Sosovky - ako si zvyknut????? ;(

Príspevok v téme: Sosovky - ako si zvyknut????? ;(
kravaškulavá

Ako ste si prebohaziveho zvykli strkat prsty do oci ?!??! Mam skusobny par od vcera (toricke sosovky) a nie som schopna si to tam strcit, bud to ostane nalepene na prste, ani rub / lic neviem rozoznat.. no neschopna som (hlavne ze ma vcera doktorka pochvalila, ze óóó aka ste sikovna) po dvoch hodinach marnych pokusov, hodina revania, hadzania o zem, krvave oci.. pomoc:(

jankaaaaaaaaa

zase neprehanaj ze je to jak s dietatom rpeboha :D ved to vycystenie a vlozenie do puzdra trva tak 10sekund :D ked si sa tak starala o dieta, tak chudak dieta :D ale nie.. ved to len vyberies, nakvapkas ten roztok, posuchas a das do puzdra. a ja to necistim za kazdym , len tak kazdy druhy den..

kravaškulavá

Tadáááá!!! uz ich tam mam a len desat minut to trvalo!!! Dakujem vsetkym, velmi ste mi pomohli, hlavne to video ale aj ze ju treba uplne na koncek prsta a trosku osusit.. vdaka vdaka vdaka!!!
Akurat ze ich furt vnimam, ze mam v oku cudzi predmet, neviem ci to len sila zvyku.. lebo pred desiatimi rokmi som mala na skusku len cisto dioptricke sosovky (sa este nerobili tieto pre astigmatikov) a sice som dobre nevidela, ale ani nic som v oku necitila.. keby ste sa este ozvali ti, co nosite toricke (pre astigmatikov) sosovky a podelili sa o skusenosti by som bola rada.
A este ma zaujima ako to "prezivate" s udrzbou? Citala som pribalove letaciky, bola poucena, ze treba vybrat, precistit prstom vlozit do cisteho puzdra s cistou tekutinou.. vzdy tie sosovky drhnete po vybrati z oka?? nevycisti sa to samo v tej skatulke s roztokom?? Lebo sak to je starosti s tym, jak dalsie dieta keby som mala :-/

jankaaaaaaaaa

xyzz: tak pre tvoje oko konkretne asi niesu vhodne, alebo ti kontaktologicka nezvolila spravne parametre sosoviek podla oka

xy:)

chytis sosovku, MUSIS vidiet, ci je prevratena, alebo je spravne (ak nevies, na internete si najdi obrazok), trosku potiahnes pokozku pod okom a prstom si sosovku vlozis do oka, parkrat mrknes a je to. pokial sa nalepi na prst, odlep si ju pokvapkaj roztokom, trosku pockaj kym sa trolilinku osusi a znova. niekedy sa nalepi na prst ak je moc mokra :D naozaj je to jednoduche.

xyzz

Ja nemám až taký problém so zakladaním, ale skôr nosením :) Nosila som asi rok v kuse na jednom oku, nebolo to nič skvelé, naveľa som si zvykla... Ale po tom, ako som si zlomila ruku a nenosila som ju pár mesiacov som si nevedela znova zvyknúť že v oku niečo mám tak prvý problém je so zakladaním- nejde sa mi vôbec prilepiť o oko, musím šošovku na vonkajšej strane úplne vysušiť aby sa mi odlepila z prsta.. a keď ju tam mám tak ma hrozne reže a vidím dvojmo -.- a už ma to dosť štve, pretož si nechcem zrak pokaziť ešte viac :(

ano.

ja si davam tak, dam si ju na ukazovak pravej ruky (pravak), pridem k oku, prostrednikom tej istej ruky stiahnem spodne viecko nizsie a sup :-) lava ruka by mi len zavadzala pri tom :D

a vyberanie jednoduche, palec ukazovak, a len sa vybere, len treba vzdy ciste ruky.

Tungsten:
skusim zajtra ako davas nizsie, ja to vzdy rovno na stred oka :D diky

sweater

jaky dobry nick zakladatelka :D:D, klobuk dole ale som sa zasmial, fantazia ti rozhodne nechyba :D, a neboj tie sosovky sa casom poddaju, prides nato ako ich spravne nacapit na oci.. :)

Annika1987

ja si vzdycky chytim horne aj dolne viecko prstami lavej ruky, na ukazovaku pravej ruky mam cocku, supnem ju tam a mam :D