na pol ceste k ne/úspechu

Príspevok v téme: na pol ceste k ne/úspechu
katatonia

som tretiačka na VŠ a skutočne vidím, že mi tá škola nedala nič do života, alebo teda len minimum a vyhliadky do zamestnania po ukončení tiež nie sú bohvieaké, chcem skončiť už teraz v zimnom semestri, len sa bojím, čo mi na to povedia doma, dosť na mňa dávali a spoliehali sa a takto by som ich naozaj veľmi sklamala. Preto sa kvôli škole stále len stresujem, pretože nie pre mňa je dôležitá, ale pre moju rodinu, mám už z toho stresu aj zdravotné problémy a myslím, že vôbec nie som spôsobilá sa naučiť na nejaké štátnice, alebo sa vôbec púšťať do písania bakalárky, akurát čo len stresujem a nič nerobím. Ozaj neviem, čo mám robiť, neporadíte mi čosi?

katatonia

vlastne, ja by som to aj celkom rada vydržala, ale keď ja na to proste nemám,jediné, čo k tomu mám, je odpor, keby viem, dám sa len na jeden odbor, organizácia školy ma sklamala, prístup ma sklamal, ale taký je asi život. ozaj som tam stretla zopár zaujímavých ľudí a zažila aj sklamania a to je všetko, jednoducho mi vôbec ten predmet nejde... ja som bola odjakživa na prírodné vedy a capla som si z polovice umelecký a tak to potom aj vyzerá, no keď som sa rozhodovala, asi som to ešte nevedela alebo čo :D

sea_water

ja by som sa do roboty asi nejak moc nehrnula, tej si este uzijes dooost. a ked ta vasi podporuju, tak to ber. dnes sa kopa ludi trepe po vselijakych VS, len nech mozu do zivotopisu napisat nejaky titul, studuju to dialkovo a popri zamestnani. mozno sa s tou pedagogikou dakde uplatnis a ak nie, tak sa uplatnis inde. mam kolegynu mgr., tiez ma ucitelstvo ako ty, a robi beznu administrativnu pracu.

katatonia

určite chcem ešte študovať, len bola hlúposť ísť na prvú školu, kam ma zobrali, mňa vlastne ten jeden predmet, čo som si dala ani nikdy nezaujímal, dala som si to, lebo sa vyučuje všade a teraz bum, všade berú už len angličtinárov a pomaly nikoho, viem, teraz priateľova sestra skončila učiteľstvo a je nezamestnaná...a jasné, len ja sa nestresujem kvôli tomu, aby som v budúcnosti robila v kancli s titul, alebo za pásom s titulom, popravde na prácu sa necítim, ale chcem študovať to, čo ma skutočne zaujíma, len sa bojím, že už by ma rodina toľko nepodporovala (poprípade externé štúdium, kedy by som musela niekde muklovať? no ťažká cesta)

marha

Ja som si za svojich cias dal prestavku od skoly a kedze som si v tom case tiez vybral totalnu kravinu, tj. ucitelstvo, tak verim ze to bola najlepsia volba v mojom zivote, i ked musim uznat ze mi ta skola nieco do zivota dala a to kamaratov.
Ktori neskor tak ci tak sklamali, ale o to uz nejde :D :D :D

Napis si fakty, plus a minus, co ti da ta a ona volba..

Na rodinu neber ohlad, kto bude zit tvoj zivot? (ja viem, je to krute, ale tak isto aj zivot)

sea_water

ja by som sa do roboty asi nejak moc nehrnula, tej si este uzijes dooost. a ked ta vasi podporuju, tak to ber. dnes sa kopa ludi trepe po vselijakych VS, len nech mozu do zivotopisu napisat nejaky titul, studuju to dialkovo a popri zamestnani. mozno sa s tou pedagogikou dakde uplatnis a ak nie, tak sa uplatnis inde. mam kolegynu mgr., tiez ma ucitelstvo ako ty, a robi beznu administrativnu pracu.

katatonia

to až tak podstatné nie je, ale je to učiteľstvo s tak šľahnutou aprobáciou, že lepšie som si asi ani vybrať nevedela, ale čo, keď ma vzali bez prijímačiek :D