Podkozne vyrazky

Príspevok v téme: Podkozne vyrazky
fazula gula

poslednu dobu sa mi na tvari robia podkozne vyrazky...presne na licach a pri dotyku bolia...to uz nieje len esteticky problem...idem vecer spat a ked si lahnem na bok tak az tu bolest citim...je to len posledne mesiace...predtym som mala akne ale nie podkozne to iba sem tam ale teraz cele lica...mam 17 akne trpim uz od 13 mozno vyskusala som Zynerit...ten pomohol ale asi rok a pol som ho uzivala potom som vysadila bolo to lepsie ale nadalej sa mi tvorilo akne...dalej som uzivala skynoren no ten mi pali tvar...potom duac gel...lokalne zaberal...dalej eclaran 10 ten som uzivala kratko...trochu zabral...dalej HAK asi rok...ta zabrala....po vysadeni sa to zhorsilo...potom znovu lokalne duac gel...tvar si cistim rano vecer gelom od garnier...ten je dobry odporucam garnier pure activ...dalej uzivam borovu vodu...ta plet vydenzifikuje a nevysusuje co je dobre...plet hydratujem kokosovym olejom dalej davam na tvar ocot a sol necham posobit zmyjem a dam kokosak...dzbrndy z drogerky nepouzivam len ten gel...neverim tym vyrobkom...

ale tie liiiiiicaaaa...nikdy som nemala akne na licach len T zona ale teraz posledny rok mam len lica a t zona nic...ale tie podkozne fakt bolia...

nejake skusenosti ?????

gk

mam podobný problém v oblasti brady, sledujem stravu, neprišla som ma to z čoho to je, navštívila som 1000 lekárov a vyšetrení a nikto nevie kde je problém, ale asi hormóny... na čas mi pomohol ineov a kryoterapia, je to strašné, chvíľu mám obdobie, že mám pokoj, potom sa to ozve opäť, trpím tým už asi 10 rokov a v puberte určite nie som...

Lucia H,

toto presne mam aj ja teraz, na pravom lici (na tom na ktorom spavam) mam podkozne vyrazky a dost bolia. Zacala som na to pouzivat krem IMAZOL - proti mokvajucim plesnovym koznym infekciám a POMAHA ta, comu ani ja sama neverim :D ale ostavaju mi cervene flaky, takze idem hladam dalsi liek na cervene flaky po akne, super

lucylicious

Ahoj, myslím, že problém by mohol byť spôsobený stravou, teda ak jedávaš nejaké tučnejšie, mastnejsie, vyprážané jedlá a podobne, môže sa to odrazit aj na pokožke. Ak ti ale uzivanie HAK zabralo, moze to byt aj problem hormonalneho charakteru. Myslim, ze najlepsie by bolo zajst za odbornicou - dermatologickou, ktora by ti uz povedala viac.