Koreň akné a krupice na tvári

Príspevok v téme: Koreň akné a krupice na tvári
missakne

Mám 22 rokov. Akné pretrváva, skúsila som nepiť mlieko, vynechať sladké, prípravky - Vichy normaderm, la roche possay - effaclar, eucerin a mnohé iné. Akné zostáva, krupica v podobe malých hrbolčekov a kráterov najmä okolo spánkov pozdĺž k brade ma trápi už veľmi dlho. Neviem sa toho zbaviť. Pijem ráno zelený čaj, športujem a poobede pijem kávu. Prídem na to niekedy, čo mi tú krupicu spôsobuje?????

corinna

Neviem ci ti pomozem,ale za skusku nic nedas. Tiez mavam tu 'krupicu' na cele a spankoch. Obvodna doktorka mi raz predpisala sirove trepadlo. Je to vodicka, obsahuje to siru /pochopitelne/,namiesaju to v lekarni a stoji to par centov. Nepomohlo mi to sice stopercentne a na spankoch tiez nie moc... ale celo mi to vzdy perfektne vyhladilo. Tam toho mam podstatne najviac. Uz z vecera do rana citim vyraznu zmenu, plet je omnoho hladsia. Po pravidelnom natierani mi z cela kripica vymyzla uplne ale ako nahle som to zacala flakat, zase raz sa objavila.
Treba skusit, ja odporucam, vyrazne mi to pomohlo aj celkovo k hladsej pleti :)

Nephilim

Ja používam Neemové mydlo na akné, stálo ma len dve eurá:-)
A zatiaľ to vyzerá sľubne, pleť mám krajšiu:-)

cappy_

ja som mala v 22 taky isty problem...najhorsia bola ta krupica na tvari...teraz mam 23 :D ...ale uz je to dobre...a inak kremami typu normaderm a vecami od kozemticky alebo koznej si to len zhorsis..lebo normaderm je urceny na plet pre teenagerov...a su velmi agresivne...

mne pomohlo nieco uplne lacne...a to je ze ked mam horsiu plet tak si cistim nie pletovou voodu ale trochu stavu z citrona dam na tampon..a potom si dam na var ozonovy krem...za 2 tyzdne mi krupica zmizla...a pedtym som sa jej nevedela zbavit nijak

missakne

noo skusim skusim... lebo zatial mi to vychadza, ze asi ta kava je nevhodna pre mna... no uvidime... som sama zvedava

jajka001_

skus vypustit tu kavu, zaobides sa bez nej ak pijes caj
obdivujem ze si vydrzala bez mlieka a sladkosti, ja sa neviem prinutit
kup si zinok, to by malo pomoct, ja sa uz dlhsie chystam a stale zabudnem

1angelina23

no.. ale to by si jej asi musela pit denne tak dva litre :-) ja pijem denne tri kavy a mam plet jak babatko.. chvala bohu, ja by som sa o takychto veciach poradila asi najskor s kozmetickou...

missakne

nie, nie som.. dokonca ani alkoholicka :D :D :D ... citala som nejake clanky, ze udajne moze posobit na zhorsenie pleti aj kava.. co si myslis?