Ako zvladnut vystupovanie pred ludmi

Príspevok v téme: Ako zvladnut vystupovanie pred ludmi
nadirah

Ahojte, pisem sem, lebo by som sa potrebovala poradit. Netrpim uzkostnymi poruchami a ani panickou poruchou a agorafobiou. Ale aj tak pocitujem velku tremu, ked mam hovorit ku skupine ludi. Ide o to, ze moje povolanie si vyzaduje to, aby som viedla rozne seminare a besedy pre mladez. Ale vzdy mam pocit, ze to nezvladnem,mam strach, ze sa znemoznim, pretoze ma oni nebudu respektovat a vysmeju sa mi. Nema s tym niekto skusenost, ako zvladat tremu a tak ? alebo aj dake tipy ako zaujat publikum ? dakujem

nadirah

Dakujem baby za rady, dako to uz hadam zvladnem, najhorsich je prvych 5 minut, ale potom ta trema zo mna opadne, ked vidim, ze vsetko dobre prebieha.

xy:)

prezentacie ci besedy by mali byt zaujimave, aby sa ludia nenudili, treba nehovorit monotonne a to je vlastne vsetko. kedze sa jedna o mladez tak aby to bolo humorne tiez, trochu sa naladit na ich notu a bla bla. no a samozrejme aby to malo uroven. ale budu si z teba robit srandu tak ci tak, takze zbytocne nedramatizovat a nestresovat :D

vikinka1982

Ahojky,
niekde som videla alebo pocula, ze si ludia pri prezentacii predstavuju svojich posluchacov nahych..:D

Myslim si, ze svoju pracu si si zasluzila, kedze niekto len tak taku pracu nerobi (myslim tym seminare, prezentacie atd)... Uz to hovori o tom, ze si urcite respektuhodna osoba... Nemas mat z coho strach, hlavne sa treba na prezentaciu dobre pripravit, vhodne sa obliect a ak bude publikum "bujare", tak ich nechaj diskutovat a chci vediet ich nazor... Tvoj zaujem o nich vacsinou zaberie..