Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

Deria

Ahoj Natusa, este stale sa tyras? Cim dlhsie to budes natahovat, tym horsie. Nevies s tym seknut? Ak chces mat este nieco pekne zo zivota, tak by si to mala urobit. Su len dve moznosti a ty to vies.

natusa42

angela ano,zacinam uz byt z neho chora,aj z celej tejto situacie :(:( ja uz nechcem o nom ani len pocut,uz ma otravuje,ked mi vypisuje sms ,vyvolava mi,atd ...uz ma to otravuje,lenze na druhej strane nedokazem s nim asi ani seknut :( a viem,ze to by bolo najlepsie uplne ,lenze to nejde proste ...nejde ,aj keby som akokolvek chcela,nemam na to :(

angela85

natusa42 uz ty zacinas byt chora z neho
dobre vies, ze ked sa s nim chces rozist, ze to urcite nebude podobrom, lebo on potom vzdy bude mat nejaku nadej. proste by si si to mala ujasnit ci s nim chces byt alebo nie. daj na prvy dojem, nerozmyslaj prilis, a nenechaj sa ovplyvnit pocitmi ked si s nim. a ked sa s nim chces rozist poriadne, tak to urob poriadne, lebo sa ho nezbavis, zase do toho spadnes a budes tu nariekat dalsie dva mesiace. proste ho odmietaj zakazdym a vsetko co ti dava, obklop sa kamaratmi a ukaz mu ze uz nema u teba miesto. viem ze to tak presne neni a ze to je tazke, ale takto sa bud budete len trapit, alebo do toho zas spadnes a budes sa trapit este viac

natusa42

lenka vies porblem je v tom,ze sa absolutne z toho nedostavam,dnes ma opat cakal :(ked som sla zo skoly a ja uz neviem,co mam robit,lebo ja mu nedokazem povedat nie,ked za mnou pride,neviem byt nanho ostra (lebo on nikdy zly ku mne nebol !!!!)a ja sa nedokazem spravat ako harpya,som na to prilis dobry clovek a zalezi mi na nom az prilis :(velmi vela ,nedokazem byt bez neho,nejde mi to ,aj ked---ked som si pomyslela na to vsetko,co sa medzi nami stalo,ked ma chytil za ruku,tak som citila k nemu odbor,hnus ..:(a chcela som ,aby ma nechal tak :(:(ale nic som nedokazala povedat,uzz sa mi ani fyzicky nepaci !nic ,nepritahuje ma ,jeho bozky uz sa mi tak nepacia ako kedysi ,je to cele chore ,ale potrebujem byt s nim :(:(:(je to nejaka hnusna zavislost alebo co :(ja uz sama sebe nerozumiem :(a som zo seba zufala ako neviem co
ja nemozem ani s nim ani bez neho :(a on to vie a vyuziva to na mna :(vie,ze mu nikdy nepoviem nie,napriklad aj ked ma chce pobozkat na pery (aj dnes)nedokaztala som ho zastavit ..ze nech to nerobi,pobozkala som sa s nim /sice len jemne/ ,ale pobozkala,je to vsetko take divne cele :(boze
na vs idem este neviem kam,ale je to humanitne zameranie ,bud masmedialka,alebo psychola :)

slniecko ahoj :)tesi ma ,ze si tu zavitala :)som rada,ze sa mas fajn ,nenechaj si nikym a nicim pokazit vztah,ak si skalopevne presvedcena,ze ho chces a on je ten pravy ,nerob to .a uzivaj si naplno lasku:):)
a co sa tyka mna ja som uz strateny pripad ,hore vyysie som uz napisala,co sa stalo dnes ,co sa stava pravidelne prakticky :(
ide na tu svadbu,no ved nech ide,ja ho praveze posielam,budem mat aspon pokoj od neho na par dni,lenze ja akosi ziarlim ,nie je mi vsetko jedno ,vies :(:(chcem sice ,aby si nasiel inu,bolo by to pre mna vykupeenie,lenze on si nenajde,lne sa opije a bohvie co povyvadza /lebo on neznesie si vypit a tam si vypije/ ,ale to uz neriesim ,jasne ze mi na nom zalezi preboha :(to je samozrejme ....ale som uz zufala,zase dnes depka obrovska ,lebo som bola s nim a zase vsetko dokopy,plakal mi na pleci a triasol sa od nervov :( ze preco ho nechcem a tak :(hroza

*slniecko*

ahoj Natuska :) dlhsie som tu nebola a pozeram, ze to tu opat ozilo...dufam, ze uz Ti je lepsie a naozaj to pomaly bude opat dobre...vsetko chce cas, ako som pisala uz..:)co sa tyka tej svatby...on podla mna aj chce aby si ziarlila, to je znak, ze Ti na nom stale zalezi,ale nedaj to najavo :) nech si len ide uzit a mozno pomaly aj on zacne zabudat na plany co mal...:)
ja s priatelom teraz celkom fajn :) medzi nami je to stale v pohode, len ked je problem, tak sa tyka toho, co som Ti vtedy v maliy pisala...(citim sa blbo, ale mne jednoducho nefunguje mail, uz ho nepouzivam,prepac :( ) som stastna a verim, ze sa nemylim v tom, co robim.kazdopadne, chcem si to vychutnat kym sa da naplno, aby som to raz nelutovala... :)
tak zajtra Ti prajem pekny prvy den v skole :) aj ked si si asi velmi neoddychla cez prazdniny, ale ber to tak, ze si si splnila to, ze si vyriesila svoj vztah... :) ono bude opat dobre, ba este lepsie, neboj :) tak sa drz !!

lenka95

natuska tesim sa lebo vidim ze sa z toho pomaly dostavas :) a hlavne uz vies co chces... :)))
a na aku VS chces ist ked tam su skoro vsetky baby? a neboj chalanov urcite stretnes aspon na interaku... a aj si nejake zuzrky s nimi uzijes :)

natusa42

lenka95 uf,dakujem ti za vycerpavajucu odpoved a nazor :)

no takto ,aby som svetko objasnila :
kvety mi kupoval vzdy kazdy mesiac prakticky,nielen teraz :)takze to zase musi nechat,on ma miluje sialene,ale AZ MOC vravim ...
on nespava lebo ma obrovske problemy doma :(naozaj strasne ,jeho rodina je uplne blba ,najma rodicia teda (v teme je to vsetko popisane :()ale to je uz v pasé
a ja uz nemam rada to zoznamovanie ,tie letme pohlady,ked nevies este,ci vobec nieco z toho bude,nemam to rada :(:(a chapes,tohto uz uplne poznam ,on mna pozna lepsie ako ja sama seba :D a je to tak skvele ,hned vie,co mi je,staci ze ma vidi,alebo staci,ze poviewm mu do telefoinu jedno slovo "ahoj " a on podla tonu mojho hlasu vie rozoznat,ci sa nieco deje so mnou ,alebo som stastna ,alebo co ...je to uzasne ..taka harmonia ..a cas ,ktory sme spolu stravili -cele mesiace by to dokopy mohli byt ...predsa len vyse roka je cas dlhy ...
co sa tyka vyska,idem uplne inde takmer 200 km od bydliska,ale on povedal,ze nebude problkem,ze sa zamestna v meste,kde ja budem studovat,odide od rodiny a tak ..vies ..ale ja tomu proste neverim ,a na vyske ma urcite nikto necaka ,neverim v to,a aj tak ,idem na skolu kde si same baby skoro :(ale to je jedno,chcem tym len povedat,ue vztah s nim uz nechcem,nie teraz,jedine keby sa cosi stalo ,co by zmenilo moj nazor,ale zatial v takejto faze nechcem byt jeho priatelkou ..lebo viem,ze on partnerom do buducna nie je :(ani do manzelstva :(
ma nervy totalne znicene ,to nehovorim o jeho zdravotnom stave :(zialbohu a inych evciach este ..ale enchcem to tu cele vypisovat :( ako v zivote sa moze cokolvek stat,nevravim,vselico pride,osud to zariadi tak,ze niekto zomrie hned po svadbe,alebo tazko ochorie,to je to riziko,lenze uz ist do manzelstva s tym,ze je zle a on je na tom tak ako je ,to by asi bola samovrazda a este pri mojej povahe :(

lenka95

natuska
nieco som si z temy precitala a musim povedat ze si spravila dobre a urcite to nelutuj...aj ked si teraz na pochybach ale neboj bude dobre...skor si zvaz +a- vasho vztahu napisala si ze uz teraz(pred rozchodom) maval problemy, nespal- mal na to vazny dovod? nemyslim si ved je mlady clovek... a potom o par rokov ako bude znasat ze ma "na krku" manzelku a deti ktorym sa treba venovat, pracu a mnoho ineho... myslim ze by si bola iba obmedzovana...ved sama si napisala karlicke co a ako mala robit...a ked teraz necuvnes myslis ze v manzelstve s detmi to bude lahsie...
pises ze teraz ti stale pise sms co pred tym skoro vobec... a aj tie kvety- kolkokrat si ich dostala ked ste boli spolu? viem je skvele ako sa o teba teraz zaujima ale vela od toho necakaj vas vztah by sa vratil po kratkej dobe naspat do povodnych kolaji- dospeleho cloveka uz nezmenis :(
bojis sa resp. nechces uz s niekym zacinat novy vztah od zaciatku-podla mna to bola ta najkrajsia cast celeho mojho sucasneho vztahu a neboj sa ju zazit- s cudzim clovekom je to zoznamovanie uplne ine ako so znamym... a aj tu pridu krasne sms a aj trapasy... (moj priatel ma ani nie po mesacnom chodeni nechtiac polial dzusom v restike :)- trapas ako zo zleho filmu... bol si takmer isty ze uz som s nim skoncila a teraz ked mu to pripomeniem este stale sa cervena :)))
a ze ide na svadbu s inou- dopraj mu to... teba caka inde niekto lepsi:) len mu daj cas
pisala si ze vsade okolo teba su same pariky- nie je to tvoje trapenie akasi forma zavisti? radsej vezmi nejake kamosky(postaci aj jedna) do mesta a chodte sa zabavit- nakupy diskoteka kino... moznosti je vela hlavne nebud sama doma lebo sa iba tryznis!!!
na buduci rok mas ist na VS-tak teraz trosku nechapem preco sa chces vydavat? nebolo by to trosku blbe byvat kazdy "zvlast" teda pokial nie je u vas v okoli ta VS... a za tych par rokov na VS ani nevies co sa zmeni... ci mala to byt pre neho poistka aby si ho neopustila? ved pokial mate byt spolu tak osud to aj o niekolko rokov zariadi tak ako ma byt... tak sa teraz netrap...
a este si zvaz co si do vztahu dala a co si dostala... dala si seba svoju energiu a co si dostala spat...osobu ktora ta nechala na pochybach (preto si zalozila temu) a maly zadrhel sa bude casom iba zvacsovat...
ja si mysli ze by si sa s nim nemala vobec kontaktovat na nejaku dlhsiu dobu- ked ti pise sms nech pise necitaj ich alebo vymazavaj iba ti to tym zhorsuje pisat si pred spanim cez icq-je jasne ze potom uz nemozez zaspat a trapis sa... a ze mu uplne nanic- nech ide za lekarom je predsa dospely clovek zodpovedny za seba...
hlavne ty sa daj dokopy jedz-aj ked nasilu!!! ved predsa musi existovat jedlo ktore mas rada a aj nejake ovocie:) a zeleninku (viem rady ako od mamicky ale klasika funguje...)pripadne si kup nejaky komplex vitaminov z lekarne a zbehni za obvodnym lekarom na krvne testy ci nahodou nie si anemicka(u mladych bab je to dost caste)- prejavuje sa to castou unavou malatnostou...(to co si popisovala na zaciatku so stratou energie) pripadne zacni sportovat(ale az ked budes normalne jest a nebudes unavena!!!) tak sa unavis a rychlejsie zaspis
drzim palce :)

karlicka

natusa :
dík za milé slovíčka,si dobré dievča :-)))
to preto ti rodičia chcú iba dobre a aby si bola štastná