Tepova frekvencia

Príspevok v téme: Tepova frekvencia
cattleya

Ahojte. Viem, ze sa uz o tejto problematike popisalo dost, ale chcem sa nieco opytat. Aka je normalna tepova frekvencia? Na internete je vacsinou interval 60-100 (90) povazovany za normalny. ALE! casto citam clanky, kde sa lekari vyjadruju, ze menej je lepsie - cize 50-60, ak ste nad 70, mate zvysene riziko kardiovaskularnych ochoreni. Ja som mala vzdy vyssiu tepovu frekvencii, cca 80-85, ked je viac stresu 85-90, vecer okolo 77, posielali ma kvoli tomu po vysetreniach, nic mi nezistili (okrem vrodeneho fyziologickeho selestu). Jedna kardiologicka mi povedala, ze pod 100 uderov/min lieky netreba brat, ak to nerobi problem, ina internistka mi nahodila betaloc, ktory mi iny internista odporucal vysadit, lebo v mojom pripade (ze som zdrava) mi moze viac ublizit ako pomoct. Tvrdil, ze som jednoducho tak \"nastavena\". Vyssi tep mi nerobi extra problemy, ale ked citam, aka som rizkova skupina, prijemne mi nie je. Naviac, osobne okrem sportovcov nepoznam nikoho, kto by mal v klude tep pod 75. To sme vsetci chori?? Dik za odpoved.

Kusmäsa

ak chcete schudnut,upravit cholesterol a mat normalnu srdcovu a svalovu cinnost zaradte do jedalnicka rozne druhy orechov a oleje lysovane za studena,napr. kokosovy,sezamovy,makovy alebo mandlovy. Vyradte vsetok lepok a mliecne vyrobky a nadvaha a zdravotne problemy budu u vas neznamym pojmom.

house

Agregat v aute sa skor vylagruje na vysokych otackach, tak je to aj s nasim
srdieckom.Je to novodoba choroba, zo stravy, stresu, nedostatku pohybu a odpocinku.Srdce treba tlmit.Ja osobne uzivam Bisocard (concor) je to super liek na tachykardiu.Tam kde nepomaha zdravy zivotny styl pomaha concor.

cattleya

Samozrejme, že aktívnou kardiočinnosťou sa srdce posilní a tep klesá. Ale tep 77 pri cvičení je strašne nízky. Na spaľovanie je najlepšie byť niekde okolo 130tky, 160 a viac je už na aeróbny metabolizmus, to teplu až tak neprospieva. Ja sa snažím pravidelne cvičiť, ale nejak sa to nemení. Ani pri liekoch to výrazne nekleslo.

xdanielax

teda v posilke som si tep nemerala ale viem ze ked behavam tak mam tep aspon o 100 uderov vyssi nez v klude a ked ho chcem mat nizsi tak sa musim celkom dost brzdit:) tiez necitim pri tych 165 uderoch nejaky diskomfort, pekne dycham a potim sa :)) ale jednoducho asi mas pravdu ze to suvisi s tym tvojim nizsim tlakom lebo si neviem predstavit ze mam tep 77. srdce sa ti sice pravidelne vyvijanou kardio cinnostou kusok zvacsi ale zase nie az tak veelmi. som akurat nedavno citala: -odkaz odstránený- no, skusim si zajtra zmerat jak mi srdce bije v posilke, to som zvedava :)

Kusmäsa

Cvicim 40 minut prakticky bez prestavky. Kardio cvicenia kombinovane s posilnovanim so svojou vlastnou vahou, hrazda a lahkymi az strednymi zavaziami,aby som zvladal vacsi pocet opakovani
Uz po 10 minutach sa zo mna leje, srdce citim,ale nie intenzivne co je dost paradoxne pri takomto tempe a namahe ktoru vydavam. Zamyslal som sa,ze si organizmus po tych rokoch na to zvykol-adaptoval sa a nepovazuje to za nejaky extrem,ale to je len moja neoverena teoria. Dalsia vec-nizky tlak a tep mozu mat zvacsa chudi ludia a ja spadam do tejto kategorie.

xdanielax

Kusmasa
to ako cvicis ked pri cviceni mas tep 77?

ja mam tiez okolo 60-65 v klude. cim je srdce v lepsej kondicii tym nizsi tep by clovek mal mat.

blondula

ja mam tiez vysoky tep,aj 90 :-( a k tomu velmi nizky tlak.ja nemozem brat nic,lebo na zvysenie tlaku by sa mi aj tep zvysil.niekedy to pocitujem a dost...

Kusmäsa

noo ja mam tep vacsinou od 59 do 65 v klude a ked cvicim stupne mi maximalne na 77,tlak si tiez meriam pravidelne v poslednej dobe,mam ho dost nizky,napr dnes 91 na 55/61 tep.Co sa zdravia tyka nemam ziadne problemy,absolvoval som nedavno zdravotnu prehliadku.Jedine co ma trapi pri tom nizkom tlaku, ze som casto malatny a mam studene ruky alebo nohy,ale po ranajsom cviceni je vsetko v pohode az do dalsieho dna.Proste sa musim nastartovat z rana na cely den.Osobne si myslim ,ze menej je niekedy viac.