Pecenove testy pri HAK

jankaaaaaaaaa

v dnesnej dobe nieje povinnost robit pecenove testy ak zena uziva hak. niekedy sa robili kazdy pol rok alebo rok? dnes sa uz nerobia. je to len na lekarovi ci ich spravi len tak alebo nespravi. lebo hak ktora sa dnes predpisuje uz pecenove testy nezhorsuje, teda nezatazuje tak pecen ako tie stare. a na preventivke u vseobecneho lekara sa robia odbery na vsetko mozne aj na pecen

1angelina23

Nerobila mi, pretoze vraj to uz nehradia... a uz ich ani nerobia kvoli HAK, ja som si ich vyziadalaosobne ale povedala mi,ze mi musi ucrit nejaku diagnozu aby mi ich spravila.. tak som sa potom nato vykaslala...

Laurina22

Vevericka bud rada,ze nie si chora:-)

Baby,tak ja neviem,ci je to normalne,alebo nie,ci je to potrebne,alebo nie....

Weva

Mne robila pravidelne - dokonca castejsie - ale to kvoli prekonanej mononukleoze v minulosti - takze sa mi tazko sudi, ci to bol standard, alebo vynimka pre zvysene riziko

vevericka

hm neplnil si povinnost potom..moja s tym problem nema, ak si tam chodim pre recept pravidelne..a keby nieco este aj obvodak by ti mal tusim raz rocne spravit v ramci preventivky..to mi pripomina, ze by som mala k nemu skocit..dlho som ho nevidela:D

Laurina22

Aha,ano.Sme sa nepochopili:-)

Jasne,lekar si musi vykazat recept,resp. to,ze ti predpisal HAK,poistovni.

Lenze mne nerobil pecenovky ani raz