Opatrovanie v Rakúsku

andrejka0145

myslím že najprv si mala problém s nimi dohovoriť, mala som pár prilezitostí byť v rakusku, ale nato potrebujem viac času, kým do toho prídem.

dosť času mi trvalo, kým zisťim, že je šanca aj pre nás mladé pracovať v rakúsku.

Diky, že si sa ozvala.

Urobila si len kurz, či máš školu nato?

veroniqa

to mna tesi ze som ta povzbudila,viem ako sa citis,pretoze tuto pracu robia vacsinou starsie zeny a mas obavy ci ti to vyjde.ja som ich tiez mala..nemcinu som sa naucila od zakladov sama,pretoze na skolach som mala len anglictinu.takze som mala tazsiu situaciu,ale ked clovek chce nieco dosiahnut,musi na sebe pracovat.a tak som sa naucila sama za 2 mesiace..no ked som v praci,ucim sa dalsie tazsie slovicka :-)

andrejka1456

ahoj veronika

dakujem že si mi napísala. Dala si mi nádej nato, ked vidím že ty si mladá a opatruješ. Dostala si dobrú pani? Nemecky si vedela len základy, alebo už si natom lepsšie?

veroniqa

ahoj..ja ta asi povzbudim..mam 20 rokov,a v rakusku ako opatrovatelka pracujem uz viac ako pol roka..dokonca v rodine v ktorej som,nechcu starsie..takze jasne ze sa da..len musis vediet jazyk..drzim palce.. :-)