Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?

Príspevok v téme: Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?
martina1234

Ja by som to najradšej spravila, ale nepomohlo by to. 90% z tém, ktoré tu ludia riešia sú malicherné, plytké problémy s egom, ktoré by si ludia vedeli aj sami vyriešiť, ale tým, že táto"veda" s menom "psychológia" má jednu zákernú stránku a to je tá, že umocňuje ludí v tom, aby robili z maličkostí komplikáciu, na ktorú treba odborného psychológa, alebo aspoň nejaké prášky, aby mali ludia kde utrácať peniaze a aby niekto vychcaný mal na čom zarábať. Vlastne by sme si tieto ego problémy v klude vedeli samy vyriešiť, nebyť nikoho, kto o tom rozpráva a píše, označuje to za chorobu a tvári sa že pri troške peňazí nám možno pomôže a my akože on je vzdelaní, ho rešpektujeme a tým pádom mu aj veríme to, že proste on je naša jediná záchrana a tak sa ani len nesnažíme si vyhodiť špinu z hlavy. Sú veci, ktoré vieme len ťažko zmeniť, alebo vôbec - sú to veci, ako mienka spoločnosti, alebo to, že mám jednu ruku dlhšiu, ale veci, ktoré mám vo svojej hlave sú predsa len v mojej hlave a tá hlava je len moja a ten, kto kontroluje to, čo je v nej som len ja a nikto iný.Lenže my sa musíme neustále sebalutovať a vyciciavať druhých s našimi pseudoproblémami, ktoré si sami vyrábame. Úprimne, chcela som študovať psychológiu, ale po čase človek zistí, že celá tá psychológia je len niečo ako novodobé náboženstvo. Proste len zase potrebujeme niečo, čomu sme so svojou kapacitou schopní uveriť a zase len vzniknú "svätci", ktorí nás manipulujú bez toho, aby si to uvedomovali, lebo sami veria, že vlastne len robia niečo prospešné pre túto spoločnosť ale v konečnom dôsledku je to aj tak celé len byznis aby sa peniaze krútili sem a tam a doplatia na to zase len obyčajní ľudia.

angela85

no ale táto téma ma zo všetkých najviac pobavila. stretli sa tu všetky šedé enimencie tohto fóra, ktorý si myslia že sú najmúdrejší. niekedy fakt neni pekné ako si z každého i keď malicherného problému uťahujete, fajn, zasmejte sa ale nemusíte každého hneď osočovať či vysmievať sa mu za daný problém.

Carie

martina1234: Co by si tu chcela ako najst? Hovoris, ze tie temy co tu ludia pisu su malicherne a mozu si ich vyriesit sami? A co tu ako chces riesit, nejake zavazne diagnozy? Tie predsa patria do ruk lekara, nie na forum! Ci by si cele toto forum chcela zrusit, pretoze ti pripada prizemne? Napis adminovi, nech ho zrusi, ze ta rozculuje ked existuje. Zeny ale aj mnohi muzi ked maju problemy, tak im dobre padne, ked o tom mozu s niekym druhym pokecat. Iste, mozu pokecat aj s kamoskami, ale casto je dobre dozvediet sa nazory aj inych ludi, napr. takych, co nieco podobne uz museli riesit. Podla mna ty by si mala navstivit psychiatra, lebo ta rozculuju ludia, ktori ti nijak neublizuju, len sa medzi sebou rozpravaju a mas chut ich dokonca fackat. To je velmi vazna diagnoza - psychiater ti povie aka.

Crash

Keď o psychológii píše niekto, kto informácie o tomto odbore získal snaď len z televízie a časopisov, tak sa menší blud ani nedá očakávať. Len to ľudia neberte vážne a neprirovnávajte psychológiu k náboženstvu a psychológov k svätcom. Treba si najpr niečo naštudovať aby tých pár zaujímavých myšlienok, ktoré príspevok obsahuje, nebolo nabudúce zaobalených do takých bludov, pomocou ktorých si slečna kompenzuje svoj pocit menejcennosti a sociálnej frustrácie.

sewie

martina myslim si ze je dobre ze si na tu psyhologiu nesla-nemyslim to v zlom ale zjavne by si nebola uspesna- na to treba obrovsku davku empatie, ktora tebe ocividne chyba.
netvrdim ze sa mylis v tom ze vela ludi robi " z komara somara" je to pravda-vela krat nie je dobre ludi stale hladkat a lutovat ale zakricat-vzpamataj sa! ale treba vediet kedy...a mne to skratka pride ze podla teba je depresia ci smutok zmyslenym marketingovym vynalezom urcenym na predaj liekov a sedeni u psychologa....a na druhej strane, to ze sa tu rozculujes nad tym ze ludia otravuju svojimi "ubohymi" probelmami mi pride tak ze ty sama pocitujes akusi uzkost ktora ti pride omnoho horsia ako tie ktore sa tu bezne spominaju a preto ta rozculuje ze sa "tito" ludia tak strasne lutuju a nemaju dovod....(resp nie taky zavazny ako ty...)mozno kebyz to hodis aj ty na forum, tak ti to pomoze....vela stastia!:)

martina1234

diana k: hahaaaaaaa tak dobre som sa dlho nepobavila. Poriadne si serieš do huby a ešte sa pritom tváriš akože vieš o čom hovoríš:DDD

diana_k

a este jedna vec
som sice len na strednej skole no mam ciel dostat s ana vysoku skolu a neverila by si, chcem studovat psychologiu.
psychologia je jeden uzastny pedmet,ktory mi velmi pomaha,nie osm sice odbornik,no dakazem ludi odhadnut lepsie,pochopit ich spravanie a v podstate na kazdeho s apozeram ako na svojho potencionalneho klienta,a uprimne ti poviem,ze ty by si bola prva,ktora by prisla sa postazovat.
a ludi ktory sa daju na drahu psychologa a psychiatra velmi obdivujem a je ich za co,denne pocuvat problemy inych a nezblaznit s az toho, poskytnut im moralnu podporu nedokaze hoci kto.
vystihuje ta jedno uzasne porekadlo, trafena hus zagaga,mozno ty budes potrebovat najblizsie radu psychologa a ked ten bude na teba drahy,alebo sa budes hanbit navstivit ho,urcite sa prihlasis na nejake forum a vylejes si srdce.
uu tym ze si zalozila tuto temu sa stazujes!