Problem so sefkou

Príspevok v téme: Problem so sefkou
Laurina22

Ahoj vsetkym.Ja ani neviem ako zacat,nakolko aj tu vzdy radim vsetkym,aby neboli v strese,krci a hlavne boli v klude.

Mam problem so sefkou.Uz asi mesiac.Berie mi pracu,vsetko co urobim je podla nej ZLE.Do vsetkeho sa mi miesa a len ona vie vsetko urobit najlepsie.

V poslednej dobe ma vsak vytaca do nepricetnosti.Uz som zacala selektovat jej chovanie a rozhodne si nenecham skakat po hlave,tak ako sa chova ona ku mne chovam sa ja k nej.A tu je problem.Dnes mi povedala ze enznasa moje reakcie.Pritom si o sebe nemyslim,ze neviem komunikovat,ba naopak.

Mam vela priatelov,rozumiem si sludmi.

Dnes ma urazilo,ked ma napodobnovala v zasadacke kolegovi,hovoila,ze nevie strpiet moje chovanie,som povysenecka mlada pipka zasrana.Doslova.

Ako to mam riesit?

Pritom dnes som sa s nou zhovarala a bolo vsetko OK,comu som sa potesila.

jajka001_

asi sa ta aj boji ako mladej chytrej ambicioznej baby tak hlada na tebe chyby. spravanie je to co moze "vypichnut" lebo na dobre vysledky sa lahko zabuda, staci ak ta ohovori ze si taka a onaka, ostatni potom bude tiez pozerat cez prsty a ona bude ta dobra. a ked pride trebars k tomu ze vymenit ju alebo si najst nejakeho obetneho baranka, tak poletis ty a nie ona

pozri-

Dnes ma urazilo,ked ma napodobnovala v zasadacke kolegovi,hovoila,ze nevie strpiet moje chovanie,som povysenecka mlada pipka zasrana.Doslova.

Ako to mam riesit?

Pritom dnes som sa s nou zhovarala a bolo vsetko OK,comu som sa potesila.

LAURINA
...podla mna s takym clovekom asi tazko budes vychadzat-pretoze podla toho co si napisala je ta tvoja SEFKA-FALOSNY CLOVEK

TEBE POVEDALA NIECO INE A PRED KOLEGOM TA ZHADZOVALA...

ja som sa moc k tejto teme nechcela vyjadrovat-ale nedalo mi-pretoze mam tiez skusenosti zo sefmi-veducimi aj dobre aj zle
...a dnesnej dobe je o to tazsie ze je malo prace tak kazdy si drzi tu svoju zubami- nechtami a ked niekto zaciti v praci okolo seba KONKURENCIU-casto krat ide cez mrtvoly...
zazila som VELMI ZLEHO VEDUCEHO ale jeho nalady som znasala z usmevom-bol to clovek ktory neznasal zeny-a pritom mal pod sebou dost zien...
kazdy rok z prace kde som ja pracovala odisla koli nemu zena/proste sa to tam striedalo ako na beziacom pase/
ja som osobne tu pracu mala VELMI RADA...
a kazda jedna sla na vedenie a stazovala sa na neho-ale nepochodili-pretoze povedali ZLY VEDUCI-DOBRY VEDUCI a bolo...
bola to praca kde to bolo prisne strazene bezpecnostnymi technikmi a aj riaditelom ked sa robila mesacna uzavierka-TAK JA SI TERAZ UZ MYSLIM ZE TEN VEDUCI BOL AJ PRETO DOST NA NAS TAM PRISNY-PRETOZE TAM STACILA JEDNA JEDINA CHYBA A CELY ZAVOD BY BOL VO VZDUCHU...
ja som si plnila vsetko AZ NA 200%-ROBIEVALA SOM SI VECI CO SOM MALA AJ NEMUSELA SOM NEJAKE VECI ROBIT ALE ROBILA SOM LEBO MA TO VELMI BAVILO...
a jeho reci som brala jednym uchom dnu a druhym vonku...
UZ V ZIVOTE NEBUDEM MAT TAKU PRACU AKU SOM MALA...
TAKZE SA OBRN HROSOU KOZOU A BER JEJ RECI JEDNYM UCHOM DNU A DRUHYM VONKU-viem ze je to tazke ale ty si SILNA ZENA DOKAZES TO...DRZ SA

Laurina22

Sea_water ano,ja sa s nou slusne bavim.A ano,ma este jedneho cloveka nad sebou ale nemyslim si,ze by to riesil,ako ho poznam tak si povie:zenske spoty a hotovo.

Mimi nemyslim si ze som "namyslena s velkou hubou" ale kazdy ma vlastny nazor,akceptujem

mimi-

nečítala som to celé, ale myslím si, že si strašne namyslená baba s veľkou hubou..takto sa v práci správať nesmieš !! je to tvoja nadriadená, tak musíš byť ticho. neprovokovať, nevyvyšovať sa, nechvastať sa, a ked povie, že je niečo čierne, tak neoponuj, že je to biele..si soplanda ešte voči nej. Váž si prácu, lebo lahko o nu možeš prísť.

sea_water

Laurina, a ona ma este nad sebou niekoho, kto je nadriadeny jej? ak ano, treba sa s nim o jej pristupe porozpravat. tiez som mala v praci sefku-hus, co si vybrala za svoj objekt liecby komplexov mna. sice som nebola za jej nadriadenym (prd by som poriesila, kedze nedokaze veci riesit), ale svojim spravanim som si u nej vybudovala ako-taky respekt. ked po mne nieco zvrkla, tak som nezostala ticho a povedala, hoci slusne, svoje. aby vedela, ze si nemoze dovolit, resp. ze jej ja nedovolim, skakat mi po hlave. z relativne dobreho vztahu som urobila viac-menej formalny a si ťapa uvedomila, ze prestrelila a takto to nepojde dalej. najdolezitejsie bolo to vymedzenie hranic..

jajka001_

ahoj necitala som vsetky prispevky. ale pises ze jej vadi tvoje povysenecke spravanie, tak sa skus chovat slusnejsie a viac s respektom - je to tvoja sefka. mysliet si mozes co chces ale nedavaj jej najavo ze ju nerespektujes. to je akoby si vyhlasila vzburu na lodi proti kapitánovi.

sway.

Laurina22
PS: ak je naozaj neschopna,jej sef si to isto skor ci neskor vsimne.Ja som mala raz neschopneho sefa a bol odideny kratko po tom,co som to ja vzdala:-)

sway.

Laurina22 tak si to oddel.Proste jej nehovor to, co nechces aby vedela.Ak sa ta spyta,co nove.Staci povedat,ze vsetko po starom.Alebo jej povedat nejaku neutralnu blbost.Napriklad,ze zase zdrazel praci prasok;-)
A ak sa naozaj citis nerespektovana a utlacana jej pristupom.Vydychaj sa,daj si 2 tyzdne pauzu,premysli si co jej povies a naplanuj schodzku:-) Ja mam pocit,z tvojho opisu,ze si casto robis co chces a ona z nejakeho dovodu nema v tebe doveru.Takze radim asertivny pristup,ale je to na tebe.Odist mozes vzdy,ale nezabudaj,ze hodnotenie a pripadne odporucania ti znova bude pisat sefova:-)