Dávate kaderníčkam tringelty?

Príspevok v téme: Dávate kaderníčkam tringelty?
Zlatovlások

Moja babka chodí súkromnej kaderníčke a vždy jej dá okrem peňazí, ktoré si zapýta aj sumu navyše. Hovorí, že to je \"pre ňu\". Vraj tak robievala vždy, lebo tie peniaze z účtu idú pre salón a iba to, čo jej dá ona je pre kaderníčku. Myslím, že je to nezmysel. Možno to tak kedysi bolo, keď kaderníčky neboli súkromné, ale dnes si každá zapýta toľko, koľko chce a nevidím dôvod, prečo by som jej mala dávať niečo navyše. Ja tiež za svoju prácu dostanem iba plat a žiadny tringelt mi nikto nedá. Čo si o tom myslíte?

marha

ak je v cenniku uvedene, ze strihanie soji 9,80eur, tak stoji 9,80 eur a nie 10,00eur

a to akoze ten co da tringelt, ten dostane nadstandart? alebo skor takto:
ten co neda tringelt, tak mu schvalne na krivo ostriha ?

pozri-

FIFI
:)))) uplne ta chapem-nieco podobne som pocuvala nie len od dievcat kamosiek ktore som strihala ale aj od chlapcov kamaratov...
prisli ku mne a stazovali sa na kadernicky ze si pestuju vlasy dlhe roky a ona im ich odstrihne za sekundu a maju po vlasov...
a nie len oni-ale ani male deti ktore navstevovali zds nechceli niektory chodit do kadernicky...
ja som nebola kadernicka/naucila som sa strihat na sestre a na sebe/strihala som doma-ale stale som strihala podla toho kto co chcel a nie podla seba-a preto som mala plno zaujemcov na strihanie-a mna to aj bavilo-lebo som strihala a upravovala ludi tak aby vyzerali aj k svetu aj ako si to priali oni/bol rok cca 1984-5/
a dnesnej dobe su kadernicky ktore maju viac inspiracie ako niekedy-je vela casopisov-mozu sa dostat aj cez internet k najmodernejsim strihom-ale stale zalezi ake sikovne ruky ma kadernicka a ako berie zakaznika a ci ju vobec ta praca bavi...
ja osobne nenavstevujem kadernicky od 15nastich rokov/mam cez 40/striham sa sama...a ani neplanujem navstevovat-ale su aj vinimky ktore vedia urcite krasne strihat a robit svoju pracu tak aby zakaznicky boli spokojne...

Tany

fifiBB ... ja som mala tiež dlhé vlasy po zadok a dala som sa ostrihať z dĺžky som chcela len trošku ... a potom trošku spostupniť lebo mi strašne zavadzali (mala som ich odstrihnuté dorovna) a tiež mi ich tak ostrihali no som spokojná síce som si zvykala dlho ale bola to fajn zmena... Ty si predsa išla do kaderníctva ona urobila len svoju prácu, v žiadnom kaderníctve ti neodstrihnú 2cm keď chceš spostupniť :)

Maoam

som dost velmi prekvapena z toho, ake su mnohe zeny zgrlosky, aj ked kadernicka odvedie dobru pracu, maju problem dat tringelt, zeny...ale vy samotne rady beriete, ked vam niekto nieco da, ze?

ak je zakaznik spokojny, podla mojho nazoru je 10-20% tringelt fajn a ja ho vzdy dam

fifiBB

no po tom čo mi dorobila vo štvrtok s vlasmi, tak ju už nikdy ani nenavštívim a o tringelte nemože byť reč..prišla som s vlasmi do pol chrbta, akože na podstrihnutie a teraz mám vlasy došklbané ako mokrý vrabec, sotva niečo pod uši..úplne šialená bola, vravím jej podstrihnuť pár cm, zo zadných ani nie, tie mi nevadia, skor tie boky dlhé upraviť..a ona mi vlasy začesala dozadu a odfikla po krk..akože šok pre mna..vravím jej pre boha to mám strašne krátke a ona nebojte sa, hehe, nebojte sa, hehe a prestrihávala ešte aj tie krátke ako šialenec..no akože som takéto nezažila..vlasy dorastú to áno, aj mám teraz super zdravé tie čo mi ostali na hlave, ale chýbajú mi tie dlhéé..hlavne že som ich 3 roky pestovala..mala som chuť chytiť ju za ten cop a ufiknúť jej ho tiež..vrr

m25

my sme malé mestečko, je tu jeden vlasová salon, tuším matrix, tam platím - melír blond, zmytie, fúkanie, žehlenie, lakovanie- okolo 40e .. ale mám známu, tá je taká obyčajná kaderníčka, s nešpecifikovanou kozmetikou a u nej platím za toto isté 17e :)) len to žehlenie je lepšie v tom salone, lepšia žehlička, dlhšie a lepšie vyžehlené. ale aj tak, dosť velký rozdiel s tým, že výsledok je uplne rovnaký :)
takže v salone isto nenecham nič a tejto známej, sem-tam nejaké to euro nechám :)

a mamu chodí strihať naša suseda na materskej, si pýta na strihanie 2e, mama jej vždy dá 4e :))

ono je to na každom rozhodnutí :)

User_37597

NO aj ja som rada ze sme sa pochopili..ok tak v tomto pripade hovorim ze to je blbost jej davat nieco na vyse..je to pinna ta kadernicka a posli svoju babku k nejakej inej lebo tato ju ocividne len zdiera.a mozno to babka cele zle pochopila.
no aj tak je 2sk malo :D :D :D