Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
jarkaa 15

Dobrý deň. Chcem sa opytat, beriem antk. zn. Dienorette uz treti mesiac. Včera som zobrala desiatu tabl.. no ale po troch hodinách sa objavila hnačka, čiže tabl. sa nemusela vstrebať. Tak som si v letáčiku prečítala, že do 12 hod. by sa mala zobrať dalšia tabl. z balenia a budem chránena v pohode dalej. Ja som zobrala dalšiu približne po ôsmich hod. mala by učiknovať? Nebude treba použiť dalšie antikonc. opatrenia v najbližšich dňoch? Ano, viem je to tam nad slnko jasné, ale chcem si byť ešte viac istejšia. No ale jednej veci nerozumiem, ked som zobrala z bal. dve tabl. za jeden den tak mi nebudú vychadzať presne dni ako doteraz, čiže poslednú tabl. som zobrala vo štvrtok, v sobotu som dostala kramy a o týždeň v piatok som začala brať nové balenie. Pokračovať teraz v užívani ako obvykle, aj ked skončím nie vo štvrtok ale v stredu? Nevadí ked sa mi to posunie? Bude všetko v poriadku???? Dakujem

jankaaaaaaaaa

nie. posledny den teda na 21. si zoberies hociktoru tabletku z druheho blistra, urobis 7dnovu prestavku ako kalsicky a zacnes uzivat tabletky z uplne noveho blistra, v ktorom mas vsetky tabletky.
a ten blister z ktoreho si pozicias tu jednu tabletku nechas tak, keby ti zase trebalo nejaku nahradnu tabletku ako teraz napriklad. tak ho budes mat v zasobe, alebo ked budes potrebovat oddialit menstruaciu o par dni tak budes uzivat tabletky z toho blistra

jarkaa 15

takze tu poslednú tabletu si zobrat ako 1. z noveho balenia a potom pokračovať druhy den z dalsieho balenia zase 1. tabl. atd??