akú pozíciu by ste zaujali vy v tejto situácií?

Príspevok v téme: akú pozíciu by ste zaujali vy v tejto situácií?
ivanka889

ahojte, včera sa mi stala takáto situácia s matkou. Mala som ju ísť vyzdvihnúť do vedľajšej dediny na zastávku, predtým mi volala v hovore povedala že ide na nejaký bus čo ide 11:30 z tt, alebo je v tej dedine- to som nerozumela, ja, že ano prídem, ale prezvon ma ked budeš vychádzať z druhej dediny (aby som vedela, že môžem ísť pre ňu). ale o 11:45 som bola v tej dedine na zastávke, čakám, ale o 10 min. mi volala matka: kde si?? ja: na zastávke ťa čakám..ona: Ale ja už som dávno doma, som ti kázala prísť o pol... a Zložila.. ako do mňa toľko zlosti vošlo, že som myslela, že by som to najradšej do nejakého stromu vpálila.. čo by ste ako na toto reagovali??

tpch

No ak mas len taketo problemy v zivote, ze par minut cakas zbytocne na matku, tak ti vacsina ludstva moze len zavidiet. A uvedom si jedno-ked tu matka raz nebude, bola by si ochotna na nu cakat aj dlhsie, len aby sa vratila...

jajka001_

to su proste zakladne veci. ak to nevie, tak sa to teraz zrazu nenauci. je taka aka je, je to tvoja mama, asi ti neostava nic ine len sa s tym zmierit a nabuduce to brat s rezervou ked budes mat pre nu niekam prist. radsej jej este dvakrat zavolaj ze ci naozaj.

ivanka889

no samozrejme, ona nevie prečo som nahnevaná, šak čo.. išla som sa iba povoziť..ešte mi vynadala, že mi toto nezabudne, (hlavne, že sestra jej iné veci vyčítala, že nebola pri pôrode atd..hocičo jej sestra vytkne, ale to je silvika, obľúbená, kt. ju opustila, a odišla z domu). ale v poslednej dobe vždy som len já tá najhoršia vždy..môžem robiť čokoľvek.. kebyže, mám kam idem hned odtiaľto preč..

jajka001_

slusnost je namieste aj ked sa jedna o matku, proste normalne je zavolat, ze nemusis ist, idem inym autom. si pravom nahnevana. treba si to vyjasnit - co najkludnejsie a najslusnejsie - inak ti to spravi znova.

jankaaaaaaaaa

tiez som zazila neraz podobne nedorozumenia a mna to tak vzdy strasne nahneva ze pridem za danou osobou a normalne jej to poviem ze o co ide. ze preco nezavolala a co sa stalo.

Weva

No ono to zalezi od vasho celkoveho vztahu - keby toto spravila moja mamina tak z toho ziadna drama nie je - ona by vedela, ze kedze som tam trcala o par minut neskor je jasne, ze som umysel mala a zle sme sa pochopili... Netvrdila by som ze ona urobila chybu, alebo Ty - proste ste sa nepochopili...

Ale ak sa to deje stale, je na Teba podrazdena ci urazena tak to je ine kafe...

ivanka889

ahoj, toto sa nestalo prvýkrát, už viackrát, ideme za nou, a ona panička, sa vezie na druhom aute, a mne doma povie, že ked ju chceli zobrať.... ako som včera prišla domov, ani chuť vidieť som ju nemala, teraz spolu nekomunikujeme.. :(, som na nu nahnevaná, neviem či právom, ale som..keby bola aj čakala desať minút, tak viem, že som dohodnutá, a počkám, alebo zavolám,že kde je tá osoba... neskutočne ma vytočila..ma aj hnevá, to že ona asi ani netuší, že aj ona spravila vinu..

0mega

Uz by som nerobil sluhu pre danu osobu.
(osobna skusenost ;) )
"ked nic neurobis, nic nepokazis"

A hentake sebedestruktivne samovrazebne myslienky zahod, alebo odid z domu a mas pokoj.

Trochu asi prenegativizovany nazor odomna, avsak nemyslim si, ze hoci ma matka priniesla na svet a vychovala, ze ma ma pravo ovladat večne... prisposobivost musi byt z oboch stran a aj ked hoci aj samotna matka (snad nadolezitejsia osoba v rodine) je na tom zle, nema ziadne pravo si vybijat zlost na niekom z rodiny.