Vzťah - co si o tom mysliet? je problem vo mne?

Príspevok v téme: Vzťah - co si o tom mysliet? je problem vo mne?
....?

Ahojte..asi by som potrebovala poradit s istym problemom vo vztahu.. radu, alebo lepsie povedane vas nazor, potrebujem preto, lebo uz neviem co si domyslam, z coho robim zbytocny problem alebo som precitlivela alebo co sa deje... totiz problem je v tom, ze (prepacte, bude to nadlhsie) mojmu priatelovi sa stale na mne nieco nepaci.. vycital mi ako sa obliekam, ze preco viac nenosim kratke sukne a opatky (sukne len zriedkavo nosim a opatky len ak mam pohodlne topanky), ze vyzeram ako chlapec; predtym, ze preco sa nemalujem, ze vyzeram ako seda mys (zacala som sa trochu malovat, ale make up mi nici plet a tak si davam len spiralu na oci), tiez mi vycital chodzu, ze sa mam viac vystriet a viac krutit zadkom lebo (zase) vyzeram ako chlapec... dalej ze, by som potrebovala schudnut z brucha, spevnit stehna a ze kedy budem cvicit.. Vacsinou to pustam ednym uchom dnu a druhym von, ale aj tak ma to trochu trapi.. uz som na to taka precitlivela, ze sa ma dotkne aj ked sa len na mne smeje, ze ake mam napr. krive a chude prsty... casto sa stava ze vsetkochce urobit doma on, lebo on to spravi najlepsie..mam pocit, ze ma hrozne podcenuje a akoby to on vnimal tak, ze ja chuda on sa musi o mna starat... a minule (na co stale myslim) ako posledny klinec do rakvicky som sa ho, len tak zo zevdavosti co povie, pytala, ze co mam povedat, ak sa ma na pohovore opytaju na 5 mojich dobrych vlastnosti... a dost ma zarazilo, ze na mna vystekol ze ,,ale ja neviem, sak ty mas vediet aka si" a naslednu hodinu este parkrat zavrcal ze co on, ze on nevie a po hodine z neho vyslo, ze som mila a pritulna (!!!).. zato zlych vlastnosti ho napadlo hned niekolko... neviem ci z toho len ja robim problem, ktory nie je, preto potrebujem vas nazor prosim... minule sme sa za to pohadali lebo uz som nevydrzala a povedala mu, ze sa ani nepamatam kedy mi naposledy povedal, ze som,pekna alebo sa mu nieco pacilo, co som urobila, alebo ako som vyzerala.. ze nic mu nie je dobre a tak.. a on ze ci by som bola radsej, keby mi klamal... potom sme sa udobrili a odvtedy to nerobi, ale ja som k nemu trochu odmerana, neviem sa cez to preniest, ze tvrdi ze ma lubi, ale asi to je hlupost, kedze si nevie spomenut ani na jednu moju dobru vlastnost pre ktoru ma udajne lubi...a aj ked ma nekritizuje tak uz nemam ani dobry pocit z toho ked mi povie ze sa mi hodi tricko, lebo viem co si mysli naozaj..

ach prepacte, ze tolko vypisovania, ale som nejaka roozrusena uz z toho tak pisem ako diva... dakujem za vsetky nazory... inak ak toto neratam tak vztah ako taky je fajn, vieme si pokecat aj sa zasmiat, ospravedlnit sa jeden druhemu...a tak..

majkaz

kvoli chlapovi sa ucrite nemen. kamoska zacala kvoli tomu svojmu chudnut, lebo mu pripadala tucna (! normalne dievca, vysoka, mohla mat 60kg!!!), a dopracovala sa k psych. problemom a strate menstruacie... zostan, aka si, ak ta ma naozaj rad, nevzda sa ta :)

vikinka1982

Ahojky,
ja by som mu povedala jednu jednoduchu vec. Ked sa mu nepaci nech necha tak... A okrem toho pochybujem, ze ta spoznal inu, akou si teraz, cize vedel do coho ide.. Kto iny by ta mal v zivote podporit, ak nie tvoj priatel? A takyto, ktory ta len zhadzuje? Otazkou je, kolko ma rokov.. Ak je moc mlady cca. 20, tak potom je to klasika, v tomto veku este ani sam nevie, co vlastne chce, len vidi tie hole zenske v telke a mysli si, ze tak musi vyzerat kazda... Ak ide o starsieho muza, tak prepac, ale taky uz by mal mysliet na ine veci a nie na to, ako vrtis ritou.. By som ho chcela vidiet, ako by taku predstavil svojim rodicom.. :o)
Hlavne sa nemen kvoli chlapovi. Bud taka, aka si a ako sa ty citis dobre.. Jednej kamoske takto priatel znicil sebavedomie a skoncila na liekoch proti depresii a nechcela ani von chodit, co si zacala o sebe mysliet, aka je skareda a nezaujimava...

101627

od takéhoto chlapa ruky preč! Nebudeš šťastná, budeš sama seba stále viac podceňovať a možno nakoniec už ani nebudeš vedieť, kto si. Meniť svoju identitu kvôli partnerovi je najhoršie čo môžeš urobiť. Aj tak si to s ním dlho vydržala. A keď si nespomenie na nejakú tvoju dobrú vlastnosť, zato zlých vie z fleku hneď niekoľko, nie je o čom premýšlať.

lulu22

ja mám kamaráta, čo má tiež vyhradený typ žien, vysoké opätky, sukničky, vždy perfektne upravené.. žiadne tepláky, či rifle.. povedal mi, že on jednoducho chce takú ženu..takú na reprezentáciu..ehm...a s jednou krásnou babou chodil asi 3roky, vždy tip-top ženská. Až raz mi kamoška povedala, čo pozná oboch, že sa rozišli, lebo ona už to nezniesla. Ona sa tak obliekala kvôli nemu, z lásky. Viac sa nedokázala pretvarovať. Potom som ju asi o pol roka stretla s jej novým priateľom, rifle, mikina, nenamaľovaná (aj tak pekná) a som ju skoro nespoznala, že je to ona. Pri ňom sa nemusela fintiť a mal ju rád takú aká je.
Takže radím, aby si si dobre rozmyslela, či chceš, aby ti niekto dirigoval ako máš chodiť oblečená a ako nie. Poviem ti, mám priateľa, ktorý neznáša rifle a nosí také pekné šušťáky radšej, je taký športový typ. Zo začiatku mi to vadilo, ale nič som mu nepovedala.On ma na to upozrnil na začiatku..:D a ja ho mám rada, tak mi to nevadí. A napr. min. sobotu sme išli von a on si vytiahol rifle zo skrine, skoro som odpadla :) raz za čas poteší, ale už som si zvykla na šuštáky :D

jajka001_

musis sa citit dobre v tom co nosis. darmo sa budes nasilu sukat do minisukni a stekli ked sa v nich nebudes citit prijemne.

ta3

suhlasim s Doubledog, presne, je to v tom, ze mas malo sebavedomia, preto sa Ta to az tak velmi dotyka, mozno je to pricasto, ale aj tak si myslim, ze by si na to nemala byt az taka citliva, predsa na to nie je nic az take zle, ze by Ta rad videl v topankach a v sukni ako v rifliach a botaskach, ja tiez som riflovy a botaskovy typ, no ale zase koli nemu by som si obcas obliekla a obula to, co sa mu viac paci

....?

ajaj, doubledog.....vcera som sa s nim o tom zacala rozpravat, skoncilo to pri riadnej hadke a povedal mi to, co si napisal... ze preco sa tak podcenujem a nie som sebavedomejsia, ze som krasna, ale tvarim sa, ako keby som bola nejaka chuderka...takze si trafil...

doubledog

ano, problem je v tebe.
moc sa podcenujes.

on ti to len ukazuje, bud mu za to vdacna. inak by si na to asi nikdy neprisla.

ta3

no pekne Ta tu rozzhavili len co je pravda, ja by som to nebrala az s takou rychlostou a az tak tragicky, urcite by som celu zalezitost s nim vazne prebrala, ale to, ze Ti dava rady ako by si sa mala obliect alebo vyzerat este nutne nemusi znamenat, ze ta chce ponizit, este to nemusi znamenat, ze Ta nema rad, len je trochu dominantnejsi, je velmi metodicky, puntickarsky, su este aj ovela horsie vlastnosti, no Ty musis citit ci Ta ma rad, to sa pozna na vela veciach, ale ked Ti tieto jeho pripomienky lezu krkom, tak mu to otvorene povedz, ze si to nezelas, no ved si vlastne pisala, ze sa to uz snazi nehovorit, ze Ta obcas aj pochvali, ze v niecom dobre vyzeras, ale Ty mu uz neveris, ze je tu uprimne myslene, nic, sadnite si vecer spolu ku kavicke alebo cajiku a rozpravajte sa o tom a celkom otvorene, nam to tu darmo rozpravas, jemu by si mala presne vsetko toto povedat, mozno to pomoze a ak nie, potom pristup k raznejsiemu kroku, ale daj mu este sancu sa zamysliet nad jeho spravanim, lebo ak je vsetko ostatne medzi Vami v poriadku, toto este nemusi byd dovod k rozchodu, potom daj vediet, ci a co sa zmeni po vaznom rozhovore, drzim palce