Dávate kaderníčkam tringelty?

Príspevok v téme: Dávate kaderníčkam tringelty?
Zlatovlások

Moja babka chodí súkromnej kaderníčke a vždy jej dá okrem peňazí, ktoré si zapýta aj sumu navyše. Hovorí, že to je \"pre ňu\". Vraj tak robievala vždy, lebo tie peniaze z účtu idú pre salón a iba to, čo jej dá ona je pre kaderníčku. Myslím, že je to nezmysel. Možno to tak kedysi bolo, keď kaderníčky neboli súkromné, ale dnes si každá zapýta toľko, koľko chce a nevidím dôvod, prečo by som jej mala dávať niečo navyše. Ja tiež za svoju prácu dostanem iba plat a žiadny tringelt mi nikto nedá. Čo si o tom myslíte?

aaachjaj

bibisa, ale baby ti to dobre vravia - to by si nemala brat akoze to bola PRACA. To bola iba PRAX, aby si sa nieco naucila a az v buducnosti mohla PRACOVAT a zarabat :)
Ja som samozrejme tiez praxovala zadarmo asi ako kazdy. Nedostala som ani tie 2 koruny :)
No ale k teme - ja kadernicke nechavam tak striedavo :) Obcas ano, obcas nie :)

User_37597

lenčika
jaj urodzenost lencika stretla niekoho komu sa nieco nepaci?ano nepacilo sa mi to a co?teraz ma za to budes sudit?rovnako aj za gramatiku?je to fakt ubohe.
myslim si ze hned z fleku by som nasla viac ludi ktorym by to nevyhovovalo.vies dost som popisala to ze som tam kolko veci robila.majsterka si valala sunky zatial co ja som sa drbkala 2 hodiny z vlasmi.
O ANO NEVYHOVOVALO MI TEDA ZA TU PRACU TA SUMA 2SK.zozerte ma za to mile damy ;)
je to vrchol trapnosti utocit na niekoho gramatiku ked nemas co ine vytknut.

hviezda01

lenčika-uplne s tebou suhlasim,tiez ma ten prispevok,co dala bibsa troska dost vytocil...ja som tiez praxovala,a toez bez naroku na honorar,ved som praxovala preto,aby som sa to naucila,este mozu byt ucnice rady,ze sa im niekto chce dat ostrihat,a niezeby mala byt urazena,ze dostala LEN 2 koruny...ale aby som isla priamo k teme,tak tez nedavam tringele,tlebo zdielam rovnaky nazor,ako zakladatelka...kedysi som davala,ale to bolo vtedy,ked boli kadernicky ako zamestnankyne,teraz si poviem,ved si ona sama robi cenu,ked sa jej zda malo,tak by si nabuduce vypytala viac...mne za monu robotu nedaju niekedy ani slovko dakujem,...asi tolko

lenčika

jaaaj bibisa, tak ty si sa dokonca urazila, ak ti babka dobromyselne zo svojho maleho dochodku nechala tringelt! fiiiha!
ja som pocas svojich studii tiez chodila na praxú /nie som kadernicka/, lenze s tym rozdielom, ze my sme ju mali bez naroku na honorar. no ani jedna z nas sa neoduvala. a tvoje velicenstvo sa citilo dotknute, ze ti nejaka babka vytrela zrak dvoma korunami! no hrozny pristup! ale je to zrejme o urovni a charaktere cloveka. uroven ucnic a este s takou gramatikou to hovori za seba...

User_37597

pridam sem nazor aj s pohladu kadernicky kedze tu este taky neni ;)
ked som bola ucnica tak nam nechavali tringelt skoro vzdy.viac menej to boli babky co nechavali.to bolo pred 5 rokmi-niekedy to bolo 10 korun.niekedy 5.niekedy 20 korun.a to som mavala denne cez 7 zakaznicok takze som si niekedy vedela za jeden den zarobit az 100sk.vzdy ma to potesilo no menej ma potesilo ked mi babka za to ze som sa jej srala dve hodiny z hlavou lebo som umyvala,robila trvalu,strihala,natacala,kulmovala a upravila tak mi dala 2koruny ze na zmrzlinu a to som mala 18 rokov.no tak si viete predstavit ako jej mozem ostrat kopcek zmrzliny ktori uz vtedy nestal ani 2koruny dpc :D
ale naozaj to potesi a preto teraz ked sem tam zbehnem do ucnovskeho kadernictva tak necham 1euro ucnici a zaokruhlim sumu pre majsterku.
mimochodom najviac to potesilo pre to lebo som polku roka stravila na praxi kazdy rok a a nedostala som od skoly ani cent ale namakala som sa tam hodne za to.
a to som tam robila aj take hlavy ze by vas porazilo keby tu hrozu vidite.ale ako sa vravi "nas zakaznik,nas pan".
takze hlavne pre to to potesi ked sa necha kadernicke nejaky cent na vyse.zas to ale nikomu nekazem.

Harper

No ja si spominam ze raz som jednej dala peniaze a ona mi ani neunuvala vydat....Jednoducho si nechala...Nejake 3 €. Ale inak som vzdy nespokojna, v malych mestach strihat nevedia. Asi treba len v luxusnom salone sa dat strihat, lebo tieto sedlacky strihaju kde sa podari. Raz ma jedna tak strasne dogabala....no aspon viem, ze preco je ona skoro plesata, na 1 cm ostrihana....Poznam ju z videnia, nasla som ju na fb normalne mam sto chuti jej aj po roku vynadat. Odvtedy sa uz striham radsej sama, nemusim sa bat ze mi z vlasom odstrihne velky kus...

rora

ja davam..nejake euro...neviem, je to sprosty zvyk, ved aj tak to nie je lacna zalezitost trebars v porovnani s mojim platom a mne nik nedava sprepitne..

ale vravim, davam, aj ked je sukromna vo svojom salone..je vsak velmi zlata...

Zlatovlások

Kaderníčka mi nikdy nedala účet, kreslo má prenajaté od inej kaderníčky, ktorá má prenajatý celý salón. Takže v zárobku ide sama za seba. Kamoška sa raz dala ostrihať a po ostrihaní kľudne odchádzala. Tá kaderníčka za ňou zavolala, že jej nezaplatila. A ona jej na to, že čo má zaplatiť, veď nedostala účet. Pozerala ako puk, až konečne vytiahla z nejakého šuflíka registračnú pokladňu a išla ju zapojiť do elektriny. A to bol už koniec šichty, celý deň ju nemala v prevádzke. Takej má človek dávať ešte tringelt?