nevládzem,nedokážem spávať zaspim o 22 a o 2 som hore, bojím sa tmy,všade mám pred očami úryvky z toho filmu. Keď zatvorim oči rozoberam to prečo sa jej to stalo čo keď sa to stane mne už som zúfalá.

thinka1

Ja neviem poraďte mám ísť s tym k psychologovi? Ja už som normálne unavená nevládzem,nedokážem spávať zaspim o 22 a o 2 som hore, bojím sa tmy,všade mám pred očami úryvky z toho filmu. Keď zatvorim oči rozoberam to prečo sa jej to stalo čo keď sa to stane mne už som zúfalá.

detto

RNG - život, ktorý vedieš ty, by som viedla rada aj ja... Avšak neviem, či je to možne u všetkých.. moja praca nemá tolko volna.. resp. flexibilný čas.. nemám tolko financií aby som mohla precestovať USA, tak ako ty... a nemám ani zaujímavých ludí vo svojom okolí.. resp. je ich možno Dvaja traja.. ale oni by so mnou tiež nesli...

Mna práve to tak mrzí.. že aj ja by som rada spravila niečo, alebo žila inak... ale tie okolnosti su u každeho ine.. aj podmienky... a nie je to vyhovorka... možno len neviem ako.. treba nejaký ,,návod\" alebo čo...

A K TÉME: mna bavia horrory... proste sa bojím rada-- ale len tak, offline\".. naživo samozrejme určite nie..
Ale ako tu už spomínala ,,thinka1\", bohužial som na tom podobne - nemožem pozerať nič, lebo inak by som sa mohla so spánkom rozlúčiť aj na viac ako týždeň---- a ak by som videla niečo podla skutočnej udalosti.. tak ani pri svetle a viac ako týžden...

thinka1

Ja musím reagovať,včera som pozerala takisto exorcizmus emily rosovej a včera som bola celú noc hore,dokonca som sa rozplakala že asi som posadnuta už tiež. Dokonca aj teraz mám pred očami úryvky z toho filmu. Najhoršie je na tom to že človek si uvedomuje že to je podľa skut.udalosti

Lucia1993

RNG - Možno máš pravdu, je to možno len vyplňanie si života preto, lebo je nezaujímavý. A možno je to tak aj v mojom prípade, neviem. To by už musel posúdiť psychológ osobne. :)

lenca45 - Ja som nepovedala, že sa rada bojím. :) Iba, že má ten žáner baví. :)

ta3

no Rebellin, Ty si moja krvna skupina, ja to tiez povazujem za najvacsi horor ci ukrutnost a musim dokonca sa vzdialit od TV s prirodopisnym filmom este ked sa ku takejto scene iba blizi, nestaci, aby som zavrela oci, neznasam ani tie zvuky zapasu o zivot, ale aby som sa vyjadrila aj k zakladnej teme, ak sa pozeraju horory casto a jedna sa o slabsiu osobnost, moze to mat aj vaznejsie psychicke nasledky, suhlasim s Marosovym prispevkom o 20:35

RNG, vystihol si to presne, clovek, ktory zije plnohodnotny zivot, umely stimul ako je hororovy film k stastiu nepotrebuje

rebellin

Horrory sú iba filmy, v pohode, jediné na čo sa nedokážem pozerať sú prírodopisné filmy v ktorých sú živé zábery ako nejaká šelma zaživa trhá svoju korisť. To je také kruté že sa na to nedokážem pozerať.

veves

ja ako labilny clovek nemozem pozerat temer nic, nie to este horory. deptat ale az na pokraj nervov ma vie obycajny film kde sa niekto pohada, proste akonahle niekto zvysi hlas, ci po sebe kricia tak vypinam. takze slovenske brecky ako panelak a ruzovu ordinaciu nemozem ani ukazky:)
ale zas napr. v knihach mi to nevadi. necitam kriminalky ale napr.hist. romany a tam je dost zapeklitych situacii. trocha ma vystavia a ked napr. Peyrac ublizi Angelike tak si to odnesie moj muz:)

Maros75

Je to otupovanie citoveho zmyslania ktore moze viest k agresivite,neznasanlivosti,nezaujmu o bolest inych atd.
Je to chore.