ako som sa zbavila kvasiniek

Príspevok v téme: ako som sa zbavila kvasiniek
moznopomoze

Ahojte, viac ako rok som bojovala s kvasinkami, preluskala som samozrejme cely net a hladala nejake rady, ale nic mi nepomohlo. Az po rade mojej novej gynekologicky som sa toho konecne zbavila, tak preto dufam, ze moja rada pomoze aj ostatnym zenam.

Po skonceni kazdej menstruacie som si spravila vyplach rosalginom. Taktiez ak som citila pred menstruaciou (ked sa moje problemy zhorsovali) ze sa "blizi problem", spravila som si vyplach. Vzdy po vyplachu som si davala laktobacilove tabletky do posvy. Super je Gynoflor, ale ten je na predpis. Pouzivam vsak Gynocaps. Zo zaciatku casto, napr. dva dni za sebou, potom par dni pauza, potom zas jeden den.. kedy ako. Moje problemy sa hned zacali vytracat..

Znie to jednoducho, ale je to jedine co mi po tom dlhom bojim pomohlo. Ja konkretne som mala vynicenu mikrofloru po castom uzivani antibiotik, a preto ju trebalo obnovit. Lebo darmo som si davala canesten alebo nieco podobne, ked som potom neobnovila mikrofloru.

Nech sa vam dari :)

Laurina22

To ste stastne zeny.MNe nezabera nic.Ja si dokonca spodne pradlo este zehlim na najvyssej teplote.Vlozky mam len z lekarne.Nic parfumovane.Ziadne mydlo.Len cista voda.Kvasinkova dieta.A stale je moja najlepsia kamoska kvasinka so mnou:-)

??!!??

celééééétehotenstvo som si tým prešla a verte že som myslela že tam mám žiletky a to boli len kvasinky ...bože. a "tvarohu" že by som aj koláč upiekla. no a gynďoška mi povedala....žiadne mydlo tam dole žiadne "alwaisky" či ako sa to píše.....a hlavne si dávať pozor aj na iné vložky a potom myslím že to najviac....pozor na nophavičky.....vždy zo 100 % bavlny. lebo tie kadejaké čo sa predávaju na trhoch a u čiňanov hlavne tangače su umelina aj keď je písané 100 % bavlna! od vtedy mám viac menej pokoj....možno tak raz za rok aj to na chvíľu...väčšinou mi to odznie menštuáciu

moznopomoze

Ahoj, podla mna treba uzivat Gynoflor dlhsie aby boli viditelne nejake ucinky. Ked sa dobre pamatam, prvych 6 tabliet som brala kazdy den, myslim ze mi to tak kazala lekarka.

Rada ktoru som napisala vsak neplati asi ked ma niekto akutnu mykozu. Nie som si ista ci by gynocaps/gynoflor nieco take vyliecil sam o sebe.

Ale napriklad PO LIECBE antimykotikami, alebo jednoducho ak je zena nachylna na mykozy a ma ich neustale, tak je dost potrebne obnovovat mikrofloru.
Ja som nastastie nemala klasicke mykoticke vytoky resp. len obcas, ale mala som neustale pichanie v posve, bolesti pri styku a moceni atd. A pokial som to len liecila antimykotikami a neobnovila si potom mikrofloru tak to bolo naprd. Preto treba ihned po liecbe zacat s laktobacilmi. Ja to robim aj po menstruacii alebo aj pred nou (podla toho ako sa citim) ze si spravim vyplach a dam laktobacilovu tabletku. Vyplach po menzese na to, aby sa zvysky menstruacnej krvi (posledny den ms, ked idu uz len take "akoze kvapky krvi") vyplavili, preto krv je zasadita a posva potrebuje kysle prostredie. Vyplach po menzese si robim len jeden a potom jeden alebo viac dni aplikujem tie laktobacily.

Dufam ze som to napisala zrozumitelne :)

Inak rosalgin je utlmujuci a znizuje bolest, cize aj popri liecbe antimykotikami je to celkom dobre.. Okamzite to znizi svrbenie. Najprv vyplach, potom tabletka. Rosalgin je sice drahy ale nic lepsie nepoznam.

Cize..zaver je asi taky.. ze antimykotika same o sebe nestacia ak sa potom neobnovi potrebna mikroflora. Neviem ako dlho to trva kym sa to obnovi, ale ja som po 1,5-2 mesiaci uplne ok a to som mala viac ako rok problemy

tpch

Ak chcete vaginalne globule s nystatinom, co je ucinna latka Fungicidinu, tak su dostupne od firmy Galvex. Su sice na recept, ale podla mna by nemal byt problem ich niekde aj kupit.

moja otazka

mam otazku... ked si si prvykrat spravila vyplach a dala ten gynoflor, vratili sa ti na dalsi den kvasinky, alebo si mala chvilu pokoj? alebo mam uzivat ten gynoflor dlhsie a az potom uvidim nejake vysledky?
btw, mne celkom zabera fungicidin, potom mam len taky relativne riedky vytok a nic viac, i ked ani ten by nemal byt, ale kym mi vyberu mandle, tak je to asi vsetko, co mozem robit :)

Najčítanejšie články